انتظار می رود RBA با پای پیاده ادامه دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتظار می رود RBA با پای پیاده ادامه دهد


RBA قرار است امشب (یا فردا، بسته به جایی که در جهان هستید) تشکیل شود و نرخ‌ها را 25bps دیگر به 3.60 درصد افزایش دهد. این بر اساس آخرین نظرسنجی های اقتصاددانان است که تقریباً توافق جهانی را با افزایش نشان می دهد. تنها یک اقتصاددان از میان 27 پاسخ دهنده انتظار داشت که RBA 15 واحد در ثانیه افزایش یابد.

این حرکت به عنوان ادامه آنچه دفعه قبل رخ داد تلقی می شود. در اواخر سال گذشته، انتظار می رفت که RBA اگر اساساً متوقف نشود، افزایش را متوقف کند. خطر کمبود نقدینگی بسیار زیاد در نظر گرفته شد و انتظار می رفت تورم تحت کنترل باشد. سپس داده های شاخص قیمت مصرف کننده در سه ماهه چهارم منتشر شد که نشان داد تورم بسیار بالاتر از انتظارات افزایش یافته است. این کل چشم انداز RBA را تغییر داد.

این در مورد انتظارات است

استرالیا فقط یک بار در سه ماهه یک بار داده های رسمی CPI را منتشر می کند که سیاست تنظیم دقیق در واکنش به تورم را کمی دشوارتر می کند. با توجه به عدم انتشار آمار رسمی تورم از سه ماهه گذشته، RBA باید با فرض تورم بالاتر عمل کند. این باعث می‌شود که در کمپ پیاده‌روی سوزن فشار بیاورد، با این انتظار که لو امکان پیاده‌روی‌های بیشتر را در آینده اعلام کند.

موضوع این است که داده‌های CPI سه‌ماهه اول قبل از جلسه بعدی در پایان آوریل منتشر می‌شود، به این معنی که RBA می‌تواند مجموعه‌ای از ارقام بسیار متفاوت برای رسیدگی داشته باشد. بنابراین لو به احتمال زیاد هر گونه راهنمایی در مورد نرخ های بهره آینده را بیان می کند، در حالی که همچنین می گوید که بانک مرکزی توجه زیادی به داده ها خواهد داشت. در غیر این صورت، این می تواند توسط بازار به عنوان نشانه ای از افزایش نرخ های RBA تفسیر شود، حتی اگر تورم در انتشار داده های بعدی کمی کاهش یابد. این احتمالاً به عنوان یک موضع تندتر تعبیر می شود.

بازار چه فکری می کند؟

بازار در حال حاضر نه تنها افزایش 25 واحدی در ثانیه را در جلسه بعدی، بلکه 25 واحد در ثانیه دیگر را پس از آن پیش بینی می کند. انتظار می رود نرخ بهره تا پایان سال در 3.85 درصد باقی بماند. دیدگاه بازار پول با نظر اکثر اقتصاددانان مورد بررسی مطابقت دارد. اگرچه توافق تقریباً به اتفاق آرا برای جلسه بعدی وجود دارد، اما اجماع برای جلسه بعد از آن به طور قابل توجهی ضعیف می شود. تنها اکثریت هنوز شاهد افزایش دیگری در نشست آوریل هستند، با تعداد بسیار بیشتری از اقتصاددانان که افزایش 15 واحد پایه را پیش بینی می کنند.

در همین حال، AUD از تغییر چشم انداز بهبود چین آسیب دید. ارزیابی اولیه این بود که چین پس از حذف سیاست کووید صفر خود، بهبودی قوی خواهد داشت. اما داده های تولید ناخالص داخلی این موضوع را مشکوک کرد. پس از آن، شاخص‌های PMI فوریه بسیار فراتر از انتظارات قرار گرفتند و امیدها را برانگیختند که چین یک بازگشت قوی داشته باشد. سپس دولت چین اهداف تولید ناخالص داخلی را برای سال جاری اعلام کرد که کمتر از انتظارات بود و قیمت کالاها را تضعیف کرد.

با اجماع قوی در مورد آنچه که RBA انجام خواهد داد، بعید است که تصمیم سیاست خود بازارها را متزلزل کند. اما چارچوبی را برای تفسیر داده‌هایی که بعداً منتشر می‌شوند تعیین می‌کند، که می‌تواند انتظارات نرخ بهره بازار را به طور قابل توجهی تغییر دهد. و این می تواند باعث نوسانات بیشتر در روزها و هفته های آینده شود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده