• خانه
  • وبلاگ
  • بررسی تورم فوریه اتحادیه اروپا: بالاخره پایین آمد؟

بررسی تورم فوریه اتحادیه اروپا: بالاخره پایین آمد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی تورم فوریه اتحادیه اروپا: بالاخره پایین آمد؟


پایان هفته می تواند برای یورو کلیدی باشد زیرا اطلاعات منتشر شده برای اعلام شاخص CPI فلش ماه مارس از اقتصاد اشتراک گذاری جمع آوری می شود. همزمان یورواستات آخرین آمار بیکاری را اعلام خواهد کرد.

افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در آخرین جلسه به عنوان راهی برای انتقال ثبات مالی به بازار تلقی شد. هدف از این اقدام نشان دادن این بود که بانک مرکزی اروپا نگران سرایت احتمالی در بخش بانکی نیست و همچنان بر سیاست پولی متمرکز است. اما پس از این نشست، رئیس جمهور لاگارد به صراحت اعلام کرد که تصمیم بعدی برای نرخ ها در هوا مطرح است.

همه چیز به داده ها برمی گردد

قبل از آخرین جلسه بانک مرکزی اروپا، تورم در اقتصاد اشتراک گذاری رکورد جدیدی را ثبت کرد و عملاً دست بانک را تحت فشار قرار داد. اکنون که به نظر می رسد وضعیت بانکی در حال آرام شدن است، بازارها می توانند دوباره روی داده های اقتصاد کلان تمرکز کنند. انتظار می‌رود کاهش فعالیت‌های صنعتی در زمستان، با نگرانی‌های کلی در مورد اقتصاد، به کاهش فشار بر تقاضا در ماه مارس کمک کند. و این می تواند به کاهش تورم از یک رکورد جدید کمک کند.

اما این انتظار بود که آخرین باری که تورم به سمت بالا غافلگیر شد. از آنجایی که بانک مرکزی اروپا اکنون بسیار وابسته به داده ها است، یک غافلگیری صعودی می تواند به طور قابل توجهی انتظارات نرخ بهره برای یورو را متزلزل کند. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بانک مرکزی اروپا مایل است در نشست بعدی به بانک ها کمک کند تا با نرخ های بهره بالاتر سازگار شوند. اما اگر بحران های بانکی وجود نداشته باشد، این دیدگاه ممکن است در هفته های آینده محو شود. تورم بالا و مداوم، با افزایش فشار اتحادیه ها برای افزایش دستمزدها، می تواند چشم انداز نرخ را نیز تغییر دهد. این بدان معنی است که واکنش اولیه به داده ها احتمالا محو می شود.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می‌رود آلمان روز پنجشنبه داده‌های CPI را گزارش کند. به عنوان بزرگترین اقتصاد، انتظار می رود که لحن را برای آنچه بانک مرکزی اروپا در روز بعد منتشر خواهد کرد تعیین کند. همچنین، این آلمان بود که بار گذشته قیمت‌ها را افزایش داد، بنابراین بازارها احتمالاً این بار روی داده‌ها تمرکز بیشتری خواهند داشت.

شاخص قیمت مصرف کننده برای آلمان فلش مارس انتظار می رود این تغییر به صورت ماه به ماه اندکی شتاب بگیرد 0.9٪ در مقایسه با 0.8 درصد قبلی. اما انتظار نمی رود که این برای افزایش نرخ سالانه آنقدر کافی باشد. انتظار می رود CPI سالانه برای Flash مارس 7.5٪ باشد. در مقایسه با 8.7 درصد ثبت شده در ماه فوریه.

راندن یورو

فرنچ فلش مارس CPمن قبل از باز کردن خارج می شوم و همچنین انتظار می رود کاهش نشان دهد. انتظار می رود تورم سالانه فرانسه به 5.5 درصد کاهش یابد. در مقایسه با 6.3 درصد که قبلا گزارش شده بود. معمولاً ترکیب تورم آلمان و فرانسه ایده بسیار خوبی از انتظارات از منطقه یورو به دست می دهد، بنابراین اگر در زمان انتشار داده ها تفاوت زیادی وجود نداشته باشد، جهت بازار باید در این مرحله مشخص باشد.

برای منطقه یورو، تمرکز احتمالاً روی نرخ بهره کلیدی است، زیرا این معمولاً به سود بانک مرکزی است. اگرچه اعضای بانک مرکزی اروپا اخیراً به نگرانی “بیش از حد” در مورد نرخ های بهره کلیدی اشاره کردند. انتظار می رود تورم کل به 7.4 درصد کاهش یابد در مقایسه با 8.5 درصد قبلی. اما هسته انتظار می رود CPI به 5.7٪ برسد در مقایسه با 5.6 ​​درصد قبلی و رکورد دیگری خواهد بود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده