• خانه
  • وبلاگ
  • آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در سهام تسلا بدانید

آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در سهام تسلا بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در سهام تسلا بدانید


در سال 2003 توسط کارآفرینان آمریکایی مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ تأسیس شد و به نام نیکولا تسلا مخترع آمریکایی صربستانی نامگذاری شد. یکی از معروف ترین برندهای خودرو در جهان است.

این برند قبلاً با نام تسلا موتورز شناخته می شد. این شرکت آمریکایی خودروهای برقی، پنل های خورشیدی و باتری برای خودروها و باتری های خانگی تولید می کند. ایلان ماسک در سال 2004 به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل شد و از سال 2008 مدیر عامل شرکت بود.

یک ماشین تسلا نقره ای (TSLA) با دیوار آجری قرمز در پس زمینه

سهام تسلا

عرضه اولیه عمومی تسلا در 29 ژوئن 2010 بود و 226 میلیون دلار برای این شرکت جمع آوری کرد. 3,300,000 سهم سهام عادی به قیمت هر سهم 17.00 دلار برای عموم منتشر شد.

تسلا: آغازهای اولیه

تسلا در جولای 2003 توسط مهندسان مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ در سن کارلوس، کالیفرنیا با هدف طراحی و تولید انبوه یک خودروی اسپرت برقی شکل گرفت. ابرهارد به عنوان مدیر اجرایی (CEO) و تارپنینگ به عنوان مدیر ارشد مالی (CFO) تسلا فعالیت می کرد. ایلان ماسک، یکی از بنیانگذاران PayPal با 30 میلیون دلار کمک مالی به این سرمایه گذاری کرد.

اولین ماشین تسلا

در 19هفتم در ژوئیه 2006، تسلا اولین نمونه اولیه خود، رودستر را با عرضه مورد انتظار در سال 2007 رونمایی کرد. این رویداد فقط برای دعوت در سانتا مونیکا، کالیفرنیا با حضور 350 نفر برگزار شد. تسلا رودستر اصلی از باتری لیتیوم یونی استفاده می کرد و بردی نزدیک به 250 مایل داشت. جورج کلونی با پرداخت 100000 دلار یکی از اولین واحدهای تولیدی را تضمین کرد.

در سال 2008، تسلا موتورز رودستر را روانه بازار کرد. این خودرو با یک بار شارژ توانست به 245 مایل (394 کیلومتر) برسد و عملکرد آن مشابه بسیاری از خودروهای اسپرت بنزینی بود. بایرز 7500 دلار اعتبار مالیاتی فدرال برای خرید یک خودروی الکتریکی دریافت می کند، اما قیمت 109000 دلاری رودستر به این معنی است که این خودرو یک کالای لوکس است که برای افراد معدودی رزرو شده است.

2008: ایلان ماسک مدیرعامل شد

در سال 2008 ابرهارد و تارپنینگ ترک کردند و ماسک به عنوان مدیرعامل شرکت کرد.

مدل ها

در سال 2012، تسلا تولید رودستر را کنار گذاشت تا بر روی مدل جدید تمرکز کند مدل ها سدان اتوپایلوت تسلا رانندگی نیمه خودران را در سال 2014 در مدل S (و بعداً در مدل های دیگر) معرفی کرد.

در سال 2012، تسلا ایستگاه های شارژ باتری به نام سوپرشارژر را در ایالات متحده و اروپا تأسیس کرد. دارندگان تسلا می توانند به صورت رایگان از آنها استفاده کنند.

مدل X

در سال 2015، یک خودروی کراس اوور، مدل X، منتشر شد. برد باتری مدل X حدود 340 مایل (547 کیلومتر) است و می تواند تا 7 نفر را در خود جای دهد.

گیگافکتوری ها

در سال 2016 ما شاهد ظهور کارخانه های بزرگ برای تولید باتری و خودرو هستیم. این گیگافکتوری ها ابتدا در رنو، نوادا، بوفالو، نیویورک و شانگهای چین افتتاح شدند.

مدل 3

هر چه مقرون به صرفه تر باشد مدل 3 سدانی با قیمت 35000 دلار در سال 2017 تولید شد. این خودرو به پرفروش ترین خودروی برقی تمام دوران تبدیل شد.

انرژی خورشیدی

در سال 2015، تسلا تجارت خود را گسترش داد و محصولات انرژی خورشیدی مانند باتری‌ها را برای ذخیره برق از انرژی خورشیدی در بر گرفت. سال بعد، این شرکت شرکت SolarCity را که پنل های خورشیدی است خریداری کرد. در سال 2017، تسلا موتورز پس از توسعه در سایر حوزه ها، نام خود را به Tesla, Inc تغییر داد.

توییتر و جنجال

در سال 2018، پس از یک سری توییت‌های «گمراه‌کننده» که در آن ماسک ادعا کرد تسلا را خصوصی می‌کند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) او را به کلاهبرداری در اوراق بهادار متهم کرد. هیئت مدیره تسلا توافق پیشنهادی SEC را رد کرد که باعث کاهش سهام تسلا شد. هیئت مدیره در نهایت موافقت خود را با حل و فصل موافقت کرد. تسلا و ماسک هر دو 20 میلیون دلار جریمه شدند.

مدل Y

در سال 2020، تسلا مدل Y را عرضه کرد که ارزان تر از مدل X بود و از همان قطعات مدل 3 ساخته شده بود.

تسلا از عرضه مدل‌های مختلف دیگر در دهه 2020 خبر داد، از جمله نسخه دوم رودستر، یک کامیون نیمه تریلر و Cybertruck، یک پیکاپ.

ماشین تسلا قرمز (TSLA) در جاده با بیابان در پس زمینه

خرید توییتر

بعد از اینکه ماسک تصمیم نگرفت توئیتر را تصاحب کند، جنجال های بیشتری در پی داشت. تا آوریل 2022، او به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شد و توسط توییتر برای پیوستن به هیئت مدیره آن دعوت شد. با اینکه قبول کرد، این پیشنهاد را رد کرد. در همان ماه، او پیشنهاد خرید توییتر را داد و پیشنهاد 44 میلیارد دلاری او در نهایت در 25 مورد پذیرفته شد.هفتم از 25 آوریل در ماه جولای، او دوباره نظر خود را تغییر داد و شرکت از ماسک شکایت کرد. قبل از محاکمه، ماسک اعلام کرد که به خرید توییتر ادامه خواهد داد و معامله در 27 ام بسته شدهفتم از 27 اکتبر از زمانی که ماسک توییتر را خرید، سهام تسلا ضعیف شده است. او برای تأمین مالی تصاحب توییتر، میلیاردها دلار سهام تسلا را فروخت. اما او همچنین یک کاربر فعال توییتر باقی ماند و مرتب توییت‌های تحریک‌آمیز را با هدف افرادی با دیدگاه‌های سیاسی چپ میانه منتشر می‌کرد که آنها را دشمنانی با “ویروس آگاهی بیدار” توصیف می‌کرد.

قیمت سهام تسلا در حال کاهش است

ماسک به دلیل توئیت هایش که شخصاً به شخصیت های مختلف عمومی حمله می کرد مورد انتقاد قرار گرفت. او به آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی حمله کرد و در توییتی نوشت: «ضمایر من چیس/فاوچی هستند». فوچی ایمونولوژیست برتر است که با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد بازگشایی کشور در سال 2020 اختلاف نظر داشته است. ماسک با قرنطینه های همه گیر مخالفت کرده و محدودیت هایی را که کارخانه تسلا در کالیفرنیا را تحت تاثیر قرار داده است، به چالش کشیده است.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، توئیت های ماسک در مورد فائوچی را حملات شخصی “فوق العاده خطرناک” توصیف کرد. کریستین هال، سهامدار تسلا و بنیانگذار نیا ایمپکت کاپیتال در توییتی نوشت: «مشکلات زیادی با برند تسلا وجود دارد، زمانی که هیئت مدیره نمی تواند مدیر عامل را مهار کند.»

اما این فقط توییت های جنجالی ماسک نبود که بر سهام تسلا تأثیر گذاشت. شرایط اقتصادی و تاخیر در تولید انبوه پیکاپ سایبرتراک نیز تاثیر منفی داشت.

تسلا همچنین به دلیل تأخیر سال‌ها در ارائه فناوری خودران از طریق به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای خودروهای مشتریانش با انتقاد مواجه شده است. مشتریان از تسلا شکایت می کنند و به دنبال بازپرداخت سیستم های خودرانی هستند که برای آن ها پول پرداخت کرده اند اما هرگز تحویل داده نشده اند.

هیاهوی دروغین پیرامون سیستم‌های کمک راننده مانند خلبان خودکار، خلبان خودکار پیشرفته و قابلیت رانندگی خودکار نیز بر قیمت سهام تاثیر گذاشته است. این سیستم ها برای رانندگی بدون یک نفر در پشت فرمان امن نیستند. دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) تسلا را مورد بررسی قرار داد و دو شکایت جداگانه به دفتر رسیدگی های اداری ایالت در تاریخ 28 ارائه کرد.هفتم از ژوئیه 2022. آژانس ادعا کرد که تسلا ادعاهای “کاذب یا گمراه کننده” در مورد قابلیت های رانندگی خودکار وسایل نقلیه خود داشته است.

تسلا قیمت مدل S و مدل X را کاهش داد

ساعت 6هفتم از مارس 2023 شرکت تسلا (TSLA.O) پس از اینکه ماسک گفت کاهش قیمت اخیر در سایر مدل ها باعث افزایش تقاضا شده است، قیمت دو خودروی برقی گران قیمت خود را کاهش داد.

کاهش قیمت از 4 درصد برای مدل S تا 9 درصد برای مدل X متغیر است.

ماسک گفت: تسلا قصد دارد قیمت‌ها را کاهش دهد تا تقاضا را افزایش دهد، پس از اینکه تخفیف‌های جهانی ارائه شده در ژانویه منجر به افزایش سفارش‌ها شد. نسخه جدید مدل 3 – “هایلند” – اواخر امسال به تولید می رسد، در حالی که انتظار می رود تغییر مدل Y – “Juniper” در سال آینده انجام شود.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.