• خانه
  • وبلاگ
  • آیا تحلیلگران این بار NFP را درست دریافت خواهند کرد؟

آیا تحلیلگران این بار NFP را درست دریافت خواهند کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا تحلیلگران این بار NFP را درست دریافت خواهند کرد؟


اقتصاددانان در مورد تعداد شغل ایجاد شده در ایالات متحده در ماه گذشته خوش بین هستند. اما این ممکن است تصحیح بیش از حد ناشی از دست کم گرفتن مداوم انعطاف پذیری بازار کار در سال جاری باشد. اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که پیش‌بینی انتشار روز جمعه را کمی دشوارتر می‌کند، به این معنی که احتمال نوسانات در بازارها بیشتر است.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

به دلیل تعطیلات اوایل هفته، چندین نقطه کلیدی داده زایمان قبل از NFP به تعویق افتاد. این شامل اعداد ADP و JOLTS است. مورد دوم از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا چرا تعداد مشاغل به طور مداوم دست کم گرفته می شود. همه اینها انتظارات را در مورد آنچه که فدرال رزرو ممکن است در جلسات آتی انجام دهد افزایش می دهد، زیرا اکنون تمرکز به بازار کار معطوف شده است.

چرا آنها اغلب اشتباه می کنند؟

بازار کار ایالات متحده در وضعیت منحصر به فردی قرار دارد که ما در تمام سال درباره آن صحبت می کنیم. تعداد مشاغل خالی بسیار بیشتر از تعداد جویندگان کار است. این بدان معنی است که اعداد NFP به اندازه تصمیمات شخصی به عوامل اقتصادی بستگی ندارد، که می تواند دلخواه باشد.

به عنوان مثال، توزیع بیکاری در ایالات متحده یکنواخت نیست. نبراسکا دارای نرخ بیکاری 1.9٪ است و همراه با داکوتاها به شدت به کارگران نیاز دارند. کالیفرنیا و ناحیه کلمبیا بالاترین نرخ بیکاری را دارند و فرصت های شغلی کمی دارند. اما مردم تمایلی به نقل مکان از شهرها به مناطق روستایی که جای خالی وجود دارد، ندارند. اینکه دقیقاً چند نفر تصمیم به ریشه‌کن کردن و جابجایی می‌کنند عاملی سازگار یا قابل پیش‌بینی اقتصادی نیست، زیرا دلایل ماندن یا جابه‌جایی اغلب شخصی است.

روند آینده، رویداد آینده، روندی که در آینده پیش خواهد رفت

آخرین نسخه JOLTS نشان داد که تعداد فرصت های شغلی در واقع افزایش یافته است و شکاف بین مشاغل خالی و متقاضیان را افزایش می دهد. اگر این الگو تا اواخر بهار ادامه یابد، می‌تواند مشکل پیش‌بینی دقیق عدد NFP را این بار اغراق‌آمیز کند.

عامل دیگر فدرال رزرو است که تا کنون تقریباً به طور انحصاری بر تورم متمرکز بوده است. یعنی نادیده گرفتن بخش دوم مأموریت خود برای حفظ اشتغال کامل. نرخ بیکاری نسبتاً پایین تر از سطح ساختاری است که منجر به انقباض بازار کار می شود. این امر هزینه های نیروی کار را افزایش می دهد که می تواند منجر به تورم مداوم شود. این موضوعی است که مقامات فدرال رزرو به طور فزاینده ای درباره آن صحبت می کنند و می تواند به این معنی باشد که فدرال رزرو حتی با نزدیک شدن تورم به هدف خود به افزایش خود ادامه خواهد داد.

آنچه داده ها می گویند

توافق بر این است که NFP در ماه ژوئن 250K خواهد بود، کمتر از 339 هزار گزارش شده در ماه قبل است. ولی انتظار می رود نرخ بیکاری در 3.7 درصد ثابت بماندبا نرخ مشارکت بدون تغییر

جایی که تمرکز می تواند برود این است میانگین درآمد ساعتی که پیش بینی می شود سالانه 4.1 درصد رشد کند، در مقایسه با 4.3 درصد قبلی. نکته این است که آخرین بار تورم 4.0 درصد گزارش شده است که به این معنی است که هزینه های نیروی کار ممکن است به زودی سریعتر از تورم افزایش یابد. فدرال رزرو احتمالاً این را یک مشکل می بیند و بنابراین بازارها می توانند واکنش بیشتری به این رقم نشان دهند. هزینه های بالاتر نیروی کار به معنای احتمال افزایش فدرال رزرو در آینده است.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده