• خانه
  • وبلاگ
  • بدترین کاهش وال استریت تا کنون در سال جاری: چه اتفاقی افتاد؟

بدترین کاهش وال استریت تا کنون در سال جاری: چه اتفاقی افتاد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بدترین کاهش وال استریت تا کنون در سال جاری: چه اتفاقی افتاد؟


دیروز چیزی شبیه به “طوفان بی نقص” بازارها را درنوردید و تمام بخش های بازارهای ایالات متحده را سقوط داد. داو حتی تمام سودهای خود را تا کنون در سال جاری پاک کرده است. در حالی که معامله گران به سمت پناهگاه های امن حرکت کردند، دلار نیز افزایش یافت. حال سوال این است که آیا این فقط یک اصلاح کوتاه مدت بود یا رالی YTD به پایان رسیده است؟

ابتدا باید درک کنیم که چرا بازار به این شیوه واکنش نشان داد، که با توجه به ماهیت بحث برانگیز اخبار می تواند کمی دشوار باشد. اساساً، بازار به دلیل فدرال رزرو به حالتی رسیده است که “خبر خوب خبر بد است”. بلکه “خبر بد، خبر بد است” به دلیل اقتصاد.

خبر خوب (این بد است)

PMIهای فلش ایالات متحده انتظارات را شکست دادند و تولید دوباره به سمت توسعه حرکت کرد و تقریباً شگفت‌انگیز جهانی شد. به طور معمول، این خبر خوبی خواهد بود، زیرا پس از چندین شاخص مثبت دیگر، مانند فروش خرده فروشی بهتر و استخدام قوی تر، آمده است. اما بازارها آن را به عنوان نشانه ای در نظر گرفتند که فدرال رزرو برای مدت طولانی تری به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد، که بر بازار سهام تاثیر گذاشت. به ویژه، بخش فناوری که دیروز تقریباً 3.3 درصد سقوط کرد، دومین عملکرد بدترین را داشت.

تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که بازار سهام اساساً در حال «تقویت» به بازار اوراق قرضه است، زیرا بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده اخیراً با انتشار هر خبر خوب اقتصادی افزایش یافته است. اقتصاد انعطاف‌پذیرتر نشان می‌دهد که فدرال رزرو فضای بیشتری برای ادامه فشار دارد. و در حال حاضر صحبت از افزایش 50 واحدی در ثانیه در جلسه بعدی وجود دارد، به این معنی که نرخ ها می تواند بسیار بیشتر از آنچه بازار سهام تاکنون انتظار داشته است افزایش یابد. با این حال، آنچه برای بازار سهام بد است معمولاً برای ارز خوب است، بنابراین دلار در طول این آشفتگی قوی‌تر شده است.

خبر بد (بد است)

پیش از افتتاحیه، دو خرده فروش بزرگ ایالات متحده نتایج ناامیدکننده ای را گزارش کردند. هر دو Walmart و Home Depot نشان می دهند که عدم اطمینان قابل توجهی در مورد انعطاف پذیری مصرف کننده وجود دارد. به ویژه Home Depot به دلیل نگرانی سرمایه گذاران در مورد بازار مسکن آسیب دید. انجمن ملی مشاوران املاک گزارش داد که فروش مسکن به پایین ترین سطح خود از سال 2012 کاهش یافته و نرخ رشد قیمت مسکن به نصف کاهش یافته است.

نگرانی این است که نرخ های بالاتر مصرف کنندگان آمریکایی را تحت فشار قرار داده است. اقتصاد انعطاف پذیر باقی مانده است و به فدرال رزرو فضای بیشتری برای افزایش می دهد که به نوبه خود می تواند در اواخر سال بر مصرف کنندگان تأثیر بگذارد و خطر رکود را تهدید کند. دیروز بخش اختیاری مصرف کننده بدترین عملکرد را داشت که اساسا بازار را به سمت پایین کشاند.

مونتاژ کردن

به نظر می رسد تاثیر آن بر بازار یک یا دو مشت مشکلات کوتاه مدت همراه با مشکلات بلندمدت باشد. آنچه از فدرال رزرو انتظار می رود انجام دهد بر احساسات ریسک کوتاه مدت تأثیر می گذارد. اما پیش‌بینی‌ها برای رفتار مصرف‌کننده در بقیه سال بر میان‌مدت تا بلندمدت تاثیرگذار است.

دقایقی از FOMC می تواند به حل برخی از تردیدهای کوتاه مدت کمک کند و از بازار حمایت کند. یا اگر تفسیر این باشد که فدرال رزرو 50 واحد پایه افزایش خواهد یافت، همانطور که تعداد فزاینده ای از اقتصاددانان گمان می کنند، می تواند فشار دیگری به سمت نزول باشد زیرا معامله گران بیشتر نگران رکود هستند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده