• خانه
  • وبلاگ
  • آیا فروپاشی FRC می تواند بر بازار ارز تأثیر بگذارد؟

آیا فروپاشی FRC می تواند بر بازار ارز تأثیر بگذارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا فروپاشی FRC می تواند بر بازار ارز تأثیر بگذارد؟


بازارها در هفته پایین تر بودند زیرا سرمایه گذاران دوباره نگران کاهش نقدینگی در بین بانک های منطقه ای ایالات متحده بودند. فضا در طول چند هفته گذشته آرام شده است زیرا هیچ خبر بد جدیدی به سرمایه گذاران اجازه نداده است که در جای دیگری تمرکز کنند. اما روز دوشنبه، بانک فرست ریپابلیک (FRC) افزایشی را ثبت کرد و متعاقباً 50 درصد سقوط کرد و شاخص را با خود به پایین کشاند.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

هنگامی که بحران SVB در اوج خود بود، FRC به عنوان دومینوی بالقوه بعدی برای سقوط در نظر گرفته شد. مشکل مشابهی وجود داشت و تعداد زیادی از سپرده گذاران بدون بیمه اقدام به برداشت پول کردند. برخلاف SVB، دارایی زیادی در خزانه داری و MBS ایالات متحده نداشت. از یک طرف، این بدان معنا بود که با مقدار زیادی از زیان های تحقق نیافته به دلیل نرخ های بهره بالاتر سروکار نداشت. از سوی دیگر، این بدان معناست که نمی تواند از برنامه جدید BTFP فدرال رزرو استفاده کند.

افتادن از میان شکاف ها

علت اصلی بحران بانکی این بود که نرخ سود بالا باعث کاهش ارزش اوراق قرضه دولتی شد. این بدان معناست که بانک ها “زیان تحقق نیافته” داشته اند. یعنی گنج هایی داشتند که اگر می خواستند بفروشند ارزششان کمتر از ارزششان بود. این مشکلی برای بانک ها نخواهد بود زیرا آنها می توانند آنها را تا سررسید نگه دارند. اما اگر گروهی از مردم تصمیم به برداشت وجوه بگیرند، آنگاه بانک به نقدینگی نیاز خواهد داشت و ابتدا با فروش خزانه‌های خود به زیان‌های وارده به خزانه‌های خود پی خواهد برد. این همان چیزی است که فروپاشی SVB را تسریع کرد. برای حل این مشکل، فدرال رزرو برنامه ای (BTFP) را اجرا کرد که به بانک ها اجازه می داد با استفاده از این خزانه های کم ارزش پول قرض کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند به سپرده گذاران بازپرداخت کنند حتی اگر ارزش اوراق خزانه آنها کمتر از ارزش اسمی باشد. این امر عملاً به نگرانی های عمده در مورد سیستم بانکی پایان داد، زیرا علت اصلی بحران از بین رفت.

آیا منحصر به فرد بودن خوب است؟

با این حال، در این مرحله، FRC قبلاً شاهد بود که بخش قابل توجهی از سپرده گذاران به عنوان بخشی از یک حرکت عمومی برای انتقال پول از بانک های کوچکتر، پول خود را برداشت می کردند. FRC مشکل مشابهی نداشت. آنها تقریباً هیچ خزانه ای نداشتند. این بدان معناست که آنها نمی توانند مانند سایر بانک های کوچکتر به BTFP نزدیک شوند. با انتشار اخبار FRC، افراد بیشتری وادار شدند که پول خود را برداشت کنند، که بحران اعتماد ایجاد کرد که منجر به فرار بانکی شد.

روز دوشنبه، FRC درآمدهای خود را گزارش کرد و فاش کرد که بیش از 40 درصد از سپرده ها برداشت شده است. بانک همچنان قادر به ثبت سود بود زیرا منبع درآمد دست نخورده باقی مانده بود. این کشور به سادگی در تامین خواسته های سپرده گذاران با مشکلات جدی مواجه بود. قیمت سهام آن دوباره سقوط کرد و مردم در این فکر بودند که آیا دور دیگری از سرایت بانکی رخ خواهد داد.

ردیف پایین

سایر بانک ها در وضعیت مشابهی با FRC نیستند، زیرا می توانند تمام وثیقه های خود را با فدرال رزرو پوشش دهند. بنابراین احتمال عفونت مستقیم زیاد نیست. اما بانک ورشکسته دیگری احتمالاً دوباره سرمایه‌گذاران را عصبی می‌کند و تا زمانی که وضعیت تثبیت شود، دور دیگری از معاملات پرریسک را آغاز خواهد کرد.

“آلودگی غیر مستقیم” ممکن است به مشکل بعدی تبدیل شود. اگر FRC به مرحله دریافت برسد، به این معنی است که وجوه FDIC ممکن است تمام شود و بانک ها مجبور شوند برای متعادل کردن سیستم بانکی به آن پول پرداخت کنند. این افزایش هزینه عملیاتی برای بانک‌ها ممکن است بر سایر بانک‌های کوچک فشار وارد کند. علاوه بر این، احتمالاً بانک‌ها را نسبت به اعطای وام بی‌میل تر می‌کند و باعث کندی بیشتر اقتصاد می‌شود. اگر فدرال رزرو مجبور شود بار دیگر از بانک ها حمایت کند و سیاست های انقباضی پولی را کاهش دهد، ممکن است دوباره بر دلار فشار بیاورد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده