استیضاح ترامپ: پیامدهای بالقوه بازار؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استیضاح ترامپ: پیامدهای بالقوه بازار؟


اواخر امروز در سراسر جهان اخباری مبنی بر بازداشت قریب الوقوع ترامپ منتشر شد. رسانه ها هواپیمای او را از فلوریدا به نیویورک با توجه بیشتری نسبت به گزارش NORAD در مورد مکان بابانوئل در روز کریسمس دنبال کردند. اما آیا چیزی در این رویداد برای معامله گران وجود دارد؟

رمضان پاورقی EN

یکی از پیامدهای بالقوه، هرچند سطحی، مشابه آنچه در طول جام جهانی اتفاق می‌افتد است: مردم حواسشان پرت می‌شود، حجم معاملات کاهش می‌یابد و احتمال «اشتباهات» بازار بیشتر می‌شود. در حال حاضر یک هفته کند است، با انتشار داده های کمی، یک جلسه معاملاتی کوتاه به دلیل عید پاک، تعطیلات چین و تعطیلات بهاری. همه اینها می تواند به معنای نوسانات بیشتر بازار و غیرمنطقی بیشتر باشد.

فراتر از درام سیاسی

در مورد خود مورد خاص، سروصدا زیاد بود. قطعا دستگیری یک رئیس جمهور سابق بی سابقه است. با این حال، جدای از منحرف کردن توجه از رویدادهای دیگری که می تواند مستقیماً بر بازارها تأثیر بگذارد، به نظر نمی رسد دستگیری ترامپ تأثیر فوری بر انتظارات بازار داشته باشد.

مطمئناً برخی گمانه‌زنی‌های وحشیانه در مورد اینکه چگونه کیفرخواست ممکن است بر شانس ترامپ برای تضمین نامزدی جمهوری‌خواهان و در نتیجه برنده شدن در انتخابات تأثیر بگذارد وجود دارد. با این حال، انتخابات مقدماتی تازه شروع شده است و انتخابات تا سال آینده باقی نمانده است. تا آنجا که بازارها برای حرکت در اطراف سبد سهام نگران هستند، این بسیار دور از آینده است. به خصوص که از هم اکنون تا آن زمان هنوز یک رکود پیش بینی می شود که با تردید قابل توجهی در مورد سخت یا نرم بودن فرود وجود دارد.

داده ها مهم هستند، اما سیاست نیز مهم است

درحالی‌که رسانه‌ها از وضعیت ترامپ منحرف شده‌اند (و حواس‌شان پرت شده است)، برخی تغییرات داده‌های مهمی رخ داده است که بازار را تغییر داده است. دیروز یک روند نزولی کلی در ریسک پس از آن وجود داشت ISM Manufacturing بدترین عملکرد خود را از سال 2020 داشته است. این باعث پایین آمدن دلار شد و پیش بینی GDPNow آتلانتا فدرال به شدت کاهش یافت. پیش از این، رشد سالانه 3.2 درصدی اقتصاد در سه ماهه اول را پیش بینی کرده بود. اکنون است پیش بینی تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول فقط 1.7٪.

با این حال بازار سهام با وجود اخبار منفی صعودی را طی کرد. سود حاصل از دو بخش کلیدی بود. پس از توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید 1.66 میلیون بشکه در روز در ماه مه، شرکت‌های انرژی، و به‌ویژه شورون، شاهد رشد بودند. و شرکت های مراقبت های بهداشتی پس از احکام مثبت در پرداخت های Medicare تقویت شدند. هر دو رویداد سیاسی بودند و علیرغم داده های ناامیدکننده برای بالا بردن بازار کافی بودند. بنابراین، حتی اگر هیچ تاثیر فوری از یک رویداد سیاسی انتظار نمی رود، واکنش بازار را نباید به طور کامل نادیده گرفت.

با تمرکز سیاستگذاران بر روی درام در نیویورک، سایر عوامل ژئوپلیتیکی که می توانند تأثیر مستقیم تری بر بازارها داشته باشند کمتر مورد توجه قرار می گیرند. رئیس‌جمهور تایوان هنوز با مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیدار نکرده است، که می‌تواند تنش‌ها با چین را افزایش دهد. زمانی که فاش شد، حباب جاسوسی که مدتی پیش توجه رسانه ها را به خود جلب کرد و از آن زمان به دست فراموشی سپرده شد، در واقع جاسوسی است. قرار بود یلن وزیر خزانه داری به زودی به چین سفر کند تا به کاهش تنش ها پیرامون این حادثه کمک کند. خواهیم دید چه اتفاقی می افتد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده