• خانه
  • وبلاگ
  • آیا امسال رالی بابانوئل برگزار خواهد شد؟

آیا امسال رالی بابانوئل برگزار خواهد شد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا امسال رالی بابانوئل برگزار خواهد شد؟


سهام در سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، حتی با احتساب شاخص ها، که در یک ماه گذشته اندکی رشد داشته اند. شکافی در روند وجود داشت که شایان ذکر است. DJIA افزایش یافت در حالی که نزدک نسبتاً ثابت باقی ماند. در اروپا، مانند ایالات متحده، شاخص‌ها در بخش‌های خاصی متمرکز نیستند، اما با نگاه کردن به انواع خاصی از شرکت‌ها، روند مشابهی ظاهر می‌شود.

داوجونز بیشتر از سهام هایی با رتبه پایین تر تشکیل شده است که به اصطلاح «ارزش سهام» هستند که عملکرد بهتری دارند. سهام های فناوری حتی در دوره های بهبودی نیز به عملکرد ضعیف خود ادامه می دهند. این اغلب به ارزش های نسبتاً بالای آنها نسبت داده می شود، به این معنی که آنها بیشتر حدس و گمان هستند. انقباضات فدرال رزرو به کاهش علاقه به سهام با نرخ بالاتر کمک می کند و اکنون انتظار می رود که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را کند کند. این می تواند نشان دهنده این باشد که کدام بخش ها / سهام می توانند بیشترین سود را از رالی بابانوئل ببرند.

این بار چه شانسی وجود دارد؟

برای اینکه بخواهیم حدس بزنیم که آیا می‌توانیم امسال رالی را انتظار داشته باشیم یا نه، باید درک بهتری از چرایی این اتفاق داشته باشیم. که کمی مشکل است زیرا توافق زیادی در مورد دلایل تجمع وجود ندارد. نه تنها این، بلکه حتی توافقی نیز وجود ندارد چه زمانی اتفاق می افتد. برخی می گویند هفته قبل از کریسمس است، برخی دیگر می گویند هفته بین کریسمس و سال نو است و برخی دیگر می گویند هر دو است.

تا کنون در این ماه، سهام به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه نخواهد داد، افزایش یافته است. اکنون که آنها تحویل داده اند، انتظار می رود که سهام ایالات متحده همچنان به رشد خود ادامه دهد. در آن سوی اقیانوس اطلس، وضعیت کمی پیچیده تر است، زیرا انتظار می رود بریتانیا بیشتر وارد رکود شود. حتی اگر BOE سرعت افزایش را کاهش دهد، ممکن است فضای زیادی برای خوش بینی وجود نداشته باشد. در همین حال، بانک مرکزی اروپا تهدید کرده است که به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. با این حال، این قابل انتظار است، زیرا بانک مرکزی مشترک یکی از آخرین بانک هایی بود که به جنبش پیاده روی پیوست، بنابراین احتمالاً یکی از آخرین بانک هایی است که به چرخه انقباض خود پایان می دهد.

چه انتظاری باید داشته باشیم؟

تظاهرات بابانوئل حدود 2 سال از 3 سال اتفاق می‌افتد، با افزایش میانگین 1.3 درصدی بین کریسمس تا 2 ژانویه سال بعد. البته این مثبت است، اما رشد شگفت انگیزی نیست. به خصوص نه در شرایط زیان سالانه 17 درصدی بازار.

مشکل دیگر این است که دو هفته آخر معاملات در سال نشان می دهد که نقدینگی رو به کاهش است زیرا معامله گران اصلی به تعطیلات می روند. به طور معمول، با شروع آخرین جلسه فدرال رزرو، فعالیت شروع به کاهش می کند و بین کریسمس و سال نو به پایین می رسد. این بدان معناست که نوسانات با نوسانات بازار بیشتر می‌شود، زیرا معاملات نسبتاً کوچک می‌توانند باعث حرکت‌های بزرگ‌تر شوند.

عوامل دیگر

به طور کلی، بازارها به طور متوسط ​​تا دسامبر افزایش می یابند. اما به ویژه در مورد ایالات متحده، آنها تمایل دارند در سال انتخابات حتی بهتر عمل کنند. سال 2018 یک استثنا قابل توجه بود، زیرا فدرال رزرو در آن دوره موضع خود را سخت تر کرد.

با عملکرد بهتر سهام نسبت به فدرال رزرو، سرمایه گذاران ممکن است مدتی برای هضم نتایج فرصت داشته باشند. آنها می توانند توجه بیشتری به نحوه قیمت گذاری بازار در حال حاضر با نرخ پایانی 4.85٪ داشته باشند، اما میانگین پیش بینی فدرال رزرو 5.1٪ است. این می تواند منجر به ارزیابی مجدد این شود که فدرال رزرو در سه ماهه اول سال آینده به کجا می رود و گرینچ را در استیک خلق و خوی کریسمس رها می کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده