• خانه
  • وبلاگ
  • انتظار می رود BOC نرخ بهره را ثابت نگه دارد

انتظار می رود BOC نرخ بهره را ثابت نگه دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتظار می رود BOC نرخ بهره را ثابت نگه دارد


تاکنون بانک‌های مرکزی ارزهای کالایی در جهت مخالف حرکت کرده‌اند. از یک سو، RBA بود که با وجود تورم بالا، نرخ ها را ثابت نگه داشت. بازار استرالیا نسبت به بخش بانکی در برابر شوک‌ها آسیب‌پذیرتر بود و رشد کند بود.

رمضان پاورقی EN

در انتهای دیگر طیف، RBNZ بود که یک جهش ‘دو برابری’ انجام داد و بازارها را شگفت زده کرد. تمرکز در آنجا بر کاهش تورم و مقابله با افزایش سرسام آور قیمت مسکن بود که پیش از همه گیری مشکل ساز بود.

موضوع مشترک

وجه اشتراک دو تصمیم در مورد نرخ بهره، چیزی است که وجود ندارد: تأثیر کالا. صادرات کالاهای مصرفی به چین منبع اصلی درآمد نیوزلند است، در حالی که فروش سنگ آهن، به ویژه در میان سایر مواد معدنی، استرالیایی ها را به حرکت در می آورد. اعداد کمتر از رشد اقتصادی چین در چند ماه گذشته، به لطف تقاضای چین، انتظارات برای تقویت کالاها را مختل کرده است.

کانادا از این نظر منحصر به فرد است که کالای اصلی صادراتی آن به ایالات متحده می رود. قیمت‌های کالاها به‌دلیل انتظارات ضعیف‌تر دلار، به‌طور کلی خوش‌بین بودند، زیرا فدرال رزرو علیرغم تورم بالا، روند افزایشی را کاهش می‌دهد. اما قیمت نفت خام می تواند تحت تأثیرات سیاسی بیشتری قرار گیرد، که می تواند پیش بینی آنچه برای CAD اتفاق می افتد کمی چالش برانگیزتر کند.

تسلط بر BOC

قیمت دلار کانادا به دلیل میزان واردات به ویژه از ایالات متحده، تأثیر بیشتری بر تورم در این کشور دارد. CAD قوی تر کار را برای صادرکنندگان کانادایی دشوار می کند، اما به کاهش تورم کمک می کند. افزایش اخیر قیمت نفت خام، به دلیل کاهش تولید اوپک پلاس در ماه مه، به رونق اقتصادی کمک کرد. که به نوبه خود به BOC کمک می کند تا تورم را بدون افزایش نرخ بهره کاهش دهد.

این می تواند به جبران یک سری از داده ها کمک کند که در غیر این صورت ممکن است به نفع افزایش نرخ ها باشد. به عنوان مثال، انقباض بازار کار، که ممکن است همچنان بر فشارهای تورمی بیفزاید. و اقتصاد بهتر از انتظار BOC است.

چه انتظاری باید داشته باشم؟

اجماع بر این است که BOC اساساً همان کاری را که در آخرین نشست ژانویه انجام داد، زمانی که یک وقفه “مشروط” را اعلام کرد، تکرار خواهد کرد. یعنی نرخ بهره را روی 4.5 درصد نگه دارید و فرض کنید در صورت اقتضای شرایط، نرخ بهره در آن سطح باقی خواهد ماند.

به هر حال، در حالی که تورم در حال کاهش است، به سطح هدف برنگشته است. همچنین، با بازگشت به وابستگی به واردات ایالات متحده همانطور که قبلا ذکر شد، تورم در سراسر مرز گسترش می یابد. اگر فدرال رزرو نرخ بهره را آهسته افزایش دهد و قیمت ها در ایالات متحده افزایش یابد، BOC ممکن است مجبور شود در آینده به توقف خود پایان دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده