• خانه
  • وبلاگ
  • آیا دقیقه FOMC می تواند لحن فدرال رزرو را تغییر دهد؟

آیا دقیقه FOMC می تواند لحن فدرال رزرو را تغییر دهد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا دقیقه FOMC می تواند لحن فدرال رزرو را تغییر دهد؟


فدرال رزرو 7 بار متوالی نرخ بهره را افزایش داده است و اتفاق نظر بین تحلیلگران این است که در پایان ماه دوباره این کار را انجام خواهد داد. اکثر اقتصاددانان در حال حاضر انتظار دارند 25 واحد در ثانیه افزایش یابد، که روند “مسطح” فدرال رزرو را ادامه خواهد داد.

اما پس از آخرین جلسه، پاول، رئیس فدرال‌رزرو، قاطعانه تاکید کرد که نرخ‌های بهره به افزایش خود ادامه خواهند داد و بازار از تمرکز فدرال رزرو سوء تفاهم می‌کند. پس از اینکه فدرال رزرو با سرعت کمتری حرکت کرد، این لحن تندرو تأثیر چندانی بر بازارها نداشت. و این سناریویی است که قبلاً شاهد آن بودیم، در حالی که پاول و دقایق جلسه دقیقاً در یک راستا نبودند. بنابراین ممکن است فردا با انتشار صورتجلسه، ابهاماتی در بازارها ایجاد شود. برخی از تحلیلگران تعجب می کنند که آیا تکرار خواهد شد.

چه اتفاقی می تواند دوباره بیفتد

در ماه نوامبر، بحث های زیادی در مورد زمان معکوس شدن فدرال رزرو وجود داشت. این انتظار وجود داشت که پس از نشست این ماه FOMC، پاول نکاتی را بیان کند که جلسه بعدی شاهد افزایش کمتر نرخ بهره باشد. در عوض، او کاملاً مصمم بود که نرخ ها همچنان به افزایش خود ادامه خواهد داد.

تبلیغات NFP از 6 ژانویه

اما دو هفته بعد، دقایقی از FOMC منتشر شد و آنها به طور قطعی بسیار شیطنت آمیز بودند. و فدرال رزرو در نشست بعدی خود در دسامبر افزایش کمتری داشت. با توجه به لحن جنگ طلبانه پاول از آخرین جلسه و بازار عمومی انتظار دارد که فدرال رزرو در حال حاضر نرخ ها را یکسان کند، این گمانه زنی وجود دارد که این دقایق ممکن است این بار کمتر دلخراش باشد.

واکنش بازار و شگفتی

این صورتجلسه ممکن است تاثیر بیشتری داشته باشد، زیرا اعضای FOMC از زمان جلسه تا حد زیادی سکوت کرده اند. البته، چند هفته گذشته تعطیلات پایان سال بوده است، بنابراین انتظار نمی‌رود که فدرال‌رزرو اظهار نظر زیادی کند. معامله گران اکنون به دنبال راه اندازی برای سال آینده هستند و صورتجلسه ها اولین توضیحی است که فدرال رزرو در مورد روند فعلی تورم چه فکر می کند.

موضوع این است که پاول تنها نشانه جنگ طلب در دیدار گذشته نبود. ما همچنین به‌روزرسانی فصلی را با ماتریس نقطه‌ای دریافت کردیم که نشان می‌دهد اعضا در ماه‌های آینده نرخ‌های بهره را کجا می‌بینند. در آنجا نیز، انتظارات متوسط ​​نرخ بهره از 4.5 درصد به 5.0 درصد افزایش یافت، به این معنی که اجماع اعضای فدرال رزرو نسبت به پایان سه ماهه سوم نامشخص تر است.

ببینید اوضاع به کجا می‌رود

در حال حاضر بازار در نرخ پایانه ای زیر 5.0 درصد قیمت گذاری می کند، در حالی که فدرال رزرو اصرار دارد که نرخ پایانه بالای 5.0 درصد باشد. اینکه چه کسی درست می‌گوید احتمالاً به داده‌ها بستگی دارد، اما برای اثبات اشتباه بازار توسط فدرال رزرو کار زیادی لازم نیست. با وجود نرخ های 4.5 درصدی در حال حاضر، تنها کاری که فدرال رزرو باید انجام دهد این است که در جلسه بعدی نرخ ها را 50 واحد پایه افزایش دهد و همان کاری را که در دسامبر انجام داد تکرار کند و بازار باید خود را اصلاح کند. تقریباً یک سوم اقتصاددانان این را در واقع پیش بینی می کنند.

بنابراین، نکته مهم این دقایق احتمالاً مربوط به این است که اعضا تا چه حد در پیش‌بینی خود مبنی بر ادامه افزایش نرخ‌ها به نظر می‌رسند. اگر آنها بر داده محور بودن بیشتر از انتظارات تثبیت کننده تأکید کنند، ممکن است بازار معتقد باشد که آنها بیش از آنچه پاول اخیراً اعلام کرده بود، بدبین هستند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده