• خانه
  • وبلاگ
  • انتخابات میان دوره ای ایالات متحده: تأثیرات بر بازارها

انتخابات میان دوره ای ایالات متحده: تأثیرات بر بازارها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتخابات میان دوره ای ایالات متحده: تأثیرات بر بازارها


همه ما می دانیم که ایالات متحده بزرگترین اقتصاد جهان است. 24 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهد. اما تأثیر آن بر بازارهای مالی جهانی حتی بیشتر است. بازار سهام آمریکا 44.7 تریلیون دلار یا 48 درصد از کل بازار جهانی است. تقریبا نیمی از بازارهای مالی جهان در ایالات متحده است. و البته دلار ارز ذخیره جهان است.

بنابراین انتظار می رود شرایط سیاسی کشور تاثیرات جهانی داشته باشد. به ویژه با توجه به اینکه دو حزب انتخاباتی سیاست های مالی بسیار متفاوتی دارند. جامعه شناسان اشاره می کنند که این انتخاب ها به عاملی بستگی دارد که می تواند پیامدهای عمده ای برای فارکس داشته باشد: تورم.

چه چیزی در خطر است

معامله گران باید در فصل انتخابات محتاط باشند و اجازه دهند سوگیری سیاسی مانع پیش بینی بازار شود. جورج سوروس در سال 2016 با انتخاب دونالد ترامپ که منجر به زیان بیش از 1 میلیارد دلاری شد، شرط‌های نامطلوبی را در بازار انجام داد.

به گفته نظرسنجی ها، نتیجه احتمالی انتخابات این است که جمهوری خواهان کنترل مجلس سفلی را در دست بگیرند. كنترل سنا هنوز به عنوان يك دستپاچگي تلقي مي شود و بسياري از رقابت هاي كليدي در نظرسنجي ها به هم نزديك هستند. اما نظرسنجی‌ها در گذشته اشتباه بوده و باعث شگفتی‌های مهمی شده است. باید به خاطر داشته باشیم که دموکرات ها حداقل از طریق معاون رئیس جمهور که رأی تعیین کننده را می دهد، کنترل سنا را در اختیار دارند. در مجلس نمایندگان، آنها تنها 8 رای اکثریت دارند (7 نفر بود، اما دو دموکرات استعفا دادند و یک جمهوری خواه پس از آخرین انتخابات فوت کرد).

تاثیرات بازار

محتمل ترین نتیجه و آنچه بازارها انتظار دارند، «دولت تقسیم شده» است. معمولاً هر حزبی که ریاست جمهوری را برعهده داشته باشد در اواسط دوره کرسی های خود را از دست می دهد. از آنجایی که جو بایدن یک دموکرات است، تاریخ نشان می دهد که جمهوری خواهان در انتخابات فردا عملکرد بهتری خواهند داشت. این به معنای “دولت تقسیم شده” یا “رئیس جمهور اردک لنگ” است. جایی که قوه مجریه توسط یک حزب و کنگره توسط حزب دیگر کنترل می شود.

همچنین، از نظر تاریخی، بازارها تمایل دارند که یک رئیس جمهور دموکرات و یک کنگره جمهوری خواه وجود داشته باشد. این وضعیت در اکثر دوره های تصدی اوباما و اکثر دوره های تصدی کلینتون بود. S&P 500 به ترتیب 73 و 181 درصد افزایش یافت. بین آن دوره‌ها (که در آن جمهوری‌خواهان کنترل داشتند، دموکرات‌ها کنترل داشتند، یا با یک رئیس جمهور جمهوری‌خواه و یک دموکرات در کنگره تقسیم شد)، S&P 500 تقریباً بدون تغییر بود.

فوری در مقابل بلند مدت

با این حال، این روندها در بلندمدت آشکار می شوند. در واقع، بازار سهام در ابتدا زمانی سقوط کرد که جمهوری خواهان کنترل کنگره را در سال 1994 به دست گرفتند، قبل از اینکه طی هفت سال آینده افزایش چشمگیری داشته باشد. با توجه به روند نظرسنجی ها، سرمایه گذاران در حال حاضر خود را جلوتر از نتایج مورد انتظار قرار داده اند.

موضوع اصلی که می تواند سیاست فدرال رزرو و چشم انداز دلار را هدایت کند، تورم است که عمدتاً ناشی از افزایش هزینه ها است. در گذشته، کنگره های جمهوری خواه سعی کرده اند با محدود کردن هزینه ها، ریاست جمهوری را در اختیار دموکرات ها نگه دارند. برای اجرای سیاست اجتماعی، رئیس جمهور دموکرات مجبور به مذاکره با مقرراتی بود که به افزایش بهره وری کمک می کرد. به عبارت دیگر، هر چه حاشیه پیروزی جمهوری خواهان بیشتر باشد، احتمال کاهش تورم بیشتر خواهد شد. این امر پتانسیل رکود شدیدتر، هرچند کوتاه‌تر را افزایش می‌دهد.

اگر غافلگیری وجود داشته باشد و دموکرات ها به نحوی کنترل کنگره را حفظ کنند، احتمالاً خطر هزینه های دولت و تورم بیشتر را افزایش می دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.