• خانه
  • وبلاگ
  • با کاهش درآمد تبلیغات YouTube، سود گوگل کاهش می یابد

با کاهش درآمد تبلیغات YouTube، سود گوگل کاهش می یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با کاهش درآمد تبلیغات YouTube، سود گوگل کاهش می یابد


گوگل بر صنعت جستجو و تبلیغات تسلط دارد، اما این شرکت اخیراً تخمین‌های سود را نادیده می‌گیرد، زیرا درآمد عملیاتی آن سالانه 19 درصد کاهش یافته و به 17.1 میلیارد دلار رسیده است.
آلفابت (که شرکت مادر گوگل است) سود و درآمد سه ماهه سپتامبر را گزارش کرد که برآوردها را نادیده گرفت زیرا تجارت اصلی تبلیغات دیجیتال آن کمتر از انتظارات کمتر بود. با کاهش درآمد تبلیغات YouTube، سهام Google (GOOGL) در اخبار درآمدهای Google کاهش یافت.

با کاهش درآمد تبلیغات YouTube، سود گوگل کاهش می یابد

درباره گوگل

گوگل یک شرکت فناوری چندملیتی آمریکایی است. تمرکز او بر فناوری موتورهای جستجو، تبلیغات آنلاین، محاسبات ابری، نرم افزارهای کامپیوتری، محاسبات کوانتومی، تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی و لوازم الکترونیکی مصرفی است. گوگل به دلیل تسلط بر بازار، جمع‌آوری داده‌ها و مزیت‌های فناوری در زمینه هوش مصنوعی، «قدرتمندترین شرکت جهان» و یکی از با ارزش‌ترین برندهای دنیا نامیده شده است. شرکت مادر گوگل آلفابت به همراه آمازون، اپل، متا و مایکروسافت یکی از پنج شرکت بزرگ فناوری اطلاعات آمریکا محسوب می شود.

گوگل در 4 سپتامبر 1998 توسط لری پیج و سرگی برین زمانی که آنها در دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا بودند تاسیس شد. هر دوی آنها حدود 14 درصد از سهام بورسی را در اختیار دارند و 56 درصد از آرای سهامداران را از طریق سهام دارای حق رای فوق العاده کنترل می کنند. این شرکت سهام خود را از طریق عرضه اولیه عمومی (IPO) در سال 2004 فروخت.

گوگل در فرآیند بازسازی در سال 2015 بخشی از آلفابت شد. گوگل به عنوان بزرگترین شرکت تابعه آلفابت، شرکت هلدینگ دارایی ها و منافع اینترنتی آلفابت است.

ساندار پیچای در 24 اکتبر 2015 به مدیرعاملی گوگل منصوب شد. او جانشین لری پیج شد که مدیرعامل آلفابت شد. در سال 2019، ساندار نیز مدیرعامل آلفابت شد.

از سال 2019، این شرکت به سرعت در حال رشد است. تعدادی از محصولات و خدمات را خارج از جستجوی Google ارائه می دهد. بسیاری از آنها موقعیت های غالب در بازار دارند. این محصولات عبارتند از: ایمیل (Gmail)، ناوبری (Waze و Maps)، رایانش ابری (Cloud)، مرور وب (Chrome)، اشتراک‌گذاری ویدیو (YouTube)، بهره‌وری (Workspace)، سیستم‌های عامل (Android)، ذخیره‌سازی ابری (Drive)، ترجمه زبان (Translate)، ذخیره عکس (Photos)، تماس ویدیویی (Meet)، پخش موسیقی (YouTube Music)، ویدیوی درخواستی (YouTube TV)، هوش مصنوعی (Google Assistant) و بسیاری موارد دیگر.

درآمد گوگل کمتر از برآوردها است

نتایج ضعیف سه ماهه سوم برای شرکت‌های بزرگ فناوری مایکروسافت و آلفابت مادر گوگل، پس از ضعف در خطوط تجاری کلیدی که سرمایه‌گذاران امیدوار بودند در برابر رکود اقتصادی مقاوم باشد، بازارهای ایالات متحده را متزلزل کرد. آلفابت 9.1 درصد رشد کرد در حالی که مایکروسافت 7.7 درصد کاهش داشت. هر دو سهم بدترین افت یک روزه خود را از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا در مارس 2020 تجربه کردند.

اخبار مربوط به درآمدها به افزایش رشد در طول همه‌گیری ویروس کرونا پایان داد و به امیدها برای مقاومت در برابر تورم و تضعیف رشد که به اقتصاد کلان ضربه می‌زند پایان داد.

تحلیلگران درآمد گوگل را 1.26 دلار برای هر سهم با درآمد 71 میلیارد دلار پیش بینی کرده بودند. رشد درآمد خالص و رشد سود ناخالص نسبت به سال گذشته قوی‌تر بود، با درآمد 1.40 دلار به ازای هر سهم و درآمد 65.1 میلیارد دلار.

جان بلکلج، تحلیلگر Cowen در گزارشی گفت:

گوگل گزارش داد که در سه ماهه سوم، تبلیغات گسترده‌ای را از دست داده است زیرا جستجو، یوتیوب و شبکه تبلیغاتی نرم‌تر از حد انتظار بودند، که تا حدی با پیروزی برتر در فضای ابری جبران شد.

وی افزود: مدیریت به مقایسه های سخت (سال به سال)، عقب نشینی توسط برخی از تبلیغ کنندگان و ارز بدتر (نرخ مبادلات) اشاره کرد.

گوگل به اشتراک می گذارد در سال 2022 36 درصد عقب نشینی کرده است.

با کاهش درآمد تبلیغات YouTube، سود گوگل کاهش می یابد

سهام گوگل: درآمد یوتیوب کاهش می یابد

درآمد جستجوی گوگل با 4.2 درصد افزایش به 39.5 میلیارد دلار رسید. پیش بینی ها برای رشد 8 درصدی را از دست داد. از سوی دیگر، درآمد تبلیغات یوتیوب با 2 درصد کاهش به 7.1 میلیارد دلار در مقایسه با انتظارات تحلیلگران برای افزایش 4.4 درصدی رسید. درآمد تبلیغات YouTube در میان افزایش رقابت TikTok کاهش یافت. تحلیلگران سهام گوگل درآمد تبلیغات یوتیوب را 7.5 میلیارد دلار تخمین زدند که 3.5 درصد رشد داشت.

از زمانی که این شرکت گزارش عملکرد خود را به طور جداگانه در سال 2020 آغاز کرد، این اولین کاهش در فروش تبلیغات YouTube بود.

ساندار پینچای، مدیر عامل آلفابت گفت: «زمان سختی در بازار تبلیغات بود». علیرغم گزارش درآمد گوگل، مشاهده کاهش رشد یوتیوب که بر چشم انداز گوگل تاثیر می گذارد، شگفت آور است. روث پورات، مدیر مالی، گفت این تاخیر به این دلیل است که شرکت در سال 2021 “سه ماهه سوم بسیار قوی” را پشت سر گذاشت زیرا از تغییر به تبلیغات آنلاین در طول همه گیری ویروس کرونا سود برد. با این حال، او گفت که در برخی مناطق “کاهش هزینه های تبلیغاتی” وجود دارد.

در همین حال، مجموع درآمد تبلیغات گوگل با 2.5 درصد افزایش به 54.48 میلیارد دلار رسید که برآوردهای 56.58 میلیارد دلاری را از دست داد. درآمد رایانش ابری افزایش یافت

37 درصد به 6.87 میلیارد دلار، بیش از برآورد 6.7 میلیارد دلار.

آلفابت 15.39 میلیارد دلار از سهام خود را بازخرید کرد، تقریباً مشابه سه ماهه ژوئن 2022.

ممکن است گوگل برای کاهش هزینه‌ها، کوتاه‌مدت کاهش دهد، از جمله تعلیق استخدام و کاهش مشاغل احتمالی. گوگل تا 30 سپتامبر 186779 کارمند داشت که نسبت به سال قبل 24 درصد افزایش داشت. این کاهش ها باید تاثیر مثبت فوری بر قیمت سهام گوگل در هفته های آینده داشته باشد. ماه گذشته پیچای گفت که قصد دارد شرکت را 20 درصد کارآمدتر کند.

مخارج سرمایه آلفابت در سه ماهه سوم 7 درصد افزایش یافت و به 7.3 میلیارد دلار رسید.

مارک ماهانی، تحلیلگر Evercore ISI در گزارشی گفت: «برای ما جای تعجب است که گوگل به استخدام و سرمایه گذاری تهاجمی در سه ماهه سوم با علم به اینکه روندهای کلان رو به وخامت است، ادامه داد.

گوگل موقعیت خوبی برای ادامه بهره برداری از هوش مصنوعی دارد

گوگل این مزیت را دارد که از مزایای سرمایه گذاری هوش مصنوعی در تجارت موتورهای جستجو بهره می برد و سپس آموخته های خود را در تجارت تبلیغات YouTube به کار می برد، مخاطبان زیادی دارد و 7.6 درصد از کل زمان تلویزیون ایالات متحده در ماه اوت و نزدیک به 22 درصد از زمان را برای تلویزیون در اختیار دارد. جریان. یوتیوب از یادگیری ماشینی برای بهینه سازی تعداد دفعاتی که یک بیننده آگهی یک شرکت خاص را می بیند استفاده می کند.

Google Cloud همچنان سریع‌ترین بخش در حال رشد گوگل است

Google Cloud همچنان سریع‌ترین بخش کسب‌وکار در حال رشد است و درآمد آن با رشد سریع 38 درصدی نسبت به سال گذشته به 6.9 میلیارد دلار رسیده است.

گوگل تحقیقات هوش مصنوعی، مدل‌های هوش مصنوعی و ابزارهای ML خود را به‌عنوان محصولات و راه‌حل‌های کلاس سازمانی در دسترس مشتریان ابری قرار داده است.

یادگیری ماشینی بخش کلیدی تلاش های ترجمه گوگل است و اکنون به 135 زبان موجود است.

هر بخش از صنعت فناوری با فشار مواجه است

تد مورتون، استراتژیست بخش فناوری از بیرد، گفت: تقریباً هر بخش از صنعت فناوری با ترکیب دشواری از فشارها، از جمله تقویت دلار، کاهش تقاضای مصرف‌کننده، ضعف در اروپا و آسیا، افزایش نرخ بهره و تنش‌های ژئوپلیتیکی، از جمله محدودیت‌های ایالات متحده در مورد مواجه است. صنعت نیمه هادی چین

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه ارتباطات بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

با کاهش درآمد تبلیغات YouTube، سود گوگل کاهش می یابد
با کاهش درآمد تبلیغات YouTube، سود گوگل کاهش می یابد