• خانه
  • وبلاگ
  • آمازون در حالی که نیروی کار را بازسازی می کند، با مشکل مواجه می شود

آمازون در حالی که نیروی کار را بازسازی می کند، با مشکل مواجه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آمازون در حالی که نیروی کار را بازسازی می کند، با مشکل مواجه می شود


غول سال ها در تجارت الکترونیک آمازون شکست‌ناپذیر به نظر می‌رسید و باعث می‌شد شرکت‌های دیگر با ورود به بازارهایشان دچار تنش شوند. سهام آمازون به منطقه چهار رقمی پرید و گزارش های درآمدی شرکت اغلب سرمایه گذاران را هیجان زده می کرد.

آمازون پس از یک سال گزارش‌های درآمدی بی‌نظیر، بازسازی بزرگی را آغاز کرده و قصد دارد نیروی کار خود را 27000 نفر کاهش دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد غول فناوری آمازون، برنامه های کاهش شغل و چشم انداز بلندمدت این شرکت، ادامه مطلب را بخوانید.

آمازون در حالی که نیروی کار را بازسازی می کند، با مشکل مواجه می شود

درباره آمازون

آمازون یکی از پنج شرکت بزرگ فناوری آمریکایی است که شامل آلفابت (گوگل)، اپل، متا و مایکروسافت است. این بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک جهان و ارائه دهنده پیشرو در خدمات رایانش ابری و استریم است. این شرکت که توسط جف بزوس در سال 1994 تأسیس شد، به سرعت از یک کتابفروشی آنلاین به یک بازار آنلاین با فروش میلیون‌ها محصول تبدیل شد. مدیر عامل فعلی آمازون اندی جاسی است. او در 5 ژوئیه 2021 منصوب شد. بزوس به عنوان رئیس اجرایی هیئت مدیره فعالیت می کند.

آمازون در دور دوم اخراج 9000 شغل خود را اخراج می کند

در اواخر ماه مارس، آمازون اعلام کرد که قصد دارد 9000 شغل دیگر را به اضافه 18000 شغل کاهش دهد که در ژانویه 2023 اعلام کرد. تیم های استخدام و منابع انسانی در آمازون، گروه خرده فروشی در حال رشد و تیم های دستگاه به شدت آسیب دیدند.

سهام آمازون در نیویورک با 1.7 درصد کاهش به 97.29 دلار رسید. سهم در سال جاری حدود 16 درصد افزایش یافته است.

آمازون ماه گذشته اعلام کرد که سود عملیاتی ممکن است در سه ماهه جاری کاهش یابد، زیرا تاثیرات مالی مصرف کنندگان و مشتریان ابری که مخارج را محدود می کنند، تحت تاثیر قرار می گیرد.

ساسی همچنین پیشنهاد کرد که امکان کاهش مشاغل بیشتر وجود دارد.

آمازون پس از افزایش 75 درصدی نیروی کار خود در طول همه گیری کووید برای مقابله با تقاضای بالا، بزرگترین اخراج های خود را در تاریخ خود تجربه می کند. تا پایان سال 2021، نیروی کار جهانی این شرکت به بیش از 1.6 میلیون نفر افزایش یافته است. این رقم از 798000 در سه ماهه چهارم سال 2019 افزایش یافته است.

برش ها الگوی نگران کننده ای هستند

اخراج آمازون در کمتر از یک هفته آینده انجام می شود پلتفرم های متا اعلام کرد که در دومین دور عمده کاهش مشاغل خود، 10000 نفر نیروی کار خود را کاهش داده و حدود 5000 موقعیت آزاد اضافی را می بندد.

سایر شرکت های فناوری کارمندان خود را اخراج کرده اند گوگل شرکت مادر Alphabet Inc., Microsoft Corp., Dell Technologies Inc. و International Business Machines Corp.

بر اساس داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ، تا اوایل فوریه، بیش از 67000 شغل از ابتدای سال در این صنعت از بین رفته است.

این الگوی هشداردهنده از سال 2022 ادامه یافته است، زمانی که بخش فناوری 97171 شغل را کاهش داد. به گفته شرکت مشاوره چلنجر، گری و کریسمس، این رقم نسبت به سال قبل 649 درصد افزایش داشته است.

آمازون 1.54 میلیون نفر در سراسر جهان استخدام می کند

پیشتر در مارس 2023، آمازون اعلام کرد که ساخت و ساز ساختمان دفتر مرکزی خود در ویرجینیای شمالی را متوقف خواهد کرد. با این حال، فاز اول این پروژه در ژوئن 2023 برای 8000 کارمند افتتاح می شود.

نیروی کار آمازون، از جمله کارگران انبار و همچنین نقش های شرکتی، در حدود دو سال 100 درصد رشد کرده و به بیش از 1.6 میلیون نفر رسیده است.

به دلیل افزایش ترس از یک رکود بالقوه، او همچنین شروع به کاهش های دیگر کرد. اخیراً یک شرکت تابعه را تعطیل کرد که تقریباً 30 سال پارچه می فروخت. همچنین خدمات مراقبت از خانه مجازی ترکیبی Amazon Care را تعطیل کرد و سایر اقدامات کاهش هزینه را انجام داد.

در سراسر جهان، کل نیروی کار آمازون در پایان دسامبر 2022، 1.54 میلیون نفر بود. بیشتر این کارگران ساعتی حقوق دریافت می کنند و در انبارها، بسته بندی و حمل و نقل محصولات کار می کنند.

قبل از شروع دور اول اخراج کارکنان در نوامبر، شرکت تقریباً 350000 کارمند داشت.

تمرکز بیشتر روی صرفه جویی در هزینه

آخرین اعلامیه های اخراج در مارس 2023 پس از اعلام نتایج سه ماهه چهارم آمازون در 2 فوریه منتشر شد. این شرکت از نظر درآمد عملکرد بهتری داشت. با این حال، به دلیل اینکه واحد محاسبات ابری قوی معمولاً نتوانست غول تجارت الکترونیک را نجات دهد، دستاوردهای خود را از دست داد.

آمازون سود تعدیل شده 3 سنت به ازای هر سهم در مقابل انتظار 13 سنت را گزارش داد. درآمد 149.2 میلیارد دلار، اندکی کاهش نسبت به بازدیدها برای 145.7 میلیارد دلار.

در مقایسه با رشد 15 درصدی در سه ماهه قبل، درآمد نسبت به سال قبل 9 درصد افزایش یافته است. بخش ابر معمولاً قوی آمازون نشان داد که درآمد کاهش یافته است. فروش خدمات وب آمازون (AWS) با 20 درصد افزایش به 21.4 میلیارد دلار رسید. این کمتر از انتظارات بود و نسبت به رشد 27 درصدی در سه ماهه قبل کاهش داشت.

آمازون در حالی که نیروی کار را بازسازی می کند، با مشکل مواجه می شود

نسبت به فرصت های بلند مدت خوش بین باشید

جاسی در یادداشت های کتبی به بیانیه مطبوعاتی گفت: در کوتاه مدت، ما با یک اقتصاد نامطمئن روبرو هستیم، اما نسبت به فرصت های بلندمدت آمازون کاملاً خوش بین هستیم.

برنت تیل، تحلیلگر Jefferies در یادداشتی به مشتریان پس از اعلام درآمد گفت: “ما معتقدیم که مشتریان خدمات وب آمازون به جای معکوس کردن هزینه ها، متوقف می شوند، که نشان دهنده یک چرخش سریع پس از کاهش عدم اطمینان کلان است.”

آمازون همچنین به سرمایه گذاری در تحویل بسته پهپادی ادامه می دهد. در اواخر دسامبر، این شرکت به عنوان بخشی از خدمات Prime Air خود، تحویل سفارشات خود را با هواپیماهای بدون سرنشین در کالیفرنیا و تگزاس، دو شهر کوچک، آغاز کرد.

حداکثر بار برای پهپاد Amazon Prime Air 2.2 کیلوگرم است. آمازون می گوید 85 درصد از بسته های آن تحت این وزن قرار می گیرند. هدف این است که بسته ها ظرف یک ساعت برای مشتریان ارسال شوند.

آمازون به ورود به بخش مراقبت های بهداشتی ادامه می دهد

در اواخر فوریه، آمازون خرید One Medical را در یک معامله 3.9 میلیارد دلاری تکمیل کرد که به آن یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی بزرگ با درمان های حضوری و مجازی، و همچنین آزمایش های آزمایشگاهی و برنامه های مراقبت پیشگیرانه داد.

نیل لیندسی، معاون ارشد خدمات بهداشتی آمازون گفت: «ما در ماموریتی هستیم که پیدا کردن، انتخاب، استطاعت مالی و تعامل با خدمات، محصولات و متخصصان مورد نیاز برای دریافت و سالم ماندن را برای مردم آسان‌تر کنیم. در بیانیه ای مکتوب با انتشار خبری آمازون.

آمازون چندین حمله به بازار مراقبت های بهداشتی انجام داده است. در سال 2018، آمازون حدود 1 میلیارد دلار برای خرید PillPack پرداخت، که این شرکت را قادر ساخت نسخه‌ها را در سراسر کشور ارائه کند. این امر آمازون را به یک تهدید مستقیم برای تجارت بیش از 400 میلیارد دلاری داروخانه تبدیل کرد.

آمازون جاه طلبی های دیرینه ای برای ساده سازی روش های دریافت مراقبت های بهداشتی از سوی مصرف کنندگان دارد. با این حال، این یک هدف بلندپروازانه است که هنوز به یک سرمایه گذاری سودآور تبدیل نشده است.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید