• خانه
  • وبلاگ
  • آیا CPI کانادا بالاخره برای BOC سقفی خواهد گذاشت؟

آیا CPI کانادا بالاخره برای BOC سقفی خواهد گذاشت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا CPI کانادا بالاخره برای BOC سقفی خواهد گذاشت؟


انتظار می رود تورم اصلی در کانادا به بالای محدوده هدف بازگردد، که معمولاً به این معنی است که افزایش نرخ بهره انجام شده و انجام می شود. اما وضعیت فعلی غیرعادی است و بازارها ممکن است پس از داده‌ها، شانس بیشتری برای افزایش قیمت داشته باشند.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

بخشی از مشکل، نبود تورم ایالات متحده است که در هفته گذشته گزارش شد. با سطح بالای ارتباط بین کشورها، داده های جنوب مرز می تواند نشانه ای از آنچه در کانادا اتفاق می افتد باشد. بازارها در ماه ژوئن قیمت پایین تری به CPI داده اند که احتمال افزایش آن را افزایش می دهد. این می تواند صحبت از افزایش بیشتر نرخ بهره را بازگرداند.

راه پیش رو

با شروع افزایش تورم در تابستان، BOC پس از یک وقفه طولانی در ابتدای سال، دو بار متوالی نرخ ها را افزایش داد. این در کانادا رایج است، جایی که در اواسط سال فعالیت اقتصادی بیشتری وجود دارد. در اواخر پاییز و زمستان، فعالیت های اقتصادی و فشارهای قیمتی مرتبط با آن اندکی کاهش می یابد. همچنین دارای اثرات پایه است. تورم در نیمه دوم سال گذشته کاهش یافت که حتی در صورت ثابت ماندن نرخ واقعی منجر به افزایش ارقام تورم خواهد شد.

همه اینها باعث می شود BOC در مورد افزایش قیمت ها هوشیارتر باشد. علاوه بر این، دیدگاه بانک‌های مرکزی این است که حداقل یک افزایش نرخ دیگر در ایالات متحده وجود خواهد داشت. به منظور حفظ ثبات قیمت، منطقی است که BOC نیز تمایل به افزایش مجدد پس از سپتامبر داشته باشد. انتظار می رود سپتامبر یک ماه “مکث” باشد – اگرچه مقامات فدرال رزرو برای نشست ماه مه اصطلاح “پرش” را ابداع کرده اند.

نحوه سنجش واکنش

بنابراین، بازار احتمالاً به دنبال تجزیه و تحلیل داده های فردا با توجه به اقداماتی است که برای افزایش احتمالی نرخ پس از سپتامبر انجام می دهد. این نسبتا دور است، بنابراین پاسخ ممکن است تا حدودی خاموش باشد. بازار معتقد است که شرایط اقتصادی حکم می کند که تا پایان سال هیچ اقدام دیگری در مورد نرخ بهره لازم نباشد.

بنابراین اگر تورم کمتر از حد انتظار باشد، احتمالاً آنچه را که بازار از قبل انتظار دارد تأیید می کند: پایان افزایش نرخ توسط BOC. اما اگر تورم بیش از حد افزایش یابد، این می تواند پتانسیل افزایش نرخ بهره را برای سومین بار متوالی بازگرداند. و با توجه به اینکه اکثر معامله گران انتظار دارند فدرال رزرو در ماه سپتامبر افزایش ندهد، این می تواند کمی به Loonie کمک کند.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می رود نرخ تورم به 3.0 درصد کاهش یابد، از 3.4 درصد قبلی کاهش یافته است. اگرچه ایده آل BOC تورم 2.0 درصدی است، اما این نقطه وسط هدف 1-3 درصد است. از نظر فنی، این بدان معنی است که تورم به هدف بازگشته است. اما BOC بیشتر اهمیت می دهد انتظار می رود تورم اصلی به طور سرسختانه بالاتر از هدف 3.6 درصد باقی بماند در مقایسه با 3.7 درصد قبلی.

تنها دو سقوط بالاتر از انتظارات به این معنی است که تورم اصلی همچنان در حال افزایش است و این می‌تواند به‌طور اساسی شرط‌بندی برای افزایش نرخ بهره را تغییر دهد. به خصوص اگر این به دلیل شگفتی در رقم ماهانه باشد که نشان می دهد فشارهای تورمی همچنان بالاست. پیش بینی فعلی برای کاهش نرخ تورم ماهانه به 0.3 درصد از 0.4 درصد قبل.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده