• خانه
  • وبلاگ
  • انتظار می رود فدرال رزرو 25 واحد در ثانیه افزایش یابد

انتظار می رود فدرال رزرو 25 واحد در ثانیه افزایش یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتظار می رود فدرال رزرو 25 واحد در ثانیه افزایش یابد


انتظارات از کاری که فدرال رزرو فردا انجام خواهد داد طی چند روز گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است. سرمایه گذاران در تلاش هستند تا عواقب ناشی از سقوط اخیر بانکی را مجدداً تنظیم کنند. یکی از موضوعات اصلی این است که افزایش ریسک گریزی باعث افزایش هزینه استقراض در بین موسسات مالی شده است. این به نوبه خود معادل افزایش نرخ توسط بانک مرکزی از نظر تأثیر بر تورم است.

تصور این است که این دلیل دیگری برای فدرال رزرو (و سایر بانک های مرکزی) فراهم می کند تا اندازه افزایش ها را قبل از رسیدن به نرخ نهایی افزایش یا کاهش ندهند. بانک ها نیز به دلیل افزایش نرخ سود تحت فشار زیادی هستند.

جایی که مراقبت وجود دارد

در مورد خاص ایالات متحده، نگرانی های زیادی در مورد بانک First Republic وجود دارد که هنوز بیش از 50 درصد از قیمت عادی خود را کاهش می دهد. یکی از دلایل این امر این است که احتمالاً به پشتیبانی که فدرال رزرو در اختیار بانک ها قرار می دهد، دسترسی ندارد. به این دلیل که فدرال رزرو مکانیزمی ایجاد کرد که به بانک ها اجازه می داد از MBS و خزانه داری خود پول وام بگیرند و مشکل زیان های تحقق نیافته را که منجر به فروپاشی SVB شد و سایر بانک ها را تحت فشار قرار داد، برطرف کرد. اما مشکل First Republic این است که MBS یا Treasuries زیادی وجود ندارد. بر اساس افکار عمومی، سپرده‌هایش را از دست داد، نه به این دلیل که مانند سایر بانک‌هایی که تعطیل شدند، دچار مشکل بود. از یک طرف، این بدان معنی است که در یک موقعیت منحصر به فرد قرار دارد و در صورت سقوط، خطر ابتلا به آن کمتر خواهد بود. از سوی دیگر، در معرض خطر بسیار بالاتری از سقوط قرار دارد که می تواند دوباره اعتماد سرمایه گذاران را در این بخش متزلزل کند.

فدرال رزرو چه کاری می تواند انجام دهد؟

بانک‌های مرکزی تاکنون سعی کرده‌اند سیاست‌های پولی و مداخله‌ای را برای نجات بانک‌ها جدا کنند. این بدان معناست که آنها می توانند به افزایش نرخ ها برای مبارزه با تورم ادامه دهند و در عین حال از مکانیسم های دیگر برای حمایت از بانک هایی که ممکن است تحت تأثیر نرخ های بالاتر قرار گیرند، استفاده کنند. مانند برنامه BTFP فدرال رزرو. با این منطق، پس از اینکه پاول پس از آخرین جلسه اعلام کرد که «دو» افزایش نرخ بهره دیگر در راه است، فدرال رزرو یک چهارم واحد افزایش خواهد یافت.

اکنون بیش از 80 درصد معامله‌گران انتظار افزایش 25 واحدی در ثانیه را دارند، به طور قابل توجهی اجماع چند روز پیش را که نزدیک به 50-50 بود در مورد افزایش نرخ بهره تقویت کرد. پس از یک هفته که بانک ها توانستند ادغام شوند و هیچ ورشکستگی بانکی جدیدی رخ نداد، به نظر می رسد بازار به انتظارات برای افزایش بیشتر بازگشته است. بازارهای آتی در حال حاضر با نرخ نهایی فدرال رزرو 5.5 درصد قیمت گذاری می کنند که به معنای افزایش سه چهارم واحدی دیگر تا پایان سال است.

بخش بانکی همچنان در کانون توجه است

فدرال رزرو از زمان فروپاشی SVB در وقفه بوده است و بنابراین هیچ اظهارنظر عمومی از سوی مقامات در مورد وضعیت بانکی وجود ندارد. بنابراین انتظارات زیادی برای کنفرانس مطبوعاتی پاول پس از نرخ ها وجود دارد، زیرا بدون شک از او در مورد وضعیت بانکی سوال خواهد شد. و این می تواند فرصتی برای تغییر برخی از زبان برنامه ها باشد که می تواند بازارها را نیز متزلزل کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده