از اولین جلسه BOJ Ueda چه انتظاری داریم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از اولین جلسه BOJ Ueda چه انتظاری داریم؟


از آنجایی که این اولین تصمیم سیاستی تحت رهبری جدید است، تمرکز زیادی روی نشست آتی BOJ وجود دارد. اتفاق نظر میان تحلیلگران و اقتصاددانان بر این است که تغییری در سیاست ها ایجاد نخواهد شد. اما تاجران می خواهند ببینند سبک و روش های ارتباطی فرماندار جدید چگونه است و فرهنگ جدید BOJ چه معنایی برای بازارها می تواند داشته باشد.

این می تواند فرصتی برای مدیریت جدید باشد تا زمینه سازی برای تغییرات جدیدی را که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد آغاز کنند. فرماندار Ueda بارها گفته است که نمی خواهد بازار را غافلگیر کند، که ممکن است انحراف از سیاست قبلی باشد. اینکه چقدر اطلاع قبلی در تخمین Ueda «شگفتی نیست» یکی از سوالات بسیاری است که بازاریابان در مورد خط مشی ارتباطات جدید خواهند داشت.

خواندن برگ های چای

بسیاری از تحلیل‌های سیاست پولی به تلاش برای شفاف‌سازی انتظارات درباره اقداماتی که بانک‌های مرکزی برای پیشی گرفتن از بازار انجام خواهند داد خلاصه می‌شود. این منجر به بررسی شدید نظرات بانک مرکزی در مورد سیاست و وضعیت اقتصادی می شود. در سایر بانک‌های مرکزی بزرگ، اعضای کمیته‌های سیاست پولی کاملاً باز و پرحرف هستند، که این کار را تا حدودی آسان‌تر می‌کند.

در طول دهه گذشته، BOJ به طور ضرب المثلی در ارتباطات خود مبهم بوده است. این به دلیل یک سیاست ثابت است که بازار را با اعلامیه های غافلگیرکننده شوکه کرده و پاسخ قوی تری دریافت کرده است. ظاهراً بانک ژاپن فکر می کرد که این راهی برای دریافت واکنش بیشتر بازار از سیاست پولی است. کورودا، فرماندار سابق BOJ به خاطر کنفرانس‌های مطبوعاتی بی‌پایان پس از درآمدش که هیچ اطلاع دقیقی از تغییر سیاست‌ها ارائه نکرد، شهرت داشت.

مشکلات موجود در بازی

مدیریت جدید به طور خاص نگفته است که این سیاست غیررسمی را تغییر می دهد، اما Ueda از زمانی که این کار را به دست آورد بسیار صریح بوده است. او بارها گفته است که آنچه که انتظار می‌رود تغییر سیاست اصلی بعدی باشد، YCC، در حال حاضر از روی میز خارج شده است و BOJ مسیر فعلی را در حالی که تغییرات احتمالی آینده را مطالعه می‌کند، حفظ خواهد کرد.

تئوری در میان صاحبنظران این است که هرگونه تشدید BOJ با سیاست‌های تسهیل در تضاد است. از آنجایی که کنترل منحنی بازده آخرین سیاست معرفی شده بود، اولین سیاستی است که حذف می شود. به دنبال آن خرید نامحدود اوراق قرضه دنبال می شود و تنها در این صورت نتیجه نرخ های بهره منفی مورد بحث قرار می گیرد. به همین دلیل است که در حال حاضر تمرکز زیادی بر YCC وجود دارد و چرا مطبوعات پس از درآمد Ueda احتمالاً بر این موضوع تمرکز می کنند.

مشکل تورم

علاوه بر تصمیم گیری در مورد نرخ بهره، BOJ همچنین گزارش پیش بینی سه ماهه خود را منتشر خواهد کرد که شامل آخرین پیش بینی ها برای رشد و قیمت است. اگر تورم همانطور که انتظار می‌رود بازنگری شود، ممکن است معامله‌گران انتظار افزایش سریع‌تر YCC را داشته باشند و ین را کمی تقویت کند. از سوی دیگر، اگر چشم‌انداز اقتصادی کاهش یابد، این می‌تواند منجر به این گمانه‌زنی شود که BOJ می‌خواهد برای مدت طولانی‌تری برای حمایت از اقتصاد به کاهش قیمت ادامه دهد.

در سال گذشته، ژاپن تورمی را تجربه کرد که بدون اینکه بانک مرکزی ژاپن هیچ گام سیاستی عمده‌ای انجام دهد، فروکش کرد. با توجه به وابستگی ژاپن به صادرات، تصور می‌شد که تورم بالاتر عمدتاً ناشی از ضعیف‌تر بودن ارز باشد. با تقویت ین اخیراً، تورم کاهش یافته است و بانک را به وضعیت قبلی بازگرداند که تلاش برای افزایش تورم از طریق تحریک اقتصاد بود. نتیجه نهایی می تواند این باشد که معامله گرانی که انتظار تغییر YCC را دارند ممکن است برای مدتی ناامید شوند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده