• خانه
  • وبلاگ
  • اعداد شغلی در ایالات متحده حاکی از کاهش ارزش دلار است

اعداد شغلی در ایالات متحده حاکی از کاهش ارزش دلار است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اعداد شغلی در ایالات متحده حاکی از کاهش ارزش دلار است


هر دو دلار و سهام ایالات متحده دیروز کاهش یافتند که یک تحول غیر معمول برای بازارها بود. معمولاً ارز و بورس در جهت مخالف یکدیگر حرکت می کنند. وقتی هم ارز و هم بازار سهام پایین می‌آیند، نشانه‌ای از این است که بازار نگران یک مشکل اساسی در اقتصاد است.

رمضان پاورقی EN

ادعاهای اولیه و ادامه دار بیکاری که هفته گذشته منتشر شد، یک کاتالیزور بود که توسط درآمد ضعیف گزارش شده در این فصل تا کنون حمایت شد. اگرچه این شرکت ها توانستند فروش بالاتر از حد انتظار را گزارش کنند، حاشیه سود آنها ضربه خورد. ترکیبی از تورم بالا، انجام تجارت را گران‌تر می‌کند و کاهش احساسات مصرف‌کننده، انتقال این هزینه‌ها به مصرف‌کنندگان را دشوارتر می‌کند.

نگاه اشتباه

هنگامی که شرکت ها با فشرده سازی حاشیه مواجه می شوند، سرعت استخدام را کاهش می دهند یا شروع به اخراج کارمندان می کنند. تعداد افرادی که در حال حاضر مزایای بیکاری دریافت می کنند (ادعای بیکاری مداوم) پس از ماه ها افزایش مداوم از سپتامبر گذشته به بالاترین سطح خود از نوامبر 2021 رسیده است.

بیشترین افزایش بیکاری جدید (ادعاهای اولیه بیکاری) از کالیفرنیا، مرکز بخش فناوری، رخ داد که برای کنترل هزینه ها به کاهش مشاغل روی آورده است. بخش‌های فناوری و مالی کالیفرنیا به‌ویژه از سقوط سه بانک منطقه‌ای مرتبط با شرکت‌های فناوری آسیب دیدند. SVB یک سرمایه‌گذار کلیدی برای شرکت‌های فناوری بود و Signature Bank روی توسعه ارزهای دیجیتال متمرکز بود.

تغییر تمرکز فدرال رزرو

داده های اشتغال به عنوان یک شاخص عقب مانده در نظر گرفته می شود زیرا مشاغل سعی می کنند راه های دیگری را برای حفظ سودآوری قبل از کاهش کارکنان بیابند. با بیکاری خارج از کنترل، مشکل اقتصادی در حال حاضر در نوسان کامل است.

تا کنون، فدرال رزرو تا حد زیادی بر مبارزه با تورم متمرکز بوده است. قبل از فروپاشی SVB، چند عضو بودند که در مورد بخش کار اظهار نظر می کردند، اما تمرکز فدرال رزرو این نبود. بازار کار به طور غیرمستقیم با علاقه فدرال رزرو به تورم مرتبط است، زیرا بازار کار فشرده می تواند هزینه های نیروی کار را افزایش داده و بر تورم تأثیر بگذارد. فدرال رزرو در حال تلاش برای کند کردن اقتصاد است و کندی بازار کار بخشی از این معادله است.

چرا دلار سقوط کرد؟

با کاهش بازدهی خزانه داری ایالات متحده به دلیل انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو مجبور به کاهش نرخ بهره تا پایان سال خواهد شد، دلار کاهش یافت. دلیلش این است که فدرال رزرو فقط با تورم سروکار ندارد. همچنین باید اشتغال کامل را حفظ کند.

اگر نرخ بیکاری در ماه های آینده به طور قابل توجهی افزایش یابد، فدرال رزرو با بخش دوم ماموریت دوگانه خود دچار مشکل خواهد شد. حتی اگر تورم بالا باشد، این امر بر فدرال رزرو فشار می آورد تا نرخ بهره را بالا نگه دارد. افزایش بیکاری می تواند باعث “چرخش” فدرال رزرو شود. با ادامه افزایش تعداد بیکاری، بازار ممکن است به طور فزاینده ای بر روی داده های مشاغل متمرکز شود. این بدان معناست که NFP می تواند به عنوان یکی از محرک های بزرگ در بازار بازگردد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده