اصطلاحات کلیدی را در AZ فارکس بیاموزید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اصطلاحات کلیدی را در AZ فارکس بیاموزید


تبدیل شدن به یک معامله گر باتجربه فارکس مستلزم درک خوب زبان فارکس است. چه در ابتدای سفر تجاری خود باشید و چه یک معامله گر با تجربه تر، این دانش کلیدی برای تصمیم گیری آگاهانه تر در معاملات است. در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به برخی اصطلاحات کلیدی واژگان فارکس خواهیم داشت که با A شروع می‌شوند و با E ختم می‌شوند.

ابتدا مروری بر بازار ارز

بازار فارکس بزرگترین بازار مالی آنلاین جهان است که برای تجارت ارزها استفاده می شود. این بازار همچنین با حجم معاملات روزانه 6.6 تریلیون دلار، نقدشونده ترین بازار جهان است. بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز و 5 روز هفته باز است.

معامله گران فارکس از بازار فارکس برای حدس و گمان در مورد جهت گیری قیمت جفت ارزها استفاده می کنند. به عبارت دیگر، افزایش یا کاهش ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر را پیش‌بینی می‌کنند.

حرکات قیمت

نحوه حرکت قیمت ها تعیین می کند که آیا معامله گر فارکس سود می کند یا ضرر. تغییرات قیمت تحت تأثیر عوامل متعددی مانند نرخ بهره، عرضه و تقاضا، عدم اطمینان ژئوپلیتیکی، بی ثباتی مالی، جنگ، بلایای طبیعی، پیش‌بینی عملکرد یک ارز در مقابل ارز دیگر در آینده، احساسات سرمایه‌گذاران و غیره است. بنابراین، معامله گران فارکس باید در زمان واقعی از وضعیت اقتصادها و شرایط سیاسی در سراسر جهان مطلع شوند تا بتوانند جهش های غیرمنتظره قیمت را که می تواند بر عملکرد معاملات تأثیر بگذارد، پیش بینی کنند.

اصطلاحات کلیدی را در AZ فارکس بیاموزید

واژه نامه اصطلاحات رایج فارکس

اصطلاحات مالی زیادی در معاملات فارکس استفاده می شود. دانستن آنها برای اینکه بتوانید به طور موثر تجارت کنید، صرف نظر از مهارت یا تجربه، حیاتی است. به هر حال، دستیابی به موفقیت در معاملات فارکس به همان اندازه که به عوامل خارجی مؤثر بر این معاملات فارکس بستگی دارد، به درک نحوه معامله بستگی دارد. بیایید نگاهی به برخی از اصطلاحات AE محبوب تر مورد استفاده در معاملات فارکس در زیر بیاندازیم:

قیمت بخواهید

قیمت پیشنهادی نیز به عنوان قیمت پیشنهادی شناخته می شود. در فارکس، قیمت درخواستی پایین‌ترین قیمتی است که معامله‌گر می‌تواند (یا مایل است) یک ارز پایه را خریداری کند. قیمت درخواستی معمولاً بالاتر از قیمت درخواستی است.

ارز پایه

ارز پایه (همچنین به عنوان ارز تراکنش شناخته می شود) اولین ارزی است که در سمت چپ مظنه جفت ارز نمایش داده می شود. ارز دوم در جفت ارز مظنه نامیده می شود. برای مثال، در مورد جفت ارز USD/EUR، ارز پایه USD و EUR ارز مظنه است. در فارکس، ارز پایه نشان دهنده مقدار ارز مورد نیاز برای خرید یک واحد از ارز پایه است. به عبارت دیگر، جفت ارز منعکس کننده ارزش ارز پایه نسبت به ارزی است که با آن جفت شده است.

بازار خرس

بازار نزولی به معنای کاهش قیمت ارز است. این معمولاً در نتیجه بی ثباتی ژئوپلیتیک، بلایای طبیعی، بحران های اقتصادی و غیره رخ می دهد. بازارهای نزولی معمولاً روند نزولی بازار را نشان می دهند و می توانند همزمان با رکود اقتصادی یا نرخ بالای بیکاری رخ دهند. همچنین گفته شده است که بازار نزولی بازاری است که در آن سرمایه گذاران ریسک گریزی بیشتری نشان می دهند. بازارهای خرس می توانند برای مدت زمان دلخواه دوام بیاورند و می توانند در هر اندازه و بزرگی باشند.

پیشنهاد

همانطور که قبلا ذکر شد، مظنه ارز با یک قیمت پیشنهادی و یک قیمت درخواستی ارائه می شود. قیمت پیشنهادی فارکس قیمتی است که یک معامله گر می تواند (یا خواهد) ارز پایه یک جفت ارز خاص را بفروشد. در بیشتر موارد، قیمت پیشنهادی معمولا کمتر از قیمت پیشنهادی است. با این حال، در صورت افزایش تقاضا، قیمت پیشنهادی ممکن است از قیمت پیشنهادی بیشتر شود.

مبادله کالا

بازار صعودی نشان دهنده افزایش قیمت ارز است. برخلاف بازار نزولی، بازار گاوی نشان دهنده روند صعودی در بازار است. این معمولاً به دلیل عملکرد خوش بینانه اقتصادهای سراسر جهان است. یک بازار صعودی معمولاً با افزایش اعتماد سرمایه گذاران، علاقه بیشتر و مثبت تر به بازار سهام توسط معامله گران و سرمایه گذاران، نرخ بیکاری بالاتر و تولید ناخالص داخلی قوی تر مشخص می شود.

قیمت بسته شدن

قیمت پایانی معمولاً سطح قیمت نهایی بازار قبل از بسته شدن برای معاملات عادی در پایان روز معاملاتی است. معامله گران و سرمایه گذاران برای اندازه گیری عملکرد سهام یا سایر اوراق بهادار در مقایسه با روز قبل از آن استفاده می کنند. همچنین نشان دهنده احساسات بازار و روند قیمت است. در مقابل، قیمت افتتاحیه اولین قیمتی است که یک سهم یا اوراق بهادار در ابتدای روز معاملاتی با آن معامله می شود.

قراردادهای متفاوت (CFD)

جفت ارزهای فارکس نیز از طریق CFD قابل معامله هستند. CFD قراردادی است که بین دو طرف منعقد می‌شود، در این مورد یک معامله‌گر فارکس و یک کارگزار CFD فارکس، برای مبادله تفاوت بین قیمت‌های افتتاح و بسته شدن یک دارایی اساسی خاص. کارگزار CFD به عنوان یک واسطه بین معامله گر و بازار فارکس عمل می کند و از طریق اسپرد (تفاوت بین قیمت خرید و فروش) سود می کند. CFD ها محصولات مشتق شده هستند. این بدان معناست که معامله‌گر می‌تواند در بازارهای مالی سفته‌بازی کند بدون اینکه مجبور باشد مالکیت دارایی‌های اساسی را در اختیار بگیرد.

CFD ها نیز محصولات اهرمی هستند که به معامله گر اجازه می دهد تا با پرداخت حاشیه ای از ارزش قرارداد، معامله را باز کند. این مقدار پول (مارژین) به معامله‌گر این امکان را می‌دهد تا معاملات بزرگ‌تر از آنچه موجودی حسابش معمولاً اجازه می‌دهد وارد کند. مقدار اهرمی که یک معامله گر فارکس استفاده می کند معمولاً به میزان ریسک گریزی یا تحمل ریسک آنها مربوط می شود. این به این دلیل است که اهرم بسیار بی ثبات است و اگر به درستی مدیریت نشود، می تواند باعث از دست دادن سرمایه یک معامله گر خیلی سریع شود.

اصطلاحات کلیدی را در AZ فارکس بیاموزید

جفت ارز

ارزهای فارکس لیست شده و به صورت جفت معامله می شوند. محبوب ترین جفت ارزها (به نام اصلی) عبارتند از GBP/EUR، EUR/USD، USD/JPY، USD/CAD، AUD/USD، GBP/USD، USD/CHF و NZD/USD. ارزی که ابتدا در جفت ارز فهرست شده است، ارز پایه است. دومین ارز ذکر شده، ارز مظنه است. جفت ارز نشان می دهد که یک معامله گر برای خرید یک واحد از ارز پایه به چه مقدار از ارز مظنه شده نیاز دارد.

معامله گر روز

معامله گر روزانه کسی است که چندین معامله کوتاه مدت را در طول روز معاملاتی باز و بسته می کند. یک معامله گر روزانه معمولاً همه موقعیت ها را قبل از پایان روز معاملاتی می بندد تا هر گونه ریسک یک شبه را که ممکن است به دلیل حرکات غیرمنتظره بازار ایجاد شود به حداقل برساند. معامله گران روزانه معمولاً از تحلیل تکنیکال برای تصمیم گیری معاملات استفاده می کنند. معاملات روزانه می تواند سودآور باشد، اما اگر به درستی نظارت نشود، با خطر قابل توجهی متحمل ضررهای بزرگ می شود.

بازار غیر متمرکز

بازار فارکس یک بازار غیرمتمرکز است، زیرا معاملات ارز به‌جای یک صرافی متمرکز، به‌صورت الکترونیکی از طریق پیشخوان انجام می‌شود. این از طریق شبکه های کامپیوتری بین معامله گران در سراسر جهان اتفاق می افتد.

نقاط ورود و خروج

به قیمتی که سرمایه‌گذار یا معامله‌گر اوراق بهادار می‌خرد یا می‌فروشد (یک موقعیت خرید یا فروش در برابر یک جفت ارز باز می‌شود) نقطه ورود نامیده می‌شود. نقطه خروج نقطه ای است که در آن یک سرمایه گذار یا معامله گر تصمیم به بستن یک موقعیت خرید یا فروش می کند.

این به هیچ وجه فهرستی جامع از اصطلاحات فارکس نیست، بلکه به عنوان راهنمای برخی از رایج ترین زبان های مورد استفاده در معاملات فارکس است.

اصطلاحات کلیدی را در AZ فارکس بیاموزید

درباره تجارت آنلاین فارکس بیشتر بدانید

مصرف منابع آموزشی مناسب برای مهارت در تجارت آنلاین فارکس حیاتی است. تا جایی که می توانید مقالات، وبلاگ ها و راهنماها را بخوانید. ویدیوهای یوتیوب را تماشا کنید و به وبینارهای فارکس گوش دهید. در سمینارها یا دوره های آموزشی فارکس شرکت کنید. هر آنچه را که می توانید در مورد معاملات فارکس بیاموزید تا بتوانید دانش لازم برای موفقیت را به دست آورید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.