• خانه
 • وبلاگ
 • آینده اقتصاد جهانی: روندها و پیش بینی ها

آینده اقتصاد جهانی: روندها و پیش بینی ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آینده اقتصاد جهانی: روندها و پیش بینی ها


نحوه ساختار و کنترل اقتصاد جهانی توسط کشورهای همکار طی چند دهه گذشته به طرز چشمگیری تکامل یافته است. این تحولات پیامدهایی دارد که نه تنها بر جابجایی محصولات و خدمات بین کشورها، بلکه بر نحوه رفت و آمد مردم نیز تأثیر می گذارد. همانطور که در طول قرن گذشته چندین بار دیده ایم، بی ثباتی بیش از حد در نظام اقتصادی جهان می تواند به فاجعه اقتصادی جهانی منجر شود.

بنابراین اقتصاد جهانی چیست، چگونه کار می کند و چگونه بر زندگی ما تأثیر می گذارد؟ در اینجا ما نگاهی عمیق تر می اندازیم تا به شما در درک پیچیدگی های قدرت حاکم بر دنیای مدرن کمک کنیم!

آینده اقتصاد جهانی: روندها و پیش بینی ها

تعریف اقتصاد جهانی

اقتصاد جهانی به فعالیت های به هم پیوسته اقتصادی جهانی اطلاق می شود که در بسیاری از کشورها انجام می شود. این فعالیت اقتصادی می تواند تأثیر مفید یا منفی بر کشورهای درگیر داشته باشد. دارای چندین ویژگی از جمله:

جهانی شدن:

این فرآیندی است که طی آن اقتصادها، جوامع و فرهنگ های ملی و منطقه ای از طریق شبکه جهانی تجارت، ارتباطات، مهاجرت و حمل و نقل به هم متصل شدند. این پیشرفت منجر به ایجاد اقتصاد جهانی شد. اقتصادهای داخلی در نتیجه اقتصاد جهانی و جهانی شدن سازگارتر شده‌اند که منجر به بهبود عملکرد شده است.

تجارت بین الملل:

تجارت بین الملل به عنوان نتیجه جهانی شدن تلقی می شود. به تبادل کالا و خدمات بین کشورها اشاره می کند و همچنین به کشورها کمک کرده است در زمینه هایی که دارای مزیت رقابتی هستند، متخصص شوند. این یک نظریه اقتصاد است که به ظرفیت یک کشور برای تولید محصولات و خدمات با هزینه فرصت کمتر از شرکای تجاری خود اشاره دارد.

مالی جهانی:

پول را می توان سریعتر از محصولات، خدمات و مردم بین کشورها رد و بدل کرد که باعث می شود امور مالی بین المللی به یکی از جنبه های اصلی اقتصاد جهانی تبدیل شود. نرخ ارز و سیاست پولی نمونه هایی از نهادهای مالی بین المللی هستند.

سرمایه گذاری جهانی:

یک رویکرد سرمایه گذاری که با محدودیت های جغرافیایی محدود نمی شود. سرمایه گذاری مستقیم خارجی بیشتر سرمایه گذاری جهانی (FDI) را تشکیل می دهد.

2 دلیل برای اینکه چرا اقتصاد جهانی اهمیت دارد

ما می توانیم اهمیت اقتصاد جهانی را با نگاهی به آن در رابطه با بازارهای نوظهور درک کنیم:

اهمیت اقتصاد خرد و کلان:

با افزایش جمعیت جهان، بازارهای نوظهور از نظر اقتصادی رشد کرده اند و آنها را به یکی از محرک های اصلی رشد اقتصاد جهانی تبدیل کرده است. تاب آوری و توسعه نشان داده شده توسط کشورهای در حال توسعه، نویدهای خوبی برای اقتصاد جهانی است. قبل از ادامه، ابتدا باید مفهوم اقتصاد خرد را درک کنید. مطالعه رفتار خانواده ها، افراد و مشاغل از نظر تخصیص منابع و تصمیم گیری است. به زبان ساده، این حوزه از اقتصاد مطالعه می کند که مردم چگونه تصمیم می گیرند، چه چیزی بر تصمیمات آنها تأثیر می گذارد و چگونه آن تصمیمات بر قیمت، تقاضا و عرضه اقلام در بازار تأثیر می گذارد.

در نتیجه، از منظر اقتصاد خرد، برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها با ارزش بازار بالا و برخی از ثروتمندترین افراد جهان از این اقتصادهای در حال توسعه هستند که به توزیع عادلانه‌تر درآمد در این کشورها کمک کرده است. با این حال، بسیاری از این کشورهای در حال توسعه هنوز فقیر هستند و باید کارهای بیشتری برای از بین بردن آن انجام شود.

آینده اقتصاد جهانی: روندها و پیش بینی ها

چشم انداز بلند مدت اقتصاد جهانی:

بر اساس محاسبات مالی و اقتصادی بر اساس روندهای جمعیتی و مدل های بهره وری سرمایه، انتظار می رود تولید ناخالص داخلی در کشورهای بازارهای نوظهور در سال 2019 در سطح مثبت رشد کند. بر اساس ارزیابی اقتصادی بازارهای نوظهور 2019 Focus Economics، رشد اقتصادی 7.5 درصدی در سال 2019 خواهد بود. هند، 6.6 درصد در فیلیپین، 6.3 درصد در چین، 5.3 درصد در اندونزی، 5.1 درصد در مصر، 4.9 درصد در مالزی، 3.8 درصد در پرو و ​​3.7 درصد در مراکش.

اقتصاد جهان چگونه کار می کند

اقتصاد جهانی را می توان در یک کلمه توصیف کرد: معاملات. تعاملات خارجی بین اقتصادهای پیشرو جهان به بقای اقتصاد جهانی کمک می کند. این معاملات بیشتر شامل تجارت بین کشورها می شود. تجارت بین الملل شامل مبادله کالاهای مختلف بین کشورها است. این شامل همه چیز از میوه ها و غذاهای لذیذ گرفته تا روغن طبیعی و سلاح است. چنین معاملاتی مزایای مختلفی را به همراه دارد، از جمله:

 1. ایجاد پایه ای برای رشد اقتصادی جهانی، با انتظار رشد 4 درصدی اقتصاد جهانی در سال 2019
 2. افزایش رقابت بین کشورها در بازارهای متعدد
 3. افزایش بهره وری و کارایی کشور
 4. کمک به کشورهای توسعه نیافته در توسعه با اجازه به آنها برای واردات کالاهای سرمایه ای (تجهیزات و مواد اولیه صنعتی) و صادرات محصولات اولیه (منابع طبیعی و مواد خام).

چه کسی اقتصاد جهانی را کنترل می کند؟

بسیاری از مردم بر این باورند که دولت های بزرگ ترین اقتصادهای جهان بر اقتصاد جهانی تسلط دارند، اما این یک اشتباه رایج است. اگرچه دولت ها بر اقتصاد کشورها قدرت دارند، اما این بانک ها و شرکت های بزرگ هستند که این دولت ها را کنترل می کنند و در نهایت از آنها حمایت می کنند. این بدان معناست که موسسات مالی عظیم بر اقتصاد جهان تسلط دارند.

به گزارش اقتصاد جهانی، بانک های ایالات متحده در طیف گسترده ای از فعالیت های متعارف دولت، از جمله تولید برق، پالایش و توزیع نفت و بهره برداری از دارایی های عمومی مانند فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن مشارکت دارند.

مزایای اقتصاد جهانی

 • تجارت آزاد: یک راه عالی برای کشورها برای به اشتراک گذاشتن محصولات و خدمات از طریق تجارت آزاد است. همچنین کشورها را قادر می سازد تا در تولید کالاهایی که دارای مزیت رقابتی هستند، متخصص شوند.
 • مهاجرت کارگری: افزایش جنبش کارگری هم به نفع کشور مقصد و هم برای کارگران است. اگر کشوری بیکاری قابل توجهی را تجربه کند، کارگران ممکن است به دنبال کار در کشورهای دیگر باشند. این نیز به کاهش نابرابری فضایی کمک می کند.
 • اقتصاد مقیاس بهبود یافته: در اکثر کشورها، تخصصی شدن تولید محصول منجر به متغیرهای مثبت اقتصادی مانند کاهش میانگین هزینه ها و کاهش قیمت ها برای مشتریان شده است.
 • افزایش سرمایه گذاری: با توجه به اقتصاد جهانی، اکنون جذب سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلندمدت برای کشورها آسان تر شده است. سرمایه گذاری در کشورهای در حال توسعه تاثیر بسزایی بر اقتصاد آنها دارد.

معایب اقتصاد جهانی

به دلیل تأثیر اقتصاد جهانی، تقریباً هر کشوری در جهان به نوعی تحت تأثیر رویدادهای اقتصاد جهانی قرار دارد. تأثیر اقتصادی تصمیم برگزیت بر سایر کشورها، نه تنها در اروپا بلکه در سراسر جهان، یک نمونه عالی از این موضوع است. برگزیت همه پرسی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا (EU) بود.

اقتصاد که بر تولید و مبادله کالا و خدمات متمرکز است، منشأ اصلی این پیامدها است. محدودیت‌های واردات و صادرات محصولات و خدمات می‌تواند ثبات اقتصادی دولت‌ها را تهدید کند.

آنچه بر اقتصاد جهان تأثیر می گذارد

بر اساس آخرین اخبار اقتصادی، اینها برخی از عوامل مهمی است که بر عملکرد اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد و تأثیر می گذارد:

 • منابع طبیعی
 • حمل و نقل
 • جمعیت شناسی
 • استخدام
 • منابع انسانی
 • فن آوری
 • قوانین

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید