بهترین روزهای هفته برای تجارت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین روزهای هفته برای تجارت


آیا می دانستید که روزهای بهینه در هفته برای بهبود معاملات فارکس شما وجود دارد؟ تحقیقات نشان می دهد که معاملات سه شنبه تا پنج شنبه می تواند فرصت های معاملاتی بیشتری را به شما بدهد. این زمانی است که بازارها معمولاً فعال تر هستند. جمعه ها معمولاً تا ساعت 12:00 شب به وقت شرقی شلوغ است. شما می خواهید فارکس را در شلوغ ترین ساعات معامله کنید زیرا نقدینگی و نوسان بالا می تواند به نتایج بهتری منجر شود. با این حال، همیشه از خطرات موجود آگاه باشید.

مدیریت زمان خود

معامله گران مبتدی فارکس اغلب به تجارت 24 ساعته و پنج روزه در هفته بازار ارز علاقه دارند. اما تلاش برای همگام شدن با بازارهای فارکس که در مناطق زمانی مختلف فعالیت می کنند می تواند به سرعت خسته کننده شود و از معاملات موفق فارکس جلوگیری کند. برای کاهش خطر رنج یا از دست دادن معاملات، استراحت ضروری است. معامله گران همچنین باید بدانند که چه زمانی باید وارد معامله شوند یا از آن خارج شوند. در چه ساعتی و در چه روزهایی

چه زمانی باید معامله کنید؟

  • زمانی که دو جلسه با هم تداخل دارند، معامله را شروع کنید. این زمانی است که معمولاً داده های اقتصادی مهمی منتشر می شود که می تواند باعث نوسانات و تغییر جهت شود.
  • معاملات خود را با جلسه لندن شروع کنید. به طور کلی بیشترین معاملات را دارد و پس از آن در سیدنی و توکیو فعالیت کمی کمتر است.
  • محدوده پیپ اکثر جفت ارزهای اصلی در اواسط هفته افزایش می یابد که معمولاً بیشترین نوسان را نشان می دهد.
  • به زمان باز و بسته شدن توجه کنید. هفته معاملاتی از یکشنبه 17:00 EST شروع می شود تا جمعه 17:00 بهترین زمان برای معامله زمانی است که بازار بسیار فعال است. هنگامی که دو یا چند بازار به طور همزمان فعال هستند، نتیجه اغلب تغییرات بیشتر در جفت ارز است. از مبدل منطقه زمانی بازار فارکس استفاده کنید تا ببینید کدام جلسات معاملاتی در منطقه زمانی محلی شما فعال هستند.

زمانی که شما نباید معامله کنید

  • در طول رویدادهای مهم خبری: ممکن است متوجه شوید که روش تجارت شما به طور ناخواسته تغییر کرده است.
  • در روزهای یکشنبه و تعطیلات که همه معمولاً دور یا در تعطیلات هستند.
  • روز جمعه، زمانی که نقدینگی در اواخر جلسه ایالات متحده کاهش یافت.

بنابراین محبوب ترین بازارهای فارکس کدامند و چه زمانی باز می شوند؟

4 بازار بزرگ ارز در جهان

لندن

لندن بزرگترین بازار تجارت ارز است. تقریباً 43 درصد از کل تجارت جهانی را که توسط BIS تخمین زده شده است، تشکیل می دهد و معمولاً روندهای ارزی از آنجا منشا می گیرد. لندن تا حد زیادی بر نوسانات ارز تأثیر می گذارد، زیرا مرکز بانک انگلستان است که بر سیاست پولی پوند نظارت می کند و نرخ های بهره را تعیین می کند. جلسه لندن معمولا از ساعت 3 صبح شروع می شود و در ساعت 4 بعد از ظهر به پایان می رسد

نیویورک

بازار نیویورک از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است و دومین بازار بزرگ فارکس در جهان است. سرمایه‌گذاران بین‌المللی آن را به دقت زیر نظر دارند، زیرا 90 درصد کل معاملات شامل دلار آمریکا می‌شود. ارزش دلار نیز به شدت تحت تأثیر تغییرات بورس نیویورک (NYSE) قرار دارد.

توکیو

اولین مرکز تجاری در آسیا، توکیو است که بیشترین فعالیت تجاری در آن انجام می شود و پس از آن هنگ کنگ و سنگاپور قرار دارند. GBP/JPY، USD/JPY و USD/JPY معمولاً بیشترین جفت ارزهای معامله شده هستند. بانک مرکزی ژاپن (BoJ) تاثیر قابل توجهی بر جفت ارز USD/JPY دارد که فقط بازار توکیو باز است، یعنی از ساعت 7:00 تا 4:00 صبح.

سیدنی

روز معاملاتی سیدنی از ساعت 5 بعد از ظهر تا 2 بامداد ادامه دارد، با وجود اینکه سیدنی کوچکترین بازار است، با بازگشایی بازارها در بعدازظهر یکشنبه، زمانی که معامله گران و مؤسسات مالی فردی پس از وقفه طولانی از بعدازظهر جمعه دوباره جمع می شوند، فعالیت زیادی مشاهده می شود.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه ارتباطات بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

بهترین روزهای هفته برای تجارت بهترین روزهای هفته برای تجارت