استراتژی های معاملاتی فارکس 2023

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استراتژی های معاملاتی فارکس 2023


چه در تجارت تازه کار باشید و چه یک حرفه ای باتجربه، استفاده از استراتژی معاملاتی فارکس برای به حداقل رساندن ریسک و به حداکثر رساندن سود حیاتی است. در این مقاله، برخی از محبوب ترین استراتژی های معاملاتی را که معامله گران جهانی در سال 2023 به استفاده از آنها ادامه خواهند داد، مورد بحث قرار خواهیم داد.

استراتژی معاملات فارکس چیست؟

استراتژی های معاملاتی فارکس به معامله گران کمک می کند تا در هر لحظه تصمیم بگیرند که آیا معاملات را باز کنند یا از آن خارج شوند. آنها معمولاً مبتنی بر تحلیل تکنیکی یا بنیادی یا سایر رویدادهای مبتنی بر اخبار هستند. یک معامله گر معمولاً برای تصمیم گیری برای خرید یا فروش یک جفت ارز به سیگنال های معاملاتی متکی است. استراتژی های معاملاتی راهی برای یک معامله گر برای دستیابی به ثبات (به جای معامله صرفاً بر اساس انگیزه یا احساسات) است. آنها همچنین به اندازه گیری عملکرد و نتایج معاملات کمک می کنند.

استراتژی های معاملاتی فارکس 2023

سبک معاملاتی

ایجاد یک استراتژی معاملاتی فارکس ابتدا مستلزم تعیین نوع معامله گر است. هر سبک معاملاتی دارای مجموعه ای از ویژگی های شخصیتی، تکنیک های معاملاتی و تحمل ریسک است. سبک معاملاتی یک معامله گر فارکس تحت تأثیر چندین عامل مختلف است. این شامل مدت زمانی است که آنها برای تجارت دارند. روش مورد علاقه آنها برای تجزیه و تحلیل (فنی یا بنیادی)؛ یا چقدر ریسک گریز هستند.

استراتژی های محبوب معاملات فارکس در سال 2023

چندین استراتژی معاملاتی فارکس وجود دارد که در سال 2023 همچنان محبوب هستند. بیایید به برخی از آنها نگاهی بیندازیم.

استراتژی اسکالپینگ فارکس

این یک شکل از معاملات روزانه است که در آن معامله گران چندین معامله کوچک و کوتاه مدت از چند ثانیه تا چند دقیقه را باز می کنند. این نوع معاملات با فشار قابل توجهی همراه است. معمولاً به یک معامله گر نیاز دارد که بتواند سطوح بالایی از استرس را مدیریت کند و ریسک را به طور مؤثر مدیریت کند تا زیان های بزرگ را به حداقل برساند. همچنین یک استراتژی معاملاتی است که نیاز به تصمیم گیری سریع با ریسک بالای خطا دارد. بنابراین، ممکن است برای یک معامله گر فارکس با تجربه تر مناسب تر باشد.

استراتژی معاملات روزانه

یک استراتژی معاملاتی روزانه معمولاً به دنبال سود بردن از حرکت های کوتاه مدت در قیمت یک ابزار است. یک معامله گر روزانه از تکنیک های مختلفی برای انجام چندین معامله در طول روز استفاده می کند. آنها همچنین معمولاً موقعیت های خود را قبل از پایان روز معاملاتی می بندند. معامله گران روزانه در صورت نیاز از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی استفاده می کنند. معاملات روزانه نیاز به تمرکز و زمان دارد. همچنین بسیار نوسان است، بنابراین در حالی که پتانسیل سودهای بزرگ را ارائه می دهد، در معرض ضرر قابل توجهی قرار دارد.

استراتژی معاملاتی نوسانی

معامله‌گری که از استراتژی معاملاتی نوسانی استفاده می‌کند، تمایل دارد یک موقعیت را برای چندین ساعت، روز یا بیشتر حفظ کند. آنها این کار را برای سود بردن از حرکات سوداگرانه قیمت با خرید در «پایین‌های نوسانی» و فروش در «بالاهای نوسانی» (یا برعکس) انجام می‌دهند. معامله گران نوسان معمولاً از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند. در صورت نیاز می توانند تحلیل بنیادی را اعمال کنند. معامله گران نوسانی در معرض خطر تغییرات غیرمنتظره قیمت یا نوسانات بازار هستند که گاهی اوقات منجر به زیان قابل توجهی می شود. معاملات نوسانی معمولاً به صبر و انضباط نیاز دارد.

استراتژی های معاملاتی فارکس 2023

استراتژی معاملاتی روند

یک استراتژی معاملاتی روند به روندها نگاه می کند تا فرصت های معاملاتی را شناسایی کند. از شاخص های فنی برای تعیین جهتی که بازار در آن حرکت خواهد کرد، برای مثال میانگین متحرک استفاده می کند. هدف استراتژی های معاملاتی این است که به معامله گر کمک کند روند را در سریع ترین زمان ممکن تشخیص دهد و قبل از معکوس شدن روند از بازار خارج شود. افزایش قیمت ها معمولا منعکس کننده یک روند صعودی است، در حالی که کاهش قیمت ها معمولا نشان دهنده یک روند نزولی است. یک روند جانبی زمانی است که قیمت ها بالا یا پایین نمی روند، یعنی. زمانی که نیروهای عرضه و تقاضا تقریباً برابر باشند. این روند حرکت افقی قیمت نیز نامیده می شود.

استراتژی معاملاتی اکشن قیمت

این استراتژی به جای تکیه بر شاخص های فنی، بر تصمیم گیری معاملاتی بر اساس حرکت قیمت دارایی تمرکز دارد. معامله‌گری که از این استراتژی استفاده می‌کند به ابزارها و الگوهایی مانند باندهای قیمت، شکست‌ها، باندهای قیمت و خطوط روند اشاره می‌کند. آنها همچنین از سایر ترکیبات پیشرفته تر شامل کندل، کانال و غیره استفاده خواهند کرد. معاملات پرایس اکشن در میان معامله گران روزانه محبوب است زیرا برای معاملات کوتاه مدت تا میان مدت با سود محدود نیز مناسب تر است.

استراتژی معاملاتی اخبار

تجارت خبری استراتژی است که در آن یک معامله گر سعی می کند از نوسانات بازار که ناشی از یک رویداد خبری مهم است، سود ببرد. این شامل هر چیزی از وقوع جنگ، یک فاجعه زیست محیطی، اعلام یک سیاست پولی جدید و غیره است. معاملات اخبار معمولاً دارای ریسک بالایی هستند زیرا نوسانات بازار در این دوره ها افزایش می یابد. علاوه بر این، توزیع برخی ابزارهای تجاری نیز ممکن است به طور قابل توجهی گسترش یابد. معاملات باز و خروج نیز می تواند به دلیل جهش های غیرمنتظره بازار نوسانات بیشتری پیدا کند.

یک برنامه مدیریت ریسک ایجاد کنید

یکی از مهمترین بخش های استراتژی معاملات فارکس مدیریت ریسک است. از این گذشته، معاملات فارکس بسیار بی ثبات است و مدیریت ریسک کلید کاهش ضررهای بزرگ است. یک برنامه مدیریت ریسک معمولا شامل ابزارهایی است که به شما کمک می کند تا ریسک را به حداقل برسانید. اینها شامل سفارشات توقف ضرر است که به طور خودکار موقعیت های تجاری را هنگامی که به یک سطح قیمت معین می رسند برای محدود کردن ضرر می بندند. و سفارشات سود برداشت، که با رسیدن قیمت به یک سطح سود مشخص، موقعیت های معاملاتی شما را می بندند. مدیریت ریسک چالش های اهرمی را نیز در نظر می گیرد. در حالی که اهرم به معامله‌گر این فرصت را می‌دهد تا سود را به حداکثر برساند، اما در صورت عدم مدیریت موثر، آنها را در معرض زیان‌های بزرگ قرار می‌دهد.

آموزش فارکس خود را ارتقا دهید

یک استراتژی موفق معاملات فارکس، استراتژی ای است که دانش و درک معامله گر از بازار فارکس را یکپارچه می کند.

صرف نظر از سطح تجربه تجارت شما، یادگیری فارکس هرگز متوقف نمی شود. این به معنای خواندن هر چیزی که مربوط به فارکس است مانند کتاب های الکترونیکی، مقالات و راهنماها است. تا جایی که ممکن است ویدیوها را تماشا کنید یا به وبینارها در موضوعات مرتبط با فارکس بپیوندید تا نکات مفیدی را دریافت کنید. نمودارهای گذشته و حال را مرتباً تجزیه و تحلیل کنید.

در جریان اخبار اقتصادی و سیاسی جهانی و نوسانات غیرمنتظره بازار باشید. تحلیل تکنیکال و بنیادی را با جزئیات مطالعه کنید.

استراتژی های معاملاتی فارکس 2023

برای تمرین استراتژی معاملاتی فارکس خود یک حساب آزمایشی باز کنید

یک کارگزار فارکس CFD قابل اعتماد مانند IronFX را برای افتتاح یک حساب آزمایشی انتخاب کنید. این به شما ابزاری می دهد تا استراتژی و تکنیک های معاملاتی خود را آزمایش کنید و تجربه معاملاتی را به دست آورید. همچنین به شما این امکان را می دهد که از تحلیل تکنیکال یا بنیادی در یک محیط معاملاتی شبیه سازی شده استفاده کنید بدون اینکه پول واقعی را در معرض خطر قرار دهید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.