انتظار می رود BOE افزایش یابد، پس چه؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتظار می رود BOE افزایش یابد، پس چه؟


BOE جدیدترین بانک بزرگی است که این چرخه را افزایش داده است و انتظار می‌رود که از همتایان خود – با چرخش – پیروی کند. هفته گذشته، بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو هر دو یک چهارم واحد افزایش یافتند، اما سپس اشاره کردند که افزایش بیشتر نرخ بهره به داده ها بستگی دارد. تعصبات ECB برای افزایش دیگری بود، Fed برای توقف. اما هر دو در را کاملا باز گذاشتند زیرا این اوج چرخه افزایش نرخ بود.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

از سوی دیگر، BOE با تورم دائمی بالا مواجه است و احتمالاً این تجمل را ندارد که بگوید در خط پایانی قرار دارد. آخرین گزارش تورم دو رقمی را نشان داد، در حالی که BOE پیش بینی کرد که تورم در سه ماهه پایانی به شدت کاهش خواهد یافت.

صبر رو به پایان است

BOE ممکن است اولین کسی باشد که شروع به افزایش کرد، اما سرعت بی امان افزایش آن ظاهرا باعث شده است که تورم همچنان به افزایش خود ادامه دهد. برخلاف بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو، که رای گیری در مورد تصمیم گیری در مورد نرخ بهره به اتفاق آرا انجام شد، رای BOE برای حفظ فشار بر تورم تقسیم شد. تئوری فعلی در میان بانک‌های مرکزی این است که انتظارات از کاهش تورم چیزی است که قیمت‌ها را پایین می‌آورد.

این تئوری بیان می کند که بانک های مرکزی باید برای مبارزه با تورم «اعتماد به نفس» داشته باشند، به این معنی که بازارسازان اطمینان دارند که افزایش نرخ های لازم اتفاق خواهد افتاد. یک جبهه تقسیم شده و تعداد آرا متزلزل می تواند به عنوان تضعیف این احساس تعهد برای کاهش قیمت ها تلقی شود. حداقل برخی از تحلیلگران و معامله گران احتمالاً رأی تقسیم شده را به عنوان نشانه ای می دانند که BOE نرخ ها را به اندازه کافی بالا نمی برد یا خیلی زود آنها را کاهش می دهد تا قیمت ها را تحت کنترل نگه دارد.

چه انتظاری باید داشته باشم؟

با انتظار اجماع مبنی بر اینکه BOE 25bps افزایش خواهد یافت، تمرکز احتمالاً بر تقسیم آرا خواهد بود. اعضای MPC Tenreyo و Dhingra به طور مداوم به افزایش نرخ ها رای منفی دادند و استدلال کردند که مقابله با اقتصاد باید اولویت اول باشد. اگر سایر اعضا با تقسیم 3-6 بپیوندند، سرمایه گذاران ممکن است آن را به عنوان نشانه ای در نظر بگیرند که BOE در آستانه کنار گذاشتن افزایش نرخ آهسته خود است. این می تواند به طور قابل توجهی پوند را تضعیف کند.

اگر این اتفاق نیفتد، انتظار می رود BOE موضع خود را تکرار کند که ممکن است اقدامات سیاستی بیشتری برای کاهش تورم مورد نیاز باشد. چشم انداز رشد قیمت احتمالاً به روز می شود، اما برای بسیاری از معامله گران این ممکن است صرفاً BOE باشد که به واقعیت نزدیک می شود و بعید است که انتظارات بازار را تغییر دهد.

شکستن رکود تورمی

با تورم بالا و رشد تقریباً صفر، بریتانیا در موقعیت دشواری برای سیاستگذاران قرار دارد: رکود تورمی. به طور سنتی، تنها راه برون رفت از این وضعیت، از طریق نوعی رکود است که یا توسط سیاست های پولی کاهش تورم ایجاد می شود، یا از طریق تنگنای اعتباری ناشی از تورم بالا.

امتناع BOE از انتخاب هر یک از این گزینه‌ها می‌تواند به عنوان تلاشی برای لگد زدن قوطی در جاده تلقی شود، جایی که حتی مشکل‌سازتر خواهد بود. با این حال، برای معامله‌گران، این بدان معناست که کابل احتمالاً تحت فشار باقی می‌ماند، مگر اینکه بیلی با درجات بیشتری از جنگ‌طلبی غافلگیر شود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده