• خانه
  • وبلاگ
  • انتظار می رود بانک مرکزی اروپا حداقل 25 واحد در ثانیه افزایش یابد

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا حداقل 25 واحد در ثانیه افزایش یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتظار می رود بانک مرکزی اروپا حداقل 25 واحد در ثانیه افزایش یابد


اجماع حول محور انتظار افزایش 25 واحد پایه بانک مرکزی اروپا در نشست آتی خود در حال تقویت است و این نشان می دهد که افزایش های بیشتری ممکن است در راه باشد. آخرین داده های تورم مطابق با انتظارات بود و چشم انداز آنچه که یک بانک مرکزی مشترک ممکن است انجام دهد را تغییر نداد. حدود 80 درصد از تحلیلگران افزایش یک چهارم واحدی را انتظار دارند، در حالی که بقیه انتظار رشد 50 واحدی را دارند.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

این هفتمین افزایش متوالی برای بانک مرکزی اروپا خواهد بود، اما تأثیر آن بر یورو ممکن است کمی ضعیف‌تر باشد. انتظار می‌رود که همه شرکت‌های همتای آن مبلغ مشابهی را افزایش دهند و تفاوت نرخ‌های بهره بین آنها را کاهش دهند. با توجه به اینکه انتظار می رود فدرال رزرو در آینده متوقف شود در حالی که BOE ممکن است مجبور به ادامه پیاده روی شود، تمرکز زیادی روی چشم انداز بانک مرکزی اروپا خواهد بود.

شکاف در حال افزایش

با افزایش نرخ بهره، شکاف بین دیدگاه های کشورهای “شمال” و “جنوب” در کمیته سیاست پولی افزایش می یابد. هاوک ها به تورم دائمی بالا اشاره می کنند، در حالی که کبوترها به رشد مداوم اقتصادی پایین اشاره می کنند.

دفعه قبل، برای مقابله با فروپاشی اخیر کردیت سوئیس، اختلافات بین این دو کمپ کنار گذاشته شد. همه متفق القول بودند که باید پیام آرامش به بازارها و اعتماد به سیستم بانکی ارسال شود. این بار دیگر این وضعیت تکرار نمی شود. بله، اخیراً یک فروپاشی بانکی در ایالات متحده رخ داد – دومین سقوط بزرگ در تاریخ این کشور – اما بانک مرکزی اروپا اصرار دارد که وضعیت در اروپا بسیار متفاوت است.

سناریوی پایه

بانک مرکزی اروپا باید با چندین موضوع فراتر از قیمت کالاها و خدمات برخورد کند. اقتصاد اروپا به شدت به تجارت وابسته است. صنعت اروپا صادرات محور است و به ارزش یورو بستگی دارد. مصرف کنندگان اروپایی کالاهای وارداتی از جمله مواد غذایی و مواد خام را خریداری می کنند که تاثیر زیادی بر تورم دارد.

با توجه به اینکه انتظار می رود فدرال رزرو افزایش ها را کاهش دهد، اگر بانک مرکزی اروپا به انقباض خود ادامه دهد و تورم همچنان کاهش یابد، یورو می تواند به طور قابل توجهی قوی تر شود. این امر به طور بالقوه برای صنعت اروپا که در حال حاضر با افزایش هزینه های انرژی مواجه است، فاجعه بار خواهد بود. انقباض بیش از حد می تواند به سرعت بانک مرکزی اروپا را به وضعیت بسیار ناراحت کننده ای که در دوران پیش از کووید داشت بازگرداند: تورم مداوم و رشد پایین.

کی میبره؟

تاکنون تعداد اعضای بانک مرکزی اروپا که نسبت به تورم ابراز نگرانی کرده اند بسیار بیشتر از اعضایی بوده است که از رشد صحبت می کنند. اما سال گذشته منطقه یورو توانست با حداقل صفر از رکود جلوگیری کند. کشورهای جنوبی دارای انبوه بدهی های رو به رشدی هستند که به دلیل نرخ های بهره بالاتر به سرعت در حال رشد هستند.

در حال حاضر، اجماع کوهنوردی شامل چندین عضو است که از “جنوب” هستند، مانند Vasle از اسلوونی و Vujcic از کرواسی. حتی ویسکو ایتالیا نیز در مورد کنترل تورم مثبت است. اگر رشد اقتصادی منفی شود و مارپیچ کاهش تورم را تهدید کند که جنوب را در موقعیت بسیار آسیب پذیرتری قرار دهد، این اجماع می تواند به سرعت معکوس شود.

اگر دیده شود که لاگارد لحن خود را در مورد تورم ملایم می کند، این می تواند به ضعف یورو منجر شود. در همین حال، سخت است که ببینیم لاگارد چگونه می‌تواند پس از تکرار مکرر این که تورم بسیار بالاست و انتظار می‌رود که برای مدت طولانی چنین باشد، لجبازتر باشد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده