با ارزش ترین شرکت فین تک در جهان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با ارزش ترین شرکت فین تک در جهان


پی پال با ارزش ترین شرکت فین تک در جهان است. این تجارت جهانی را در چندین پلتفرم و دستگاه امکان پذیر می کند و فرصت های خرید جدیدی را برای مصرف کنندگان و مشاغل در سراسر جهان فراهم می کند. این شرکت بزرگ جهانی نزدیک به 1.4 تریلیون دلار حجم ناخالص پرداخت را در سال 2022 پردازش کرد.

از زمانی که eBay از PayPal در سال 2015 جدا شد، ارزش سهام PayPal دو برابر شده است. با این حال، سهام پی پال در 12 ماه گذشته 36 درصد کاهش یافته است. عملکرد ضعیفی نسبت به S&P 500 داشت که در مدت مشابه 11 درصد سقوط کرد. مخارج ضعیف مصرف کننده در سه ماهه اخیر به عملکرد غول فین تک پی پال آسیب رسانده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد PayPal، نحوه عملکرد سهام در سال 2022 و نحوه عملکرد سهام در سال 2023 بیشتر بخوانید.

درباره پی پال

PayPal Holdings, Inc. یک شرکت فناوری آمریکایی است. این شرکت یک سیستم پرداخت آنلاین را در بسیاری از کشورها اجرا می کند که از انتقال پول آنلاین پشتیبانی می کند و جایگزین الکترونیکی برای روش های کاغذی سنتی مانند چک و حواله ارائه می کند.

در اواخر سال 1990 به عنوان یک سیستم پرداخت برای کاربران Palm Pilot توسط یک شرکت نرم افزاری به نام Confinity تاسیس شد. این شرکت بعداً با یک شرکت بانکداری آنلاین ادغام شد و در سال 2000 رسماً نام PayPal را برگزید.

پی پال به روش پرداخت ترجیحی برای خریداران و فروشندگان eBay تبدیل شده است. eBay در سال 2002 تصمیم گرفت PayPal را خریداری کند و آن را به سرویس پرداخت رسمی سایت تبدیل کرد.

در سال 2015، پی پال به یک شرکت مستقل تبدیل شد. سهام این شرکت در نزدک با نماد PYPL معامله می شود.

با ارزش ترین شرکت فین تک در جهان

پی پال درآمد ۷.۳۸ میلیارد دلاری را گزارش کرده است

در سال 2022، پی پال به رکورد 27.5 میلیارد دلار درآمد سالانه دست یافت. این شامل درآمد بی سابقه 7.38 میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم است. این اعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 8 و 7 درصد افزایش داشته است.

با این حال، قیمت سهم کاهش یافت زیرا

سودآوری یک گام بزرگ به عقب برداشت. در سال 2022، سود هر سهم (EPS) نسبت به سال گذشته 41 درصد کاهش یافته و به 2.09 دلار رسیده است. رشد ناشی از بیماری همه گیر انگیزه شرکت را برای دنبال کردن فرصت های زیادی ایجاد کرد که در نهایت بر سودآوری آن تأثیر گذاشت.

علاوه بر این، این شرکت 600 میلیون دلار فرصت های صرفه جویی در هزینه ها را علاوه بر 1.3 میلیارد دلاری که قبلاً انجام داده است، شناسایی کرده است. این نشان می دهد که انتظار می رود سودآوری در سال آینده بهبود یابد که باید برای سهام مثبت باشد. اگرچه سود کاهش یافته است، اما PayPal هنوز با 5.1 میلیارد دلار جریان نقدی آزاد (FCF) در سال 2022 کاملاً سودآور است.

نکته مثبت برای سرمایه گذاران، این است که سهام پی پال نزدیک به پایین ترین قیمت خود معامله می شود. نسبت قیمت به فروش (P/S) آن حدود 3 است که بسیار کمتر از میانگین تاریخی آن است. در واقع، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا جریان نقدی آزاد به سطوح تاریخی بازگردد. حاشیه FCF PayPal به طور مداوم بالای 20٪ بود قبل از اینکه در سال 2022 به زیر 19٪ کاهش یابد.

علاوه بر این، شرکت بیشتر جریان نقدی آزاد خود را در قالب بازخرید سهام به سهامداران باز می گرداند. در سال 2022، 82 درصد از جریان نقدی آزاد آن برای بازخرید سهام استفاده شد. و در سال 2023 این شرکت قصد دارد از 75 درصد استفاده کند.

سال 2022 همچنان یک سال سودآور برای پی پال بود

سال 2022 با افزایش 8 درصدی فروش به 27.5 میلیارد دلار، همچنان یک سال سودآور برای پی پال بود. حجم کل پرداخت 1.36 تریلیون دلار بود که 9 درصد نسبت به سال 2021 افزایش داشت. این تجارت همچنین 8.6 میلیون حساب فعال خالص جدید اضافه کرد. این رقم به 435 میلیون رسید. با در نظر گرفتن همه چیز، این رشد معقولی است، هرچند نه با سرعتی که سهامداران در سال‌های 2020 و 2021 تجربه کردند.

چیزی که در مورد PayPal قابل توجه است، توانایی آن در تولید پول است. این شرکت 5.1 میلیارد دلار جریان نقدی آزاد (FCF) در سال 2022 ایجاد کرده است. این میزان نسبت به سال 4 درصد افزایش یافته است. سهامداران در حال حاضر به دلیل عدم اطمینان بازارها و اقتصاد از این موضوع استقبال می کنند. تولید مقدار زیادی FCF، علاوه بر موقعیت خالص نقدی 5.1 میلیارد دلاری PayPal (تا 31 دسامبر)، می تواند به شرکت اجازه دهد تا در فرصت های رشد سودآور به سرمایه گذاری ادامه دهد، در حالی که رقبا ممکن است کمی محتاط تر با سرمایه هزینه های شما باشند.

گابریل رابینوویچ، مدیر ارشد مالی، در جریان فراخوان درآمد سه ماهه چهارم سال 2022 گفت: «در حالی که پس‌زمینه اقتصاد کلان همچنان چالش‌برانگیز است، ما از فرصت قابل توجهی که برای ارتقای رهبری پرداخت‌ها و خدمات بهتر به مشتریان خود داریم، انرژی می‌گیریم».

پی پال برای موفقیت خود به افزایش هزینه ها متکی است، اما محیط اقتصادی فعلی دقیقاً بهترین نیست. با این حال، این شرکت انتظار دارد درآمد در سه ماهه جاری 9٪ افزایش یابد، با درآمد تعدیل شده هر سهم (EPS) برای سه ماهه اول 2023 بین 23٪ تا 25٪ سال به سال رشد کند.

با ارزش ترین شرکت فین تک در جهان

پی پال بالاتر از بقیه بازار معامله می شود

سهام PayPal نسبت به اوج خود در ژوئیه 2021 77 درصد کاهش یافته است. در حال حاضر با نسبت قیمت به درآمد (P/E) 34 معامله می شود. میانگین تاریخی نسبت P/E سهام 51 است، بنابراین ارزش گذاری امروز قوی به نظر می رسد. با این حال، PayPal بالاتر از بقیه بازار معامله می شود. اگر کسب‌وکار انتظارات سه‌ماهه تحلیل‌گران را از دست بدهد، یا اگر بازار تصمیم بگیرد که سهام‌های امن‌تر را حتی بیشتر از آنچه که انجام می‌دهد، حمایت کند، این وضعیت می‌تواند خطر نزولی داشته باشد.

پیش بینی اینکه در یک دوره 12 ماهه چه اتفاقی برای یک سهام می افتد می تواند دشوار باشد، اما مسلم است که PayPal و همه مشاغل در حال حاضر در شرایط اقتصادی دشواری قرار دارند. با وجود تورم بالا، مخارج مصرف کننده تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. در حالی که PayPal با خریدهای غیرضروری بالا و پایین می‌شود، هر کاهشی در هزینه‌ها به این معنی است که تجارت و سهام ممکن است در سال 2023 با چالش‌هایی روبرو شوند.

سرمایه گذاری در بلندمدت

سرمایه‌گذاری یک فعالیت بلندمدت است، بنابراین سرمایه‌گذاران باید هنگام تجزیه و تحلیل اینکه آیا PayPal امروز سرمایه‌گذاری خوبی است یا خیر، به سه تا پنج سال آینده توجه داشته باشند.

ممکن است پی پال گزینه جذابی به نظر برسد. تحلیلگران وال استریت تخمین می زنند که بین سال های 2022 و 2026، درآمد و سود هر سهم پی پال به ترتیب با نرخ مرکب سالانه 8.3 و 24.2 درصد رشد خواهد کرد. اگر این پیش‌بینی‌ها محقق شود، به افزایش قیمت سهام در طول زمان کمک می‌کند.

علیرغم پیشتازی بزرگی که در دنیای پرداخت های دیجیتالی دارد، این تجارت با رقابت سختی روبه رو است، به ویژه از سوی Apple Pay، و همچنین بلاک، که به طور مستقیم با پی پال برای جذب تجار و کاربران فردی رقابت می کند.

افکار نهایی

پی پال محبوب ترین پلتفرم پرداخت دیجیتال در سطح جهان است و بیش از 20 سال است که وجود دارد. دائماً به آینده نگاه می کند و در حال توسعه فناوری های جدید است تا خدمات خود را بهبود بخشد و جلوتر بماند. علیرغم اینکه نامی تثبیت شده در صنعت فین‌تک جهانی است، رقابت بسیار شدید است و پی پال باید به نوآوری خود ادامه دهد تا جلوتر بماند.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید