• خانه
  • وبلاگ
  • آیا استرالیا به CPI RBA اجازه توقف می دهد؟

آیا استرالیا به CPI RBA اجازه توقف می دهد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا استرالیا به CPI RBA اجازه توقف می دهد؟


داده های شاخص قیمت مصرف کننده استرالیا در سه ماهه اول، کلید حرکت بعدی RBA خواهد بود. با توجه به آنچه در نیوزلند با CPI آنها اتفاق افتاد، احتمالاً این بار علاقه دوباره به ارقام استرالیا وجود دارد. تحولات دیگری نیز روی دلار استرالیا تاثیر گذاشته است و چشم انداز تورم می تواند نقطه عطفی برای این جفت ارز باشد.

RBA دو جلسه مکث داشت و استدلال می کرد که تورم کاهش خواهد یافت. باید به خاطر داشته باشیم که آخرین باری که استرالیا CPI خود را منتشر کرد، یک شتاب غافلگیرکننده بود و این گمانه زنی را برانگیخت که یک افزایش پایدار مانند آنچه در نیوزلند دیده‌ایم وجود خواهد داشت. اما RBA بیشتر نگران وضعیت نقدینگی بود و به طور قطعی موضعی غیرقانونی تر اتخاذ کرد. آنها احتمالاً روی کاهش تورم در سه ماه گذشته شرط بندی کرده اند.

چه مدت هنوز مکث نامیده می شود؟

در نیوزلند، تورم در این دوره کاهش یافت. اما RBNZ در کاهش آن بسیار تهاجمی‌تر عمل کرده است و انتظار می‌رود آنچه بانک مرکزی انجام داده است تأثیرگذار باشد. در این مورد، تورم در استرالیا ممکن است کمتر باشد، اما نه به همان میزانی که در نیوزلند بود.

اجماع این است که کاهش نرخ تورم در استرالیا به 6.8 درصد از 7.8 درصد ثبت شده در سه ماهه قبل.

RBA اعلام کرد که افزایش نرخ بهره را متوقف می کند و پیشنهاد می کند در صورتی که داده ها آن را تضمین کند، افزایش بیشتری در پی خواهد داشت. سیگنال این است که RBA به بالاترین نرخ خود، جایی که انتظار می‌رود نرخ‌ها را حفظ کند، نرسیده است. بنابراین، اگر این بار تورم کمی داغ شود، افزایش دیگری از سوی RBA تغییری نسبت به موضع اعلام شده نخواهد داشت.

همسویی با چشم انداز بازار

از سوی دیگر، بازار قیمت‌ها را نه در وقفه، بلکه در حالت تعلیق قرار می‌دهد. و حتی کاهش نرخ در اواخر امسال. انتظارات این است که تورم کاهش یابد، درست همانطور که RBA انتظار دارد. اما رکودی در فعالیت های اقتصادی زمانی در زمستان رخ خواهد داد که باعث کاهش نرخ بهره در اواخر بهار خواهد شد.

تا کنون، بهبود اقتصادی چین پویا بوده است، اما نه به آن سرعتی که برخی ممکن است انتظار داشته باشند. در حالی که بزرگترین کشور تولیدکننده جهان محدودیت های واردات مواد خام از استرالیا را لغو می کند، صادرات کلیدی از قیمت ها رنج می برد. به ویژه سنگ آهن که با امید به بازگشایی چین افزایش یافت، از اواسط ماه مارس کاهش یافته است.

به درون نگاه می کند

در حالی که فقدان صادرات ممکن است فشار نزولی بر پول استرالیا را حفظ کند، خود RBA با بازنگری در شیوه های خود مواجه است که می تواند آن را خنثی کند. یکی از پیشنهادها، تفکیک هیئت مدیره، جداسازی سیاست پولی از نظارت بانکی است. پیشنهاد دیگری که می تواند بازارها را متاثر کند، تغییر RBA از حفظ ثبات قیمت به تمرکز بر رشد درآمد خالص است. عدم اطمینان پیرامون این تغییرات بالقوه ممکن است باعث ایجاد تردید در بین سرمایه گذاران شود.

سپس بحث بودجه جدید است که انتظار می رود چند روز پس از جلسه بعدی RBA منتشر شود. با افزایش هزینه ها، این می تواند تعادل را به سمت گردشگری RBA بیشتر کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده