• خانه
  • وبلاگ
  • آیا بانک مرکزی اروپا با افزایش ها انجام می شود؟

آیا بانک مرکزی اروپا با افزایش ها انجام می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا بانک مرکزی اروپا با افزایش ها انجام می شود؟


دیروز پس از گزارش های مطبوعاتی مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا قصد دارد در ماه مارس 25 واحد افزایش یابد، یورو عملکرد ضعیفی داشت. خیلی وقت است و این فقط یک شایعه است. اما این به دلایل مختلفی می تواند تاثیر زیادی بر روی ارز مشترک داشته باشد. همچنین می‌توانیم شاهد تغییر لحن پیش از نشست بعدی بانک مرکزی اروپا باشیم.

اولین چیز این است که انتشارات مطبوعاتی مانند این بسیار رایج هستند و به طور معمول بانک مرکزی اروپا هیچ دلیلی در انکار آنها ندارد. بدون اخراج رسمی از هیئت مدیره – که مستلزم کمی تدارکات است – این شایعه در ذهن اکثر معامله گران باقی خواهد ماند. این به خودی خود می تواند روانشناسی را به سمت یورو ضعیف تر متمایل کند.

این خبر خوبی است

جنبه دیگر استدلال ارائه شده است: بهبودهای اخیر در تورم چشم انداز تورم را کاهش داده است. این یک تحلیل منطقی است و با نظرات قبلی اکثر اعضای بانک مرکزی اروپا مطابقت دارد. از این گذشته، بانک مرکزی در تلاش است تا با افزایش نرخ بهره، تورم را کاهش دهد، بنابراین کاهش قابل توجه تورم به این معنی است که بانک مرکزی اروپا مجبور به افزایش نرخ بهره نیست.

مشکل این است که بانک مرکزی اروپا برای پیوستن به باشگاه افزایش نرخ بهره بسیار کندتر عمل کرده است. BOE اولین کسی بود که نرخ بهره را به 3.5 درصد افزایش داد. فدرال رزرو حتی سخت تر بود و نرخ بهره را به 4.5 درصد افزایش داد. در همین حال، بانک مرکزی اروپا کمتر از نصف آن در 2.0٪ است. و برخی از مقامات حتی این را “میدان ناهموار” نرخ خنثی می نامند.

محرک های جفت ارز

تفاوت نرخ بهره بین منطقه یورو و ایالات متحده همان چیزی است که یورو را در سال گذشته به زیر برابری رساند. متعاقباً دوباره افزایش یافت زیرا معامله گران معتقد بودند که بانک مرکزی اروپا در سال جاری افزایش بیشتری خواهد داشت و به فدرال رزرو خواهد رسید. تورم در اقتصاد اشتراک گذاری بالاتر از ایالات متحده است، بنابراین منطقی است که نرخ بهره همچنان افزایش یابد.

با کاهش تورم ایالات متحده، فدرال رزرو نرخ افزایش خود را کاهش داده است. انتظارات فعلی افزایش 50 واحدی در ماه فوریه و به دنبال آن افزایش 25 واحدی در ماه مارس است. که می تواند آخرین افزایش برای فدرال رزرو در این چرخه باشد. گزارش های اخیر مطبوعات حاکی از آن است که بانک مرکزی اروپا نیز همین کار را خواهد کرد. به عبارت دیگر، اختلاف نرخ بهره بین دو اقتصاد حداقل برای سه ماهه اول ثابت خواهد ماند. این اجازه رشد زیادی را برای EURUSD نمی دهد.

در مورد جنبه منفی چطور؟

با این حال، سیاست بانک مرکزی اروپا مطابق با سیاست فدرال رزرو دارای یک مشکل مهم است. تورم اصلی ایالات متحده چندین ماه است که در حال کاهش است، در حالی که همان معیار اقتصاد سهام همچنان در حال افزایش است. قیمت انرژی بیشترین سهم را در کاهش تورم کل داشته است – اما نه به لطف سیاست بانک مرکزی اروپا.

بانک مرکزی اروپا بسیار بیشتر به نرخ بهره کلیدی اهمیت می دهد و هنوز به وضوح تحت کنترل نیست. که باعث می شود برنامه ریزی برای توقف پیاده روی در این نقطه کمی زودرس باشد. البته یک عنصر اضافی نیز وجود دارد و آن این است که بانک مرکزی اروپا قصد دارد ترازنامه خود را در ماه مارس کاهش دهد که در نظر گرفته می‌شود سخت‌تر شود. اما این مقدار نسبتاً کمی است. فقط 15 میلیارد یورو در ماه، در حالی که متوسط ​​سررسید بانک مرکزی اروپا حدود 30 میلیارد یورو در ماه است. و فدرال رزرو 95 میلیارد دلار در ماه هزینه می کند.

گزارش مطبوعات در حال حاضر شایعه است، اما اگر معلوم شود که بانک مرکزی اروپا در زمان مناسب اعلام خواهد کرد، می تواند یورو را تحت فشار نگه دارد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

یک حساب کاربری زنده باز کنید