• خانه
  • وبلاگ
  • آیا چین “بازگشایی” می شود؟ تاثیر فارکس

آیا چین “بازگشایی” می شود؟ تاثیر فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا چین "بازگشایی" می شود؟ تاثیر فارکس


سیاست کووید چین به یک قرنطینه سراسری منجر نشده است، بنابراین صحبت از “بازگشایی” بیشتر یک استعاره است. با این حال، تأثیر اقتصادی تغییر به سیاست فعلی کووید صفر را می‌توان به‌عنوان موازی با زمانی که سایر کشورها در سال 2021 “بازگشایی” کردند (و سپس تحت محدودیت‌های جدیدی با نوع omicron قرار گرفتند) دیده می‌شود. از همه مهمتر، انتظار می رود تغییر سیاست چین پیامدهای جهانی داشته باشد. تغییرات هنوز به طور رسمی تایید نشده اند، بنابراین در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از هر تغییری در نظر داشته باشید.

آخرین

در طول شب، گزارش‌های تایید نشده‌ای در توییتر منتشر شد مبنی بر اینکه Zeng Guang، دانشمند ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین، گفته است که توسعه اقتصادی بر پیشگیری از کووید در اولویت است. این به دنبال گمانه زنی های قبلی در مورد زمان انحراف چین از سیاست صفر کووید بود. در اوایل هفته، گزارش‌هایی مبنی بر تشکیل کمیته‌ای برای بررسی سیاست‌های مرتبط با ویروس کرونا در چین منتشر شد، اما این سیاست تا ماه مارس تغییر نخواهد کرد. توجه داشته باشید که در ماه مارس، رهبران جدید پس از آخرین کنگره ح‌ک‌چ روی کار آمدند.

دیروز همچنین گزارش شد که مقامات چینی در حال تغییر نحوه اطلاع رسانی محدودیت های کووید برای کاهش تاثیر هستند. طبق گزارش‌ها، مقامات به‌جای اعلام عمومی گسترده، به‌طور خصوصی با مشاغل و مکان‌های خاصی برای محدود کردن گسترش کووید صحبت کرده‌اند.

اما هنوز شایعه است…

مقامات بهداشتی چین قرار است فردا یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد “پیشگیری هدفمند کووید” برگزار کنند. بسیاری گمانه زنی می کنند که این می تواند فرصتی برای اعلام یک سیاست جدید یا تغییر سیاست موجود به گونه ای باشد که تأثیر اقتصادی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

مدتی است که شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه چین ممکن است پس از کنگره ح‌ک‌چ کاهش اقدامات کووید را آغاز کند، اما این اتفاق نیفتاد. هنوز هیچ تاییدی مبنی بر قریب الوقوع بودن تغییر در سیاست وجود ندارد، اگرچه ممکن است در اوایل آخر هفته اتفاق بیفتد.

عواقب

اقتصاد چین به شدت تحت تأثیر ترکیبی از سیاست‌های کووید صفر و تقریباً فروپاشی بازار مسکن (که به مسائل مربوط به کووید نیز نسبت داده می‌شود) قرار گرفت. همین شایعه مبنی بر برداشته شدن محدودیت ها در چند ماه آینده، بازارهای چین را افزایش داد.

قرنطینه های تدریجی باعث ایجاد ابهام در مورد صنایع و مناطقی شده است که به طور ناگهانی تحت تأثیر قرار می گیرند و سرمایه گذاری را کند می کند. تایید رسمی مبنی بر اینکه کووید صفر با یک سیاست غیرقفلی جایگزین خواهد شد، احتمالا به طور قابل توجهی از اقتصاد چین حمایت می کند – و تقاضا برای کالاهای وارداتی، به ویژه از ژاپن، نیوزلند و استرالیا را افزایش می دهد.

چشم انداز

کندی رشد در چین یکی از عواملی است که به رکود جهانی مورد انتظار در ماه های آینده کمک می کند. این به کاهش قیمت نفت و همچنین سایر کالاها کمک کرد. اما بازگشت تقاضای مصرف‌کننده می‌تواند دردسرهای مشابهی مانند سایر کشورها برای چین ایجاد کند: افزایش تورم و نیاز به شروع سیاست‌های سخت‌گیرانه PBOC.

در شرایطی که بازار مسکن در حال حاضر با مشکل مواجه است، نرخ های بهره بالاتر می تواند اقتصاد داخلی را کمی متزلزل تر کند. اما افزایش بهره وری می تواند به عرضه جهانی کمک کند. و یک یوان قوی تر می تواند از افزایش واردات مواد خام حمایت کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.