• خانه
  • وبلاگ
  • آیا فدرال رزرو 50 bps افزایش خواهد یافت؟ ماه آینده؟

آیا فدرال رزرو 50 bps افزایش خواهد یافت؟ ماه آینده؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا فدرال رزرو 50 bps افزایش خواهد یافت؟ ماه آینده؟


به طور کلی ریسک ریسک دیروز پس از چندین اظهار نظر کلیدی از سوی اعضای فدرال رزرو بدتر شد. به طور معمول، بازار فقط به برخی از نظرات وابسته نمی شود، بلکه آنها پس از برخی داده های نگران کننده به دست می آیند. این به رشد دلار کمک کرد.

جدیدترین افزایش ارزش دلار به دلیل ضعف بنیادی همتایانش اتفاق افتاد. به عنوان مثال، پس از اینکه مقام بانک مرکزی اروپا (ECB) یونان تهدید تورم را کم اهمیت جلوه داد، یورو اندکی ضعیف تر شد. و ژاپن در حال آماده کردن نامزدی رئیس جدید بانک مرکزی ژاپن است که نشان می دهد تغییر سریع از سیاست فوق العاده آسان احتمالاً در کار نیست.

چی شد؟

این بولارد بود که مستقیماً پیشنهاد کرد که افزایش 50 واحدی در ثانیه می تواند در برنامه جلسه بعدی فدرال رزرو باشد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این احتمال گفت که این امر دور از ذهن نیست. او این بار رای‌دهنده نیست و برای فدرال رزرو غیرعادی نیست که از طریق افرادی که قبل از جلسه رای نمی‌دهند، ایده‌های خاصی را در بازار بکارد. این یکی دیگر از آن هاست، به خودی خود معنای زیادی ندارد. اما با توجه به زمینه، به آنچه مستر گفت اضافه شد، که بسیار مهم است.

مستر دفعه قبل یک رای دهنده نبود، اما برای جلسه بعدی به FOMC تغییر خواهد کرد. او گفت که از افزایش 50 واحد پایه در آخرین جلسه حمایت می کرد، زمانی که فدرال رزرو تنها 25 واحد پایه افزایش یافت. ما هنوز دقایقی نداریم تا بفهمیم نظرات در مورد یک راهپیمایی “دوگانه” چگونه شکسته می شود. چهارشنبه آینده بیرون خواهند آمد. اما این ممکن است برای برهم زدن تعادل کافی باشد. و این بدان معنی است که در جلسه بعدی احتمال بیشتری وجود دارد که از 50bps پشتیبانی کند.

بازار چه کرد؟

بازار و فدرال رزرو مدت‌هاست که در مورد چگونگی افزایش نرخ بهره اختلاف نظر دارند. فدرال رزرو اصرار دارد که به افزایش نرخ ها و بالا نگه داشتن نرخ ها ادامه خواهد داد. بازار به طور کلی این را باور نکرد و روی نرخ‌هایی که به محدوده کمتری نسبت به آنچه فدرال رزرو پیشنهاد می‌کرد، شرط‌بندی کردند. اظهارات پاول مبنی بر اینکه تنها چند افزایش نرخ دیگر در پیش است، منجر به تشویق در بازارها شد، اما همچنان باید پذیرفت که نرخ ها ممکن است به بالای 5.00 درصد افزایش یابد، کران بالایی که بازار تا آن زمان قیمت گذاری شده بود.

تاکنون، اکثریت قوی اقتصاددانان با افزایش تنها 25 واحد پایه در نشست بعدی FOMC موافق هستند. اما تعداد اقتصاددانانی که افزایش 50 واحدی را پیش‌بینی می‌کردند پس از اظهارات مستر و بولارد تقریباً دو برابر شد و به 18 درصد رسید. چندین مقام دیگر فدرال رزرو قبل از انتشار صورتجلسه FOMC در روز چهارشنبه صحبت خواهند کرد و احتمالاً موضوع 50bps دوباره مطرح خواهد شد. حداقل، احتمال افزایش دو برابری در گفتگو وجود دارد و ریسک اشتها بر این اساس پاسخ می دهد.

عوامل دیگری که روایت را پیش می برند

PPI ایالات متحده نیز بالاتر از حد انتظار بود که نشان می دهد تورم کاملاً تحت کنترل نیست. این پس از آن رخ داد که داده های شاخص قیمت مصرف کننده در یک راستا بود، اما مقایسه های سالانه بالاتر از حد انتظار بود. علاوه بر این، مقدار CPI برای ماه قبل بالاتر تعدیل شد.

ادعاهای اولیه بیکاری نیز اندکی کمتر از حد انتظار بود و این ایده را احیا کرد که بازار کار نه تنها سالم است، بلکه به طور بالقوه بسیار تنگ است. برخی از مقامات فدرال رزرو به بازار کار به عنوان موضوعی اشاره کردند که می تواند خطر افزایش بیشتر را در نشست مارس افزایش دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده