• خانه
  • وبلاگ
  • احساسات مصرف کننده ایالات متحده و پیگیری انتخابات

احساسات مصرف کننده ایالات متحده و پیگیری انتخابات

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
احساسات مصرف کننده ایالات متحده و پیگیری انتخابات


دو روز پس از بسته شدن رای گیری در ایالات متحده، هنوز به طور رسمی مشخص نیست که کدام حزب کنترل کنگره را به دست آورده است. با این حال، با توجه به روندها و پیش بینی ها، نتایج تقریباً مطابق با آنچه مورد انتظار بود، است. یعنی: جمهوری خواهان کنترل مجلس را به دست می گیرند، اما با اختلاف کمتر از حد انتظار. و کنترل سنا هنوز مشخص نیست و دور دوم انتخابات در گرجستان محتمل است. از نو.

واکنش اولیه بازارها احتمالاً به دلیل عدم اطمینان موجود مطلوب نبود. سرمایه گذاران دوست ندارند بدانند چه چیزی در راه است، و پایین نگه داشتن کنترل سنا در رقابتی که کمتر از یک درصد حاشیه دارد، اعتماد به نفس را القا نمی کند. همچنین، کنترل جمهوری خواهان با یک حاشیه کم به این معنی است که حفظ ثبات دشوارتر خواهد بود. فقط متقاعد کردن تعداد کمی از نمایندگان برای تغییر نتایج قانونگذاری لازم است.

الان چه خبره

از زمان نگارش این مقاله، نتایج سنا در آریزونا و نوادا معلق است، هر دو با شمارش کمتر از 80 درصد آرا تاکنون. نتایج نهایی برای روزها انتظار نمی رود. نوادا در حال حاضر توسط یک جمهوری خواه و آریزونا توسط یک دموکرات رهبری می شود. اگر هر یک از این روندها معکوس شود، می تواند تأیید کند که هر یک از طرفین سنا را کنترل می کنند. اگر نه، دور دوم انتخابات در گرجستان تا 6 دسامبر باقی نمی ماند.

با این حال، کنترل مجلس سنا احتمالاً تأثیر کمتری بر چشم انداز بازار خواهد داشت، زیرا کنترل جمهوری خواهان تنها بر یک مجلس اجازه می دهد تا اهرم کافی برای هدایت دستور کار قانونی دولت را هدایت کند. از لحاظ تاریخی، این پیکربندی با رشد قابل توجه بازار سهام و عملکرد اقتصادی پایدار در میان مدت تا بلندمدت همزمان بوده است.

اما در کوتاه مدت چطور؟

کنگره جدید تا ژانویه سال آینده شروع به کار نخواهد کرد. در همین حال، با توجه به بالا ماندن تورم و پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه چهارم با سرعت سالانه تنها 0.4 درصد، تمرکز به فدرال رزرو معطوف شد. انتظار می رود جمهوری خواهان هزینه های عمده دولت را که می تواند رشد اقتصادی کوتاه مدت را کاهش دهد اما به کاهش تورم کمک کند، متوقف کنند.

از این نظر، نتایج انتخابات به یک مسیر کوتاه‌تر افزایش نرخ اشاره می‌کند که چرخش زودتر اتفاق می‌افتد. با این حال، نتیجه به طور گسترده تلگراف شد و بعید است که انتظارات کوتاه مدت را تغییر دهد، به ویژه پیش بینی های اکثر اقتصاددانان که رکود اقتصادی را در اوایل سال آینده پیش بینی می کنند.

آخرین داده ها

فردا، دانشگاه میشیگان پیش نمایشی از نظرسنجی احساسات مصرف کننده ماه نوامبر خود را گزارش می دهد. این نظرسنجی ادامه دارد و ممکن است تحت تأثیر نتایج انتخابات زمانی که نسخه نهایی در اواخر ماه منتشر شود، قرار گیرد. در حال حاضر انتظار می رود احساسات مصرف کننده به طور کلی در سطح 59.5 سالم باقی بماند، اندکی از 59.9 در اکتبر کاهش یافته است. پس از نتایج انتخابات، انتظارات در مورد آنچه که فدرال رزرو در نشست بعدی خود انجام خواهد داد تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند. تنها افزایش اندکی در تعداد اقتصاددانانی که انتظار افزایش 25 واحد پایه را به جای 50 واحد پایه دارند.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.