• خانه
  • وبلاگ
  • آیا NFP دسامبر دوباره پیش بینی ها را شکست خواهد داد؟

آیا NFP دسامبر دوباره پیش بینی ها را شکست خواهد داد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا NFP دسامبر دوباره پیش بینی ها را شکست خواهد داد؟


BLS گزارش داد که NFPها برای پنج ماه متوالی بالاتر از حد انتظار بودند. چشمگیرترین آمار مربوط به ماه جولای بود که دو برابر بیشتر از حد انتظار بود. به نظر می رسد که اقتصاددانان به طور مداوم تعداد مشاغلی را که اقتصاد ایالات متحده می تواند ایجاد کند، دست کم می گیرند.

البته این یک رقم خالص به جای یک رقم ناخالص با آن ارتباط دارد. هر ماه حدود 6 میلیون نفر شغل جدیدی پیدا می کنند. از این تعداد، حدود 4 میلیون نفر شغل فعلی خود را به نفع شغل دیگری (معمولاً با درآمد بالاتر) ترک می کنند. آنچه NFP نشان‌دهنده آن است، این است که آیا افراد بیشتری کار پیدا کردند تا کار گمشده.

یک چیز عجیب و غریب که می تواند پیامدهای بازار داشته باشد

با توجه به “فرسایش” بسیار بالا (تعداد افرادی که در همان ماه ترک می کنند و دوباره استخدام می شوند)، NFP نشان دهنده پویایی بازار کار است. که با تعداد مشاغل ایجاد شده یکسان نیست. زیرا دو جنبه از بازار کار وجود دارد: تعداد پیشنهادهای شغلی و تعداد افرادی که شغل می گیرند. ما به طور گسترده در مورد اینکه چگونه پیشنهادهای کاری بسیار بیشتر از جویندگان کار است، نوشته ایم. به همین دلیل باید مراقب مفهوم «اشتغال‌زایی» باشیم. اگر ما در مورد مشاغل جدیدی صحبت می کنیم که ارائه می شوند، این که آیا افراد کافی برای پر کردن آنها وجود داشته باشد، شغل “ایجاد شده” در نظر گرفته می شود. یا فکر می کنیم وقتی یک پیشنهاد باز پر می شود، آن وقت یک شغل «ایجاد می شود».

اعداد پنهان

در اینجا یک معنای عملی وجود دارد. کسب‌وکارها ممکن است مشاغل خود را ببندند و کارگران را با سرعت فزاینده اخراج کنند، شرایطی که ما معمولاً با دوران سخت اقتصادی و حتی رکود مرتبط می‌دانیم. اما NFP ممکن است همچنان انتظارات را شکست دهد و نرخ بیکاری ثابت بماند. تا حدی، این ممکن است به این دلیل باشد که تعداد زیادی از افرادی که ترک می‌کنند، مشاغل آزاد را ترک می‌کنند که افراد دیگر می‌توانند آن را انجام دهند. این به تعداد ثابتی از مشاغل تبدیل می شود، حتی اگر یک نفر کمتر کار کند.

تا زمانی که فاصله زیادی بین تعداد فرصت‌های شغلی و تعداد افرادی که به دنبال کار هستند وجود داشته باشد، NPP ممکن است به پویایی خود در بازار کار ادامه دهد. این علیرغم افزایش مداوم تعداد بیکاران و چندین اخراج با مشخصات بالا، به ویژه در صنعت فناوری است.

مراقب چه چیزی باشیم

تحلیلگران دوباره پیش بینی می کنند ایجاد 200 هزار شغل در آذرماه سرعتی کندتر از 263K گزارش شده در نوامبر. این همان چیزی است که اگر به خاطر تحریف کووید نباشد، معمولاً رشد شغلی خوبی در نظر گرفته می شود. اگرچه تعداد کل افراد شاغل به بالاتر از تعداد قبل از شروع سال 2020 بازگشته است، اما نرخ مشارکت نیروی کار به طور قابل توجهی پایین تر است.

انتظار می رود نرخ بیکاری دوباره در 3.7 درصد باقی بماند. توجه داشته باشید که این رقم به صورت فصلی تعدیل می شود و افزایش عادی خرده فروشی برای دوره خرید تعطیلات را در نظر می گیرد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده