• خانه
  • وبلاگ
  • آیا مشاغل کانادایی می توانند نظر BOC را تغییر دهند؟

آیا مشاغل کانادایی می توانند نظر BOC را تغییر دهند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا مشاغل کانادایی می توانند نظر BOC را تغییر دهند؟


Loonie به دلیل ترکیبی از عوامل کمی در رنج است. کاهش قیمت مواد اولیه یکی از این موارد است، اما قیمت مواد اولیه در شرایط کنونی بی ثبات است. عامل ماندگارتر این تصور است که BOC احتمالاً اولین بانک مرکزی بزرگی است که چرخه انبساط فعلی را متوقف می کند.

تبلیغات NFP از 6 ژانویه

بنابراین اگر دلار کانادا مقداری قدرت پایدار را به دست آورد، نشان دهنده تغییر در برداشت از چشم انداز BOC خواهد بود. و این به داده های خاصی نیاز دارد که از روند منحرف می شود. خوشبختانه، مجموعه ای از داده های مهم وجود دارد که قرار است بعداً امروز منتشر شود: داده های اشتغال کانادا که اغلب نادیده گرفته می شوند. این به این دلیل است که همزمان با NFP ایالات متحده منتشر می شود و این می تواند منجر به نوسانات بیشتر در دلار و به طور کلی بازارها شود.

چرا مکث، BOC؟

امکان ثابت نگه داشتن نرخ بهره یا افزایش ضعیف 25 واحدی در ثانیه در حال حاضر یک شانس 50 تا 50 در میان پیش بینی کنندگان است. این به این دلیل است که این ایده که BOC به اندازه کافی برای تشدید سیاست پولی انجام داده است، در بین سیاستگذاران در حال رشد است، اما هنوز اجماع واضحی وجود ندارد. آن را با همسایه خود در جنوب مقایسه کنید، جایی که تحلیلگران معتقدند فدرال رزرو حداقل 25 واحد پایه افزایش خواهد داشت.

این بدان معناست که فاصله نرخ بهره بین دو کشور افزایش خواهد یافت. در همین حال، تورم در کانادا به نوعی به کمتر از 7.0 درصد رسیده است که از تابستان هر چند ماه یکبار با یک نقطه اعشار کاهش می یابد. این آمار چندان دور از آخرین داده های CPI ایالات متحده نیست، که نشان می دهد اختلاف نرخ بهره واقعی در برابر لونی افزایش می یابد مگر اینکه BOC افزایش یابد.

وضعیت اشتغال در بن بست است

تخمین زده می شود که کانادا 7.6 هزار شغل ایجاد کرده است، کمتر از 10.1 هزار گزارش شده در ماه قبل است. اما ایجاد شغل اخیراً در کانادا بسیار پرنوسان بوده است و مشخص کردن روند را دشوار می کند. نرخ بیکاریکه پس از پرش در تابستان به آرامی به سمت پایین حرکت می کرد، پیش بینی می شود به 5.2 درصد برسد از 5.1 درصد قبل.

با این حال، مشکل BOC این است که بازار کار فشرده دستمزدها را با نرخی بیش از 5.0 درصد در نیمه دوم سال افزایش داد. این هنوز کمتر از نرخ تورم است، به این معنی که کارگر متوسط ​​​​در هر ماه پول واقعی کمتری به دست می آورد. این وضعیتی نیست که برای حمایت از تقاضای مصرف کننده مناسب باشد. در حالی که BOC ممکن است ترس اولیه از مارپیچ دستمزد و قیمت داشته باشد که با وجود بازار کار فشرده برای مدت طولانی هنوز توسعه نیافته است، می توان آن را به عنوان کاهش برخی فوریت ها برای خنک کردن اقتصاد برای جلوگیری از تورم درک کرد.

این یک شمشیر دو لبه است

در حالی که کاهش سرعت افزایش نرخ ممکن است تا حدودی به اقتصاد کمک کند، اندازه نسبی کانادا باعث ایجاد مشکل دیگری می شود. از آنجایی که مجبور است کالاهای مصرفی زیادی را وارد کند، به ویژه از ایالات متحده، جایی که انتظار می‌رود نرخ بهره همچنان در حال افزایش باشد، ضعیف‌تر نشان می‌دهد که هزینه‌های مصرف‌کننده ممکن است به افزایش خود ادامه دهد. زیرا برای خرید کالاهای وارداتی به دلار کانادایی بیشتری نیاز است.

این می تواند به کاهش سرعت کاهش تورم کمک کند، به همین دلیل است که BOC ممکن است برای مدتی سرعت فدرال رزرو را بالا نگه دارد. بنابراین، ممکن است کمی زودهنگام فرض شود که افزایش نرخ در کانادا متوقف شده است.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده