آیا فشار رو به پایین حفظ می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا فشار رو به پایین حفظ می شود؟


طلا به حرکت نزولی خود ادامه داد تا اینکه در جلسه امروز اروپا به پایین ترین حد دو ماه اخیر خود رسید. در سطح بنیادی، به نظر می رسد که همبستگی منفی دلار آمریکا با قیمت طلا همچنان عامل اصلی جهت گیری قیمت این فلز گرانبها باشد. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

کاخ سفید بر سر سقف بدهی آمریکا به توافق رسید

از جنبه اساسی، ما خاطرنشان می‌کنیم که مسئله اصلی که بازارها را آزار می‌دهد، احتمال نکول آمریکا و اینکه آیا کاخ سفید می‌تواند با کنگره برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده به توافق برسد و در نتیجه از نکول ایالات متحده جلوگیری کند، است. یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، جمعه گذشته هشدار داد که تاریخ X نزدیک است و تاریخ پیش فرض احتمالی را به 5 ژوئن به روز کرد. با این حال، در آخر هفته، بایدن، رئیس جمهور آمریکا و قانونگذاران جمهوری خواه تلاش های خود را افزایش دادند و به توافقی برای افزایش سقف بدهی آمریکا دست یافتند. بنابراین، اکنون فشار به کنگره منتقل می شود، جایی که این توافق باید به قانون تبدیل شود. با این حال، به نظر می‌رسد که این توافق با واکنش‌هایی از سوی قانون‌گذاران محافظه‌کار آمریکایی و همچنین از سوی ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و دی سانتیس، فرماندار فلوریدا، که هر دو رقیب نامزدی ریاست‌جمهوری 2024 آمریکا هستند، برانگیخته است. ، ما انتظار داریم اعصاب بازار آرام شود، در حالی که اگر کنگره نتواند این کار را انجام دهد، باید انتظار آشفتگی قابل توجهی در بازار را داشت که به نوبه خود می تواند پناهگاه امنی برای ورود فلزات گرانبها ایجاد کند.

نیات فدرال رزرو

جمعه گذشته، نرخ رشد Core PCE ایالات متحده برای ماه آوریل منتشر شد و تمایل داشت کمی زیر رادار پرواز کند. این انتشار نشان داد که فشارهای تورمی در اقتصاد ایالات متحده همچنان انعطاف‌پذیر است زیرا نرخ‌های رشد هم نسبت به سال گذشته و هم ماه به ماه شتاب می‌گرفت. انتشار این خبر می‌تواند سیاست‌گذاران فدرال رزرو را وادار کند که لفاظی‌های شدید تندروانه را حفظ کنند، که نشان می‌دهد افزایش نرخ بهره بیشتری در راه است یا حداقل ممکن است لازم باشد نرخ‌ها برای مدت طولانی بالا باقی بمانند. چنین سناریویی برخلاف انتظارات فعلی بازار است که شامل افزایش ۲۵ واحدی دیگر نرخ بهره در نشست بعدی فدرال رزرو و کاهش نرخ بهره قبل از پایان سال جاری است. اگر سیاست گذاران فدرال رزرو تصمیم بگیرند که لفاظی های جنگ طلبانه را افزایش دهند، می توانیم شاهد افزایش ارزش دلار باشیم و با توجه به همبستگی منفی دلار آمریکا با قیمت طلا، چنین سناریویی می تواند فشار فروش بر طلا را افزایش دهد.

گزارش اشتغال ایالات متحده آزمون بزرگ بعدی است

با این حال، انتظار می‌رود آزمون بزرگ بعدی برای قیمت طلا، انتشار گزارش مشاغل ایالات متحده برای ماه مه باشد که قرار است این جمعه منتشر شود. در حال حاضر انتظار می رود رقم NFP از 253000 به 195000 کاهش یابد و نرخ بیکاری به 3.5٪ برسد. اگر نرخ‌ها و اعداد واقعی با پیش‌بینی‌های مربوطه مطابقت داشته باشند، و علی‌رغم اینکه نرخ بیکاری حاکی از انقباض نسبی در بازار کار ایالات متحده است زیرا در سطوح نسبتاً پایین باقی می‌ماند، کاهش مورد انتظار در NFP نشان‌دهنده شکاف در تنگنای بازار کار ایالات متحده است، چیزی که می‌تواند تضعیف شود. دلار آمریکا و در عین حال سیاستگذاران فدرال رزرو را مردد می کند. اگر انتشار کلی باعث تضعیف دلار شود، ممکن است آن را به عنوان حمایت از قیمت طلا ببینیم. از سوی دیگر باید توجه داشت که عدم قطعیت در مورد درصدها و ارقام واقعی زیاد است و این اولین بار نیست که داده های واقعی با پیش بینی مغایرت داشته باشد. بنابراین، ممکن است شاهد نوسانات زیادی باشیم که بر قیمت طلا نیز تأثیر بگذارد و توصیه می کنیم در معاملات نزدیک به زمان عرضه احتیاط کنید.

تجزیه و تحلیل فنی – طلا

نمودار XAUUSD H4

آیا فشار رو به پایین حفظ می شود؟

در حالی که ما این گزارش را می نویسیم، قیمت طلا طی چند روز گذشته حرکت جانبی خود را حفظ کرده و در طول جلسه امروز اروپا در خط حمایت 1932 (S1) به طرز چشمگیری افزایش یافته است. با این حال، تا زمانی که قیمت طلا زیر خط روند نزولی که از 10 می آغاز شد، باقی بماند، تمایل داریم چشم انداز نزولی قیمت طلا را حفظ کنیم. از سوی دیگر، ما خاطرنشان می‌کنیم که RSI از 30 واحد بازگشته است، که نشان می‌دهد ممکن است نفوذ نزولی در حال کاهش باشد. در این مرحله می‌خواهیم به تثبیت نسبی قیمت طلا اشاره کنیم که تحت شرایطی می‌تواند خط روند نزولی فوق‌الذکر را تهدید کند و در صورت شکسته شدن آن، ما را مجبور به تغییر نگاه نزولی به نفع حرکت‌های جانبی کند. در ابتدا اگر خرس‌ها بر قیمت فلز گرانبها کنترل داشته باشند، ممکن است شاهد شکستن خط حمایتی 1932 (S1) و هدف گذاری سطح حمایت 1905 (S2) باشیم. از سوی دیگر، اگر بازار تمایل به خرید نشان دهد، ممکن است شاهد افزایش قیمت طلا، شکستن خط روند نزولی ذکر شده، سیگنال شکستن روند نزولی و همچنین شکسته شدن خط مقاومت 1955 (R1) با هدف احتمالی بعدی باشیم. برای گاوها سد مقاومت 1983 (R2) است.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.