• خانه
  • وبلاگ
  • بازارها از قیمت گذاری در سیاست های سخت تر حمایت می کنند

بازارها از قیمت گذاری در سیاست های سخت تر حمایت می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بازارها از قیمت گذاری در سیاست های سخت تر حمایت می کنند


داده‌های قوی PMI از چین در روز چهارشنبه با ریسک بیشتر سرمایه‌گذاران، رونق قابل‌توجهی به بازارها داد. اما دو داده کلیدی وجود داشت که روایت را در خارج از چین تغییر داد. اولین مورد انتشار CPI آلمان بود که انتظارات را شکست داد. این سریع پس از ثبت تورم بالای بی سابقه منطقه یورو در ژانویه بود.

بعد از ظهر، انتشار داده های PMI ایالات متحده بود که ناامید کننده بود. اما قیمت های پرداخت شده از انتظارات پیشی گرفت و نشان می دهد که تورم هنوز زمان زیادی برای کنترل دارد. بازده اوراق قرضه ایالات متحده افزایش یافت و به جبران کاهش قدرت دلار در جلسات آسیایی و اروپایی کمک کرد.

برای مدت طولانی تری بالاتر

داده‌ها دقیقاً به دست کشکاری فدرال رزرو، رأی‌دهنده امسال FOMC رسید. او گفت که به دنبال تجدید نظر در چشم انداز خود برای افزایش نرخ بهره است و از افزایش حتی بالاتر از سطح 5.4 درصدی که او می گوید نرخ نهایی در دسامبر خواهد بود حمایت می کند.

منحنی بازدهی ایالات متحده حتی بیشتر معکوس شد زیرا بازارها در انتظار افزایش بیشتر فدرال رزرو در کوتاه مدت قیمت گذاری شدند. انتهای طولانی‌تر منحنی بازدهی نیز افزایش یافت و نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نه تنها انتظار دارند که فدرال رزرو نرخ‌ها را افزایش دهد، بلکه آنها را برای مدت طولانی‌تری بالا نگه دارد. همچنین به این معنی است که سرمایه‌گذاران بیشتری به این نتیجه می‌رسند که فدرال رزرو ممکن است حق داشته باشد از رکود اجتناب کند. انتظار می رود که فدرال رزرو در طول رکود، نرخ بهره را کاهش دهد که این امر باعث کاهش انتهای طولانی منحنی بازدهی می شود. با توجه به افزایش بازدهی اوراق با تاریخ طولانی تر، این نشان می دهد که بازار انتظار ندارد فدرال رزرو به این زودی نرخ بهره را کاهش دهد.

وضعیت واقعی

از آنجایی که انتظارات نرخ ارز چیزی است که جریان‌های بین ارزها را هدایت می‌کند، نرخ ارز نهایی برای اقتصادهای مختلف برای تحرکات بازار ارز ضروری است. در حال حاضر، بازارها نرخ های فزاینده را در سه ارز اصلی قیمت گذاری می کنند: دلار، یورو و پوند. این افزایش انتظارات یکدیگر را در جفت های مربوطه جبران می کند. اما همچنین نشان می‌دهد که این ارزها ممکن است در برابر ارزهای دیگری که در آن‌ها افزایش نرخ اخیر انتظار نمی‌رود، به قدرت خود ادامه دهند. مانند ین.

بازار در حال حاضر نرخ هدف فدرال رزرو را 5.5 درصد می داند. برای BOE 5.0٪ است. و انتظار می رود بانک مرکزی اروپا قبل از ثابت نگه داشتن سیاست به 4.0 درصد به عنوان نرخ نهایی برسد. جالب اینجاست که این همه 100 واحد در ثانیه بالاتر از نرخ فعلی هر اقتصاد مربوطه است.

پیش بینی ها چیست

انتظار می رود هر دو بانک مرکزی و بانک مرکزی اروپا در نشست بعدی حداقل 50 واحد در ثانیه افزایش داشته باشند.، که نیمی از گردشگری مورد انتظار را می خورد. در حال حاضر، فدرال رزرو هنوز فقط 25 واحد در ثانیه افزایش می یابد، اما اکثریت طرفداران این گزینه به کاهش 50 واحدی در ثانیه ادامه می دهند.

با این حال، به طور کلی، اختلاف بین تحلیلگران بر سر این نیست که نرخ بهره کجا خواهد رفت، بلکه بر سر زمان افزایش نرخ است. این بدان معناست که تغییر انتظارات برای نشست سیاسی بعدی می تواند باعث نوساناتی در ارزها شود. اما روند کلی احتمالاً دوباره خود را نشان می دهد. یعنی، مگر اینکه تغییر بزرگی در نقاط داده‌های کلیدی که در روزهای آینده منتشر می‌شوند، تغییری در جایی که بازار قیمت‌های کرایه پایانه را تعیین می‌کند، تغییر کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده