آیا بهتر از بیت کوین خواهد بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا بهتر از بیت کوین خواهد بود؟


بلومبرگ مایک مک گلون تحلیلگر گفت بیت کوین دوباره افزایش خواهد یافت. او بیت کوین (BTC) را به عنوان یک “کارت وحشی” توصیف کرد که وقتی سهام سنتی به پایان رسید و شروع به بهبودی کرد، عملکرد بهتری خواهد داشت. بیت کوین در رابطه با سهام معامله می شود و بنابراین اگر سقوط کند، ارز دیجیتال نیز تمایل به سقوط دارد.

در نشریه ای از لینکدین و توییترمک گلون توضیح داد که در حالی که افزایش نرخ های فدرال رزرو ایالات متحده و انقباض پولی احتمالاً جهت بازار سهام را تعیین می کند، بیت کوین همچنان یک “کارت عامیانه” است که می تواند تقویت شود:

بیت کوین وایلد کارتی است که در زمانی که سهام به پایین‌تر می‌روند برای عملکرد بهتر آماده است، اما بیشتر به طلا و اوراق قرضه تبدیل می‌شود.”

در حالی که ارزش گذاری دارایی های پرخطر مانند بیت کوین ممکن است در حال حاضر دشوار باشد، استراتژیست های کالا خاطرنشان کردند که بیت کوین آماده است تا به شدت از بازار نزولی بازگردد، زیرا فقط موضوع زمان است. در گزارش خود، او همچنین توضیح داد که در حالی که بیت کوین عملکردی مشابه با اوراق بهادار و طلا دارد، «ممکن است همبستگی بالاتری با سهام داشته باشد».

آیا بهتر از بیت کوین خواهد بود؟

بیت کوین در ماه سپتامبر سقوط می کند

بیت کوین در هفته دوم سپتامبر به زیر 19000 دلار سقوط کرد و به دنبال کاهش بازارهای سهام جهانی و تقویت دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود از ژوئن رسید.

ارزش کل بازار کریپتوکارنسی نیز به دلیل تضعیف ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به زیر 1 تریلیون دلار سقوط کرد.

بیت کوین در آن روز بیش از 19000 دلار بهبود یافت، در حالی که اتر در قیمت 1571.20 دلار بود زیرا در ماه های اخیر عملکرد بهتری از بیت کوین داشته است.

تشدید سیاست پولی و فدرال رزرو

بانک های مرکزی در سراسر جهان با تشدید سیاست های پولی با افزایش تورم مبارزه می کنند. فدرال رزرو ایالات متحده یکی از ضعیف ترین بانک های مرکزی بوده و به افزایش شدید نرخ بهره ادامه داده است. یک سری افزایش نرخ را آغاز کرد که در مجموع 2.25 درصد بود. بازارها همچنین انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره را دارند و بسیاری از سرمایه گذاران ابراز نگرانی می کنند که نرخ بهره بالاتر می تواند رشد را کاهش دهد و به اقتصاد آسیب برساند.

تشدید سیاست فدرال رزرو باعث تقویت دلار آمریکا شد، اما بر دارایی های ریسک تاثیر گذاشت. با تقویت دلار، دارایی های ریسک همچنان تحت فشار خواهند بود. اگر دلار شروع به کاهش کند، دارایی‌های ریسکی مانند بیت کوین دوباره افزایش خواهند یافت.

بازار کریپتو در سال جاری سقوط کرده است

بازار کریپتو در سال جاری با کاهش ارزش تقریباً 2 تریلیون دلاری از زمان اوج خود در ماه نوامبر، ضربه خورده است. بیت کوین حدود 60 درصد از بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 68990.90 دلار که در نوامبر به آن رسیده بود، کاهش یافته است.

این فروش به دلیل محیط دشوارتر برای دارایی‌های ریسک و همچنین مسائل خاص رمزنگاری مانند فروپاشی پروژه‌های رمزنگاری مختلف و ورشکستگی در صنعت ایجاد شد.

از ژوئن، بیت کوین در محدوده محدودی بین 18000 تا 24000 دلار معامله می شود. مگر اینکه بیت کوین به زیر 17500 دلار سقوط کند، انتظار می رود که در محدوده 18000 تا 24000 دلار باقی بماند.

آلت کوین ها بالاتر از بیت کوین هستند

آلت کوین ها یا سکه های جایگزین بیشتر از بیت کوین افزایش یافته اند. پس از تضعیف هر دو ارز دیجیتال در ژوئن، اتر از بیت کوین بهتر عمل کرد.

اتر (ETH) ارز دیجیتال بومی در بلاک چین اتریوم است که در سال 2013 توسط برنامه نویس Vitalik Buterin طراحی شد. اتریوم در ماه سپتامبر برای بهبود شبکه و جذب سرمایه‌گذاران بیشتر و کسب سود بیشتر، یک ارتقای عظیم را در نظر گرفته است. ارتقاء “ادغام” نامیده می شود.

با توجه به اینکه بازارها ادغام را پیش بینی می کنند، اتریوم در برابر بیت کوین به بالاترین حد سالانه خود رسید و علاقه بیشتر به فضای آلت کوین متمرکز بود.

بازار ارز و سرمایه

همبستگی مثبتی بین کریپتو و سهام وجود دارد، به این معنی که بیت کوین در حال حاضر در همان مسیر بازار سهام حرکت می کند. همبستگی بین شاخص S&P 500 و بیت کوین اخیراً نزدیک به 100٪ است، در حالی که تعدادی از اقتصاددانان صندوق بین المللی پول ادعا کردند که افزایش 10 برابری را در رابطه بین بازارهای ارز دیجیتال و سهام در برخی مناطق جهان مشاهده کرده اند.

در ابتدا، بیت کوین به هیچ دارایی مرتبط نبود و به عنوان یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاران عمل می کرد زیرا به نوساناتی که بر بازارهای سهام تأثیر می گذارد واکنش نشان نمی داد. موضوع دیگه این نیست. از آنجایی که سرمایه گذاران از سال 2017 آگاه تر شده اند، رابطه ای بین قیمت سهام و بازارهای ارزهای دیجیتال پدید آمده است.

کریپتوکارنسی و قیمت سهام به هم مرتبط هستند و بسیاری از عواملی که بر سهام تأثیر می‌گذارند بر کریپتو نیز تأثیر می‌گذارند. معامله‌گران شروع کرده‌اند به همان روشی که با سهام رفتار می‌کنند با ارزهای دیجیتال رفتار کنند، بنابراین قیمت‌ها به همان شیوه عمل می‌کنند. با این حال، معامله گران باید هنگام معامله CFD یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال واقعی مراقب باشند زیرا بازار نسبتاً جدید و بسیار نوسان است.

آیا بهتر از بیت کوین خواهد بود؟

چه چیزی بر سهام و ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد؟

برخی از عواملی که بر قیمت سهام و ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند، عرضه و تقاضا، تمایل سرمایه‌گذاران، سیاست‌های پولی، شرایط اقتصادی، ژئوپلیتیک و تغییرات نظارتی است.

سهام تحت تاثیر عرضه و تقاضا قرار می گیرد و بیت کوین نیز همینطور. 21 میلیون بیت کوین ایجاد شده است که عرضه در آینده کاهش می یابد و تقاضا افزایش می یابد و قیمت را بالا می برد.

  • بازار و احساسات سرمایه گذار

در بازار سهام، احساسات سرمایه گذاران منعکس کننده انتظارات سرمایه گذاران از بازار است. سرمایه گذاران را می توان به خرس ها و گاو نر تقسیم کرد، کسانی که انتظار کاهش قیمت ها را دارند و کسانی که معتقدند قیمت ها افزایش خواهد یافت.

شرایط اقتصادی و نحوه عملکرد اقتصاد بر قیمت دارایی ها تأثیر می گذارد. همه‌گیری کووید-19 بر رشد اقتصادی تأثیر منفی گذاشته و ترس از رکود با سقوط بازارهای سهام را ایجاد کرده است.

بانک های مرکزی

سیاست های پولی بانک های مرکزی، مانند افزایش نرخ بهره برای مهار فشارهای تورمی، می تواند بر رشد اقتصادی تأثیر بگذارد. چرخه تهاجمی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به ترس از رکود اقتصادی دامن زده است.

سیاست

تصمیمات و اقدامات سیاستی می تواند بر اقتصاد، عرضه و تقاضا تأثیر بگذارد و نوسانات بازار را ایجاد کند. برگزیت یا حمله روسیه به اوکراین مشکلات اقتصادی را تشدید کرد.

تنظیم رمزنگاری

ممنوعیت کریپتو چین بر قیمت بیت کوین تأثیر گذاشته است. تغییرات نظارتی نیز می تواند بر قیمت سهام تأثیر بگذارد.

تجارت CFD در بیت کوین

در حالی که می‌توانید ارزهای دیجیتال را در یک صرافی کریپتو بخرید و بفروشید، کارگزاران ارزهای دیجیتال راه کارآمدتری برای تجارت ارزهای دیجیتال ارائه می‌کنند. اگر علاقه مند به معامله ارزهای دیجیتال با یک کارگزار کریپتو هستید، یکی از راه های محبوب برای شرکت در این بازار، معامله CFD بر روی ارزهای رمزپایه محبوب مانند بیت کوین است. قبل از شروع، تحقیقات خود را انجام دهید و مزایا و معایب احتمالی بازار را درک کنید.

وبلاگ IronFX تجزیه و تحلیل های تخصصی زیادی را برای کمک به شما در تجارت CFD ارائه می دهد.

هشدار خطر: CFD ارزهای دیجیتال یک سرمایه گذاری بسیار پرخطر و سوداگرانه است و ممکن است تمام سرمایه سرمایه گذاری شده خود را از دست بدهید. قبل از معامله، باید اطمینان حاصل کنید که با در نظر گرفتن سطح تجربه و اهداف سرمایه گذاری خود، ریسک های موجود را کاملاً درک کرده اید. در صورت لزوم به دنبال مشاوره مستقل باشید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

آیا بهتر از بیت کوین خواهد بود؟
آیا بهتر از بیت کوین خواهد بود؟