• خانه
  • وبلاگ
  • ایالات متحده، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو Q3

ایالات متحده، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو Q3

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایالات متحده، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو Q3


پس از بحث در مورد اینکه آیا ایالات متحده از نظر فنی در رکود در نیمه اول سال قرار داشت یا خیر، اکنون دور دیگری از داده ها را برای روشن شدن آن دریافت خواهیم کرد. همزمان داده‌های دیگری نیز منتشر می‌شود که می‌تواند بازارها را به حرکت درآورد، اما GDP احتمالاً همان چیزی است که مسیر دلار را تعیین می‌کند. شک و تردیدهای فزاینده ای وجود دارد که فدرال رزرو به همان اندازه که انتظار می رفت تهاجمی افزایش یابد.

دیروز، رئیس بانک مرکزی مکزیک گفت زمان کاهش نرخ بهره نزدیک است. آنچه انتظارات را نیز متزلزل کرد این بود که BOC به طور غیرمنتظره ای نرخ ها را به جای 75 واحد در ثانیه، تنها 50 واحد در ثانیه افزایش داد. این امر باعث کاهش پیش‌بینی‌ها در میان اقتصاددانان شد و 90 درصد انتظار 75 واحد در ثانیه را داشتند که در مقایسه با 97 درصد تقریباً اتفاق آرا دو روز پیش کاهش یافت.

جایی که کارها پیش می رود

اجماع در مورد فدرال رزرو هنوز بسیار قوی است، اما اگر تولید ناخالص داخلی انتظارات را نادیده بگیرد، می تواند به اندازه کافی تحلیلگران را تغییر دهد تا بر بازارها تأثیر بگذارند. در صورتی که تولید ناخالص داخلی از پیش‌بینی‌ها فراتر رود، انتظارات فدرال‌رزرو نسبتاً کمی افزایش می‌یابد.

دیروز بازدهی اوراق 10 ساله به کمتر از اوراق 3 ماهه رسید که نشانه ای از رکود قریب الوقوع بود. این به عنوان شاخصی در نظر گرفته می شود که نقدینگی بلندمدت شروع به احساس فشار می کند. در همین حال، نرخ وام مسکن به بالاترین سطح خود از سال 2001 افزایش یافت. هر دو شاخص نشان می دهند که فدرال رزرو ممکن است به پایان بخش تهاجمی چرخه افزایش خود نزدیک شود.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می رود تولید ناخالص داخلی سه ماهه ایالات متحده با نرخ سالانه 2.4 درصد رشد کند در مقایسه با -0.6 درصد در سه ماهه دوم. این امر به صحبت درباره رکود فنی پایان می دهد، اما می تواند احتمال یک رکود “دوباره” را باز کند. در همین حال، سفارشات کالاهای بادوام در ماه سپتامبر نیز به طور همزمان انجام می شود و انتظار می رود 0.6 درصد نسبت به -0.2 درصد در آگوست افزایش یابد.

در سراسر اقیانوس اطلس، فرانسه و آلمان اولین نگاهی به داده های تولید ناخالص داخلی از اقتصاد اشتراک گذاری دارند. به عنوان دو کشور بزرگ در منطقه یورو، آنها معمولاً لحن را برای آنچه می توان از کل منطقه انتظار داشت تعیین می کنند. البته، بلافاصله پس از نشست بانک مرکزی اروپا، اعداد و ارقام به احتمال زیاد روی چشم انداز سیاست پولی تأثیر چندانی ندارند. اما با توجه به نگرانی های فزاینده در مورد رشد به دلیل افزایش قیمت ها در اقتصاد اشتراک گذاری، این می تواند پیامدهایی برای مسیر میان مدت یورو داشته باشد.

اجزاء را یادداشت کنید

انتظار می رود نرخ رشد تولید ناخالص داخلی فرانسه در سه ماهه سوم به 0.2 درصد کاهش یابد. سه ماهه از 0.5٪. این نشان دهنده تغییر سالانه 1٪ در مقایسه با 4.2٪ در آخرین اندازه گیری است.

همچنین انتظار می‌رود که رشد اقتصادی اسپانیا به 0.3 درصد کاهش یابد. سه ماهه نسبت به 1.5 درصد در سه ماهه دوم. انتظار می رود تولید ناخالص داخلی سالانه 3.9٪ باشد، بسیار کمتر از 6.8٪ قبلی.

تولید ناخالص داخلی اولیه آلمان برای سه ماهه سوم انتظار می رود که اولین نرخ رشد منفی خود را پس از نوع omicron نشان دهد رشد سه ماهه – 0.2٪ در مقایسه با 0.1 درصد قبلی. انتظار می رود رشد سالانه از 1.7 درصد قبل به طور موثر به 0.8 درصد کاهش یابد.