از جلسه FOMC چه انتظاری باید داشت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از جلسه FOMC چه انتظاری باید داشت؟


فدرال رزرو امروز و فردا برای تصمیم گیری درباره سیاست پولی تشکیل جلسه می دهد. اجماع نسبتاً گسترده در حال حاضر این است که FOMC تصمیم خواهد گرفت تا نرخ بهره را 75 واحد پایه دیگر افزایش دهد و هدف سیاست را به 4.0 درصد افزایش دهد. این بالاترین رقم از دسامبر 2007، آغاز بحران بزرگ مالی خواهد بود.

همین یک هفته پیش تقریباً 100 درصد توافق بر سر اندازه افزایش نرخ وجود داشت. اما از آن زمان اطلاعاتی منتشر شد که اعتماد برخی از اقتصاددانان را متزلزل کرد. تقریباً 20 درصد از اقتصاددانان در یک مقطع، افزایش تنها 50 واحد پایه را پیش‌بینی کردند. این کمک کرد که در چند جلسه گذشته تا حدودی ارزش دلار آمریکا ضعیف بماند، به این معنی که اگر فدرال رزرو انتظارات را برآورده کند، دلار می تواند اندکی افزایش یابد.

چه چیزی باعث حرکت بازارها می شود؟

دلایلی وجود دارد که معتقد است فدرال رزرو ممکن است این بار تصمیم بگیرد که نرخ بهره را با شدت کمتری افزایش دهد. این یک سناریوی بعید است و بازارها را شگفت زده خواهد کرد. این می تواند تأثیر قابل توجهی در تضعیف دلار داشته باشد و در عین حال از بازار سهام در سراسر جهان حمایت کند. بنابراین طبیعتاً تعداد کمی از معامله گران وجود دارند که بیشتر به این سناریو امیدوار هستند تا اینکه واقعاً آن را پیش بینی کنند.

رویدادهای اخیر منجر به این گمانه زنی شده است که فدرال رزرو ممکن است به نقطه ای نزدیک شود که افزایش نرخ بهره را کند کند. به طور کلی نقدینگی فشرده در بازارها نگرانی هایی را ایجاد کرد که منجر به تصمیم دو بانک مرکزی بزرگ برای کاهش محدودیت شد. همچنین بحث هایی در مورد اینکه آیا فدرال رزرو به دنبال یک “محور” شدید به سمت فلات خواهد بود یا به دنبال انتقال نرم تر به بالاترین نرخ بهره است، وجود دارد.

شوک و هیبت یا اعتبار

دقیقاً در چه سطحی فدرال رزرو عمدا شروع به “مسطح شدن” خواهد کرد، هنوز مشخص نیست. اما اعتقاد بر این است که قبل از رسیدن به مرز 5.0٪ است، زیرا پیش بینی های خود فدرال رزرو برای نرخ های سال آینده به طور متوسط ​​4.4٪ است. اگر فدرال رزرو با سرعت فعلی خود به رشد خود ادامه دهد، ناگهان به آن سطح خواهد رسید و از افزایش نرخ بهره در 75 واحد افزایش ناگهانی به هیچ افزایشی نخواهد رسید. بنابراین، توافق قابل‌توجهی وجود دارد که احتمالاً فدرال رزرو ابتدا به سمت افزایش 50 واحدی در ثانیه، سپس 25 واحد در ثانیه، و در نهایت بالا نگه داشتن نرخ‌ها حرکت می‌کند.

75bps دیگر فردا همچنان فضا را برای 50bps در دسامبر و سپس 25bps در ژانویه برای “نرخ نهایی” 4.75% فراهم می کند. افزایش 50 bps 50 bps دیگر در دسامبر و سپس 25 bps در ژانویه برای همان نرخ نهایی ایجاد می کند. بنابراین، از نظر واقع بینانه، مشکل افزایش نرخ ها بیشتر به زمان بندی مربوط می شود تا نرخ ها.

همه چیز به آینده بستگی دارد

با توجه به سوال زمان‌بندی و قوت اجماع، آنچه احتمالاً عنصر کلیدی جلسه خواهد بود این است که نظرات پاول چگونه در جهت‌های آینده تفسیر می‌شود. بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو در جلسه بعدی روند کاهشی خود را آغاز کند، بنابراین هرگونه نشانه ای مبنی بر حفظ مسیر فعلی احتمالاً به قیمت رشد بازار سهام، دلار را تقویت می کند.

باید به یاد داشته باشیم که تورم اصلی در ماه گذشته به بالاترین سطح خود از اوایل دهه 1980 رسید. پیش‌بینی‌ها برای رکود در ایالات متحده عمدتاً ناشی از تورم بالا است، بنابراین فدرال رزرو ممکن است آماده ادامه روند صعودی باشد، اگرچه بازار امیدوارتر از پیش‌بینی است.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.