• خانه
  • وبلاگ
  • آیا CPI آوریل ایالات متحده افزایش دیگری را توجیه می کند؟

آیا CPI آوریل ایالات متحده افزایش دیگری را توجیه می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا CPI آوریل ایالات متحده افزایش دیگری را توجیه می کند؟


انتظار می رود تورم در ایالات متحده کاهش یابد، اما می تواند دلیل خوبی برای افزایش نرخ بهره دیگر توسط فدرال رزرو باشد. سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند که ببینند آیا دور بعدی داده‌ها فشاری را که قبلاً از NFP به افزایش تازه دیده شده بود تأیید می‌کند یا خیر. این در شرایطی است که فدرال رزرو از بانک ها نظرسنجی کرده است، که به تضعیف تقاضای اعتبار اشاره کرده و به کاهش سرعت حرکت اقتصادی اشاره دارد.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

یکی از عوامل کاهش دهنده این است که هنوز 36 روز تا جلسه بعدی فدرال رزرو باقی مانده است، به این معنی که دور دیگری از مشاغل و اعداد تورم وجود خواهد داشت. آنها می توانند نحوه واکنش فدرال رزرو را تغییر دهند تا معامله گران برخی از تأثیرات اعداد آینده را در انتظار برخی تجدید نظرها قبل از جلسه بعدی فدرال رزرو کاهش دهند. اما یک انحراف مادی از انتظارات می تواند دلار را برای بقیه ماه افزایش دهد.

تمایل به سفت شدن

نکته اصلی از آخرین جلسه FOMC این بود که آنها انتظار توقف داشتند مگر اینکه تغییری در داده ها ایجاد شود که افزایش دیگری را توجیه کند. این موضوع باعث شد که بیش از 90 درصد از معامله گران انتظار استراحت در جلسه بعدی را داشته باشند.

اما پس از آن NFP بالاتر از حد انتظار جمعه گذشته منتشر شد و تعداد افرادی که انتظار افزایش در جلسه بعدی را داشتند دو برابر شد. بیش از 80 درصد از معامله گران همچنان انتظار افزایش دارند، اما اگر تورم بیش از حد انتظار شود، می تواند به این روند ادامه دهد. بازدهی ایالات متحده در چند جلسه گذشته افزایش یافته است و انقباض بیشتر می تواند به دلار بال بدهد.

مراقب چه چیزی باشیم

به دلیل اثرات پایه، تورم سالانه برای حفظ روند مطلوب باید کاهش یابد. تنها حفظ این سرعت به معنای افزایش تورم است، زیرا آوریل گذشته شاهد چنین جهش بزرگی در قیمت ها بودیم. شکست انتظارات می تواند بسیاری را به این گمانه زنی سوق دهد که فدرال رزرو مجبور به افزایش نرخ بهره برای بازیابی اعتماد در مبارزه با تورم خواهد شد. اما یک اشتباه احتمالاً آخرین افزایش بازدهی را معکوس خواهد کرد، زیرا تعداد معامله گرانی که انتظار افزایش نرخ را دارند ممکن است به شدت کاهش یابد.

در هر صورت، انتظار می رود تغییر ماهانه CPI اصلی ماه آوریل از 0.1 درصد گزارش شده در ماه مارس به 0.3 درصد افزایش یابد. انتظار می‌رود که نرخ سالانه از 5.0 درصد کمی به 4.9 درصد کاهش یابد که نرخ تورم کلیدی را کمتر از نرخی که در صورت لزوم برای بازگرداندن آن به هدف مورد نیاز است، نگه می‌دارد. البته، نرخ اصلی در 5.3٪ یا بالاتر از آن احتمالاً سیستم را شوکه می کند زیرا نشان دهنده نیاز به نرخ های بالاتر است.

چشم انداز فدرال رزرو

از نظر سیاست پولی، فدرال رزرو بیشتر به نرخ بهره کلیدی علاقه دارد، جایی که وضعیت خوش بینانه تری وجود دارد. انتظار می رود تورم ماهانه ماهانه از 0.4 درصد قبلی به 0.3 درصد کاهش یابد. اما انتظار می‌رود که نرخ بهره سالانه در 5.6 درصد ثابت بماند، نزدیک به سه برابر نرخ هدف، که می‌تواند به افزایش فشار بر فدرال رزرو ادامه دهد.

با این حال، در حال حاضر، به نظر می رسد فدرال رزرو روی اثرات تشدیدکننده بحران بانکی بانکی می کند. نظرسنجی اخیر از وام دهندگان بانکی نشان داد که بانک‌ها در حال سخت‌تر کردن وام‌دهی هستند و انتظار می‌رود که دریافت وام برای کسب‌وکارها برای بقیه سال سخت‌تر شود. این تأثیر عملی افزایش نرخ بهره تا آنجا که به تورم مربوط می شود دارد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده