از BOE چه انتظاری باید داشت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از BOE چه انتظاری باید داشت


BOE روز پنجشنبه، جایی که هست، تشکیل جلسه می دهد به طور کلی، انتظار می رود که نرخ ها را 50 واحد در ثانیه افزایش دهدو سیگنال می دهد که ممکن است انتقال های اضافی مورد نیاز باشد. در اینجا دلیل و نحوه واکنش بازار آمده است:

داده های اقتصادی آنطور که انتظار می رفت بد نیست

BOE و وزارت خزانه داری انگلیس قبلاً اعتراف کرده اند که این کشور در رکود است، اگرچه از نظر فنی تاکنون دو فصل متوالی رشد منفی نداشته است. تنها یک چهارم رشد منفی داشت، با این فرض که سه ماهه جاری نیز منفی خواهد بود.

از زمان آخرین نشست BOE، داده ها مطابق با برآورد رکود بوده است، اما نه به آن بدی که انتظار می رفت. این یک سناریوی پیچیده برای BOE ایجاد می کند زیرا تورم هنوز دو رقمی است. به عبارت دیگر، رکود تورمی که می‌تواند بسیار سخت‌تر باشد، زیرا بانک‌های مرکزی و دولت‌ها نمی‌توانند کارهای استاندارد را برای خروج کشور از رکود انجام دهند.

سناریوهای بالقوه

به طور معمول، رشد اقتصادی منفی یک رکود منجر به کاهش تورم می شود که اغلب به نقطه کاهش تورم می رسد. این به بانک‌های مرکزی فضای زیادی برای تسهیل و دولت برای خرج کردن می‌دهد. اما مخارج بریتانیا در حال حاضر بیشتر از توان خود است، با بدهی بسیار بالا. تورم بالا به این معنی است که BOE نمی تواند شروع به کاهش کند. در واقع، ممکن است مجبور شود به سفت شدن ادامه دهد و رکود را بدتر کند.

بالاخره یکی از راه های خروج از تورم به اصطلاح «تورم» است; این به اندازه کافی ارزش پول را از بین می برد که مردم نمی توانند خرج کنند. تأثیر عملی آن یک رکود طولانی مدت است، چیزی که تقریباً همه می خواهند از آن اجتناب کنند.

شکاف بزرگ

در حالی که توافق قابل توجهی در مورد مکان رسیدن به آنجا وجود دارد، اختلاف نظر قابل توجهی در مورد چگونگی وجود دارد. برخی از اعضای MPC تمایل دارند از اقتصاد حمایت کنند و اجازه دهند تورم کمی بیشتر شود. برخی دیگر خواهان کاهش تورم در حال حاضر هستند، حتی اگر این به معنای رکود بدتر در کوتاه مدت باشد. در نتیجه طیف وسیعی از صداها انتظار می رود.

ممکن است تقسیم آرا چهار طرفه با آرای بدون تغییر، 25bps، 50bps و 75bps روی میز باشد. اگرچه اجماع 50bps برای پیروزی در پایان است، به طور بالقوه با اکثریت اندک و نه حتی اکثریت. بازار با افزایش “دو برابری” قیمت گذاری می شود، بنابراین هر چیزی کمتر از آن می تواند کابل را تکان دهد.

پیش بینی آینده

شمارش آرای «مخالف» به کجا ختم می‌شود، می‌تواند ایده‌ای درباره اینکه انتظار می‌رود درصدها به کجا برسند، ارائه دهد. در حال حاضر بازارها برای تصمیم بعدی 25 واحد قیمت گذاری می کنند و پس از آن نرخ ها یکسان می شوند.

اما اگر آرای بالاتر از 50bps بیشتر از پایین باشد، آنگاه این می تواند نشان دهنده تعصب در MPC برای ادامه سال آینده با وجود رکود باشد. اما اگر بیش از سه رای بین بدون تغییر و 25bps تقسیم شود، می‌تواند به این معنی باشد که BOE می‌تواند با نرخ نهایی ملایم‌تری به پایان برسد و پوند را تضعیف کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده