آیا تاج گذاری روی کابل تأثیر می گذارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا تاج گذاری روی کابل تأثیر می گذارد؟


رسانه ها، هم در بریتانیا و هم در سراسر جهان، در آستانه تاجگذاری پادشاه جدید در بریتانیا برای اولین بار در این قرن، غوغا می کنند. همچنین این اولین باری است که مراسم تاج گذاری بریتانیا از تلویزیون رنگی پخش می شود و به صورت زنده در توییتر برای جهان ارسال می شود. اما این موضوع چه تاثیری بر بازارها خواهد داشت؟

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

برای شروع، بریتانیا روز دوشنبه یک تعطیلات بانکی اضافی خواهد داشت که معمولاً حجم معاملات را کاهش می دهد. با وجود برگزیت، لندن همچنان بزرگترین مرکز مالی اروپاست. اما اتفاقاً بسیاری از کشورهای اروپایی تعطیلات رسمی برای جشن گرفتن پایان جنگ جهانی دوم خواهند داشت، اگرچه انتظار می‌رود بازارهای سهام باز باشند. بنابراین، انتظار می‌رود که معاملات در جلسه اروپا حجم کمتری داشته باشد زیرا اکثر اخبار مهم و گزارش‌های شرکتی به روز سه‌شنبه به تعویق افتادند.

چه چیزی می تواند بازار را به حرکت درآورد؟

به طور کلی، رویدادهای عمومی با این بزرگی به افزایش کلی روحیه مثبت کمک می کند. این فرض که معامله گران سرد، محاسبه گر و روشمند هستند، توسط تاریخچه بازار که به رویدادهای عمومی دارای بار احساسی واکنش مثبت و منفی نشان می دهد، رد می شود. جشن ملکه، رویداد قبلی که با تاجگذاری آتی قابل مقایسه بود، در روزهای بعد از این رویداد، احساسات عمومی از پوند حمایت کرد. سهام بریتانیا نیز از ریسک پذیری بهتری بهره مند شدند.

از یک سو، یک روز کار کمتر به عنوان باری بر دوش اقتصاد تلقی می شود. از سوی دیگر، انتظار می رود تعطیلات باعث افزایش هزینه ها برای کالاها و خدمات مصرفی شود که می تواند بخش متفاوتی از اقتصاد را حمایت کند. با این حال، هزینه‌های بالاتر و تولید کمتر به فشار تورمی تبدیل می‌شود، بنابراین BOE ممکن است در آستانه نشست سیاست‌گذاری خود در اواخر هفته چنین حالت جشنی نداشته باشد.

کنترل اوضاع

با این حال، این جشن ها تا حدودی با وضعیت اقتصادی بریتانیا متفاوت است. تورم بالا، همراه با اعتصابات مداوم در بخش‌های مختلف، اقتصاد را به بن بست رساند. بریتانیا هفته آینده تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول را گزارش خواهد کرد و همچنین انتظار می رود که در آستانه رکود تورمی باشد.

انتخابات محلی دیروز که هنوز شمارش نشده است، نشان می دهد که شهروندان بریتانیایی از رهبری فعلی نخست وزیر ریشی سوناک ناراضی هستند. حزب کارگر و سبزها تاکنون تعداد قابل توجهی از کرسی های شورا را با هزینه محافظه کاران به دست آورده اند. شمارش برای تخمین نتیجه نهایی به اندازه کافی دور نیست، اما نتایج تا کنون نشان می‌دهد که محافظه‌کاران ممکن است تا یک سوم کرسی‌های خود را از دست بدهند. نتایج شورا به عنوان بزرگترین و بالقوه آخرین آزمون انتخاباتی برای دولت قبل از انتخابات عمومی بعدی که در سال 2024 برگزار می شود، تلقی می شود.

تاج گذاری می تواند توجه بریتانیا را برای چند روز از وضعیت اقتصادی دور نگه دارد و از پوند حمایت کند. اما زمانی که تصمیمات داده ها و نرخ بهره در اواخر هفته اتفاق بیفتد، ممکن است بازگشتی به واقعیت وجود داشته باشد.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد GBP آزمایش کنید!

باز کردن یک حساب زنده