• خانه
  • وبلاگ
  • آیا تجارت گاز یا انرژی دارید؟ قیمت بنزین در حال کاهش است

آیا تجارت گاز یا انرژی دارید؟ قیمت بنزین در حال کاهش است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا تجارت گاز یا انرژی دارید؟ قیمت بنزین در حال کاهش است


اگر در یک کارگزار انرژی آنلاین ثبت نام کرده اید و CFD ها را در مورد کالاهای انرژی مانند نفت برنت معامله می کنید، احتمالا اخبار را از نزدیک دنبال می کنید تا ببینید قیمت نفت چگونه در حال توسعه است. کارگزاران معاملات آنلاین همچنین آخرین تجزیه و تحلیل ها را ارائه می دهند تا به شما کمک کنند با روندهای بازار همراه باشید. در این مقاله به بررسی آخرین کاهش آن خواهیم پرداخت قیمت بنزین و دلایل پشت آنها در نهایت، ما به بازار نفت و گاز و اینکه چه CFD هایی را در مورد کالاهای انرژی می توانید معامله کنید، بررسی خواهیم کرد.

بنزین به عنوان سوخت موتور در وسایل نقلیه استفاده می شود و از نفت خام و سایر مایعات نفتی تولید می شود. در ماه اوت، میانگین ملی برای هر گالن گاز به زیر 4 دلار سقوط کرد، زیرا نفت از بالاترین سطح خود سقوط کرد. نفت خام بیش از نیمی از هزینه های پمپ را تشکیل می دهد. اعتقاد بر این است که بنزین ارزان تر به اعتماد مصرف کننده کمک می کند و از دلار آمریکا حمایت می کند.

این اولین بار از ماه مارس است که قیمت بنزین به کمتر از 4 دلار می رسد، اما بازار محتاطانه عمل می کند زیرا در صورت ادامه کاهش قیمت ها هنوز زود است. میانگین ملی برای هر گالن گاز اکنون 3.99 دلار در هر گالن است. در ماه ژوئن قیمت ها به بیش از 5 دلار رسید.

آیا تجارت گاز یا انرژی دارید؟ قیمت بنزین در حال کاهش است

چرا قیمت بنزین کاهش می یابد؟

قیمت پمپ ها به دلایل مختلفی کاهش یافت، یکی از آنها قیمت های بالا بود که باعث کاهش تقاضا شد و به نوبه خود قیمت ها را پایین آورد.

آن طور که در بازار کالا می گویند «درمان گرانی گرانی است».

با قیمت‌ها به‌طور مداوم بالا، مصرف‌کنندگان از استفاده از خودروهای خود اجتناب می‌کنند که باعث کاهش تقاضا می‌شود. برخی کشورها دارند

آنها مالیات گاز خود را متوقف کردند.

کاهش قیمت نفت

دلیل اصلی این کاهش کاهش قیمت نفت است. نفت خام بزرگترین عامل تأثیرگذار بر قیمت بنزین است و بیش از 50 درصد از آنچه مشتریان در پمپ بنزین می پردازند را تشکیل می دهد.

قیمت نفت معیار وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در ماه مارس پس از حمله روسیه به اوکراین به بشکه ای 130 دلار رسید. اما از آن زمان قیمت نفت کاهش یافت و قیمت بنزین نیز کاهش یافت.

ترس از رکود باعث افزایش قیمت ها شد. با این حال، نفت به شرایط اقتصادی جهانی حساس است زیرا کاهش رشد اقتصاد به معنای کاهش تقاضا است که منجر به کاهش قیمت نفت و فرآورده های نفتی شده است.

آیا قیمت بنزین بیشتر کاهش می یابد؟

در حالی که بسیاری تعجب می کنند که آیا کاهش بیشتری وجود خواهد داشت، کارشناسان می گویند این کاهش موقتی است.

WTI کمتر از سطح مارس بوده است، اما اخیراً بیش از 5 درصد افزایش یافته است. معاملات آتی بنزین نیز همینطور است که در هفته گذشته 10 درصد افزایش یافته است.

اندی لیپو، رئیس شرکت Lipow Oil Associates، گفت که کاهش قیمت‌های خرده‌فروشی بنزین به زودی پایان می‌یابد زیرا نفت خام و معاملات آتی محصولات پالایش شده پس از کاهش اخیر افزایش یافتند.

قیمت انرژی ممکن است افزایش یابد

ممکن است قیمت ها در ماه های آینده افزایش یابد بازار جهانی انرژی. چند دلیل برای این وجود دارد:

  1. پالایشگاه ها با ظرفیت کامل کار می کنند، اما طوفان یا رویداد دیگری که پالایشگاه ها را تعطیل می کند می تواند قیمت گاز را افزایش دهد.
  2. در ماه سپتامبر، انتشار تاریخی بشکه‌ها از ذخایر استراتژیک نفت (SPR) به پایان می‌رسد و عرضه‌ها را کاهش می‌دهد. دولت بایدن در ماه مارس اعلام کرد که یک میلیون بشکه نفت در روز را به مدت شش ماه از SPR آزاد خواهد کرد که در غارهای سواحل لوئیزیانا و تگزاس ذخیره شده است. به گفته وزارت انرژی، عرضه نفت خام حاصل از فروش SPR از 16 اوت تا 30 سپتامبر انجام خواهد شد.
  3. بهبود فعالیت های اقتصادی در چین همچنین می تواند تقاضا برای فرآورده های نفتی را افزایش دهد.
  4. روسیه یک تولید کننده بزرگ انرژی است و تقاضا برای منابع انرژی جایگزین در اروپا می تواند قیمت های جهانی را بالاتر ببرد.
  5. تقاضا ممکن است افزایش یابد. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد تقاضا در سال 2022 به میزان 2.1 میلیون بشکه در روز رشد خواهد کرد که 380 هزار بشکه در روز نسبت به پیش بینی های قبلی بیشتر است.

قیمت انرژی تورم را افزایش داده است

قیمت انرژی بالاست و باعث افزایش تورم شده و بسیاری از محصولات مصرفی را گرانتر کرده است. با افزایش هزینه های حمل و نقل، قیمت مواد غذایی نیز افزایش یافته است. تورم در بالاترین سطح خود در بیش از 40 سال گذشته است.

در حالی که قیمت بنزین ممکن است اخیراً کاهش یافته باشد، این نشانه ای از روند نیست. با توجه به اینکه بازارهای جهانی انرژی کاملاً فشرده هستند، کارشناسان انتظار دارند که قیمت انرژی از جمله بنزین به زودی افزایش یابد.

آیا تجارت گاز یا انرژی دارید؟ قیمت بنزین در حال کاهش است

SDA در مورد نفت و گاز

CFD های نفت و معاملات نفت بخشی از رده انرژی بازار کالا است. را صنعت نفت و گاز نفت خام برنت و نفت خام WTI، گاز طبیعی و نفت گرمایش را تولید می کند. IronFX CFD ها را در مورد کالاهای انرژی از جمله نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI)، گاز طبیعی و نفت خام برنت ارائه می دهد.

قیمت نفت خام می تواند بر اساس عرضه و تقاضای فعلی و دوره های نوسان تغییر کند.

هنگام انتخاب کالای مورد معامله، باید تفاوت بین WTI و نفت خام برنت را در نظر داشته باشید. برنت از دریای شمال می آید و در سطح بین المللی تسلط بیشتری دارد، در حالی که WTI از میادین نفتی در تگزاس و لوئیزیانا می آید. WTI به عنوان جایگزین سبک تری برای نفت خام در نظر گرفته می شود. مهم است که قیمت آنها و آنچه بر آنها تأثیر می گذارد در نظر بگیرید. به عنوان مثال، به دلیل اینکه یکی از آنها در داخل کشور تولید می شود، هزینه های حمل و نقلی وجود خواهد داشت که بر قیمت WTI تأثیر می گذارد، در حالی که برنت که به دریا نزدیک تر است، هزینه حمل و نقل کمتری دارد.

برنت در مقابل WTI

نفت خام برنت بیشتر تحت تأثیر نااطمینانی های سیاسی و اقتصادی جهانی قرار می گیرد و در چنین مواقعی مورد استقبال معامله گران قرار می گیرد، زیرا با افزایش نوسانات جهانی، قیمت برنت افزایش می یابد. WTI کمتر رایج است و کمتر به رویدادهای بین المللی پاسخ می دهد. IronFX تجزیه و تحلیل و تحقیقات گسترده ای را در مورد تجارت گاز، بازار گاز و بهترین استراتژی ها و نکات در مورد نحوه تجارت انرژی و CFD های کالا. با گسترده مدرسه بازرگانی IronFX و محتوای مناسب برای معامله‌گران مبتدی و پیشرفته، هر معامله‌گری می‌تواند درک کاملی از کالا و سایر بازارهای مالی به دست آورد.

معامله گران می توانند معاملات CFD نفت خام را با اهرم انعطاف پذیر شروع کنند. معامله با اهرم در چنین بازارهای پرنوسانی می تواند سودآور باشد، اما خطر از دست دادن سرمایه قابل توجه را نیز به همراه دارد. اطمینان حاصل کنید که خطرات موجود را درک کرده اید و تا آنجا که ممکن است در مورد بازار تحقیق کنید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

آیا تجارت گاز یا انرژی دارید؟ قیمت بنزین در حال کاهش است
آیا تجارت گاز یا انرژی دارید؟ قیمت بنزین در حال کاهش است