• خانه
  • وبلاگ
  • آمار تورم منطقه یورو و انگلیس در ماه سپتامبر

آمار تورم منطقه یورو و انگلیس در ماه سپتامبر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آمار تورم منطقه یورو و انگلیس در ماه سپتامبر


علیرغم تمام توجه به بودجه کوچک و پیامدهای سیاست، BOE هنوز باید با افزایش تورم مبارزه کند. او دو هفته دیگر برای تصمیم گیری در مورد مسیر بعدی دیدار خواهد کرد. با انتشار داده‌های فردا، بازارها می‌توانند به نقاط خاص داده و تحولات سیاست پولی بازگردند.

انتشار داده های تورم منطقه یورو با برگزاری نشست هفته آینده بانک مرکزی اروپا سریعتر است. نظرات اعضای MPC قبل از دوره استراحت، با اظهارات تا حدی متناقض در مورد اینکه بانک مرکزی دقیقا چقدر نرخ ها را افزایش خواهد داد، هجوم آورد. هاوک ها مواضع خود را ملایم کردند، در حالی که کبوترها گفتند که افزایش نرخ هنوز به پایان نرسیده است. داده های تورم می تواند عامل تعیین کننده در اینجا باشد.

مراقب چه چیزی باشیم

اولین کسی که اعلام کرد انگلستان است که طبق معمول، درست قبل از باز شدن بازار، با انبوهی از داده ها منتشر می شود. انتظار می رود تورم کل بریتانیا به 10.0 درصد بازگردد 9.9 درصد، که تنها یک اعشار با اوج اخیر 10.1 درصدی در جولای فاصله دارد. با توجه به دامنه باریک نتایج اخیر، یک انحراف نسبتاً کوچک از انتظارات می‌تواند تأثیری پرت داشته باشد. این جدای از تاثیر روانی بازگشت تورم به دو رقمی است.

به طور طبیعی، اگر تورم فقط دو رقم اعشار بالاتر از حد انتظار باشد، از اوج قبلی فراتر می رفت. این می‌تواند نگرانی‌ها را تأیید کند که هنوز به اوج نرسیده‌اند (چیزی که BOE قبلاً درباره آن هشدار داده است). از سوی دیگر، فاصله دو رقمی اعشار نشان‌دهنده ادامه روند نزولی سه ماهه گذشته و آرامش بخشی به بازارها خواهد بود.

اعداد کلیدی که مهم هستند

BOE برای تصمیم گیری های سیاستی بیشتر بر نرخ تورم اصلی تمرکز می کند و بس انتظار می رود به روند صعودی اخیر خود با 6.4 درصد ادامه دهد. نسبت به 6.3 درصد در ماه اوت. انتظار می‌رود که بریتانیا از نظر افزایش قیمت‌ها از دور خارج نشده باشد و تولید PPI در 13.7 درصد باقی بماند.

در سراسر کانال وضعیت در منطقه یورو انتظار می رود توجیه بیشتری برای یک سیاست سختگیرانه نشان دهد. را تورم سالانه پیش بینی می شود برای اولین بار از زمان پذیرش ارز، با یک عدد دو رقمی تأیید شود، در 10.0٪، افزایش 9.1٪. این به دلیل شتاب در نرخ ماهانه به 1.2٪ در مقایسه با 0.6٪ در ماه اوت بود.

چشم انداز تغییر چندانی نکرده است

انتظار می رود تورم اصلی منطقه یورو 4.8 درصد باشد در مقایسه با 4.3 درصد قبلی. افزایش قیمت‌ها عمدتاً به‌عنوان محصول افزایش هزینه‌های انرژی در اقتصاد دیده می‌شود. اگر قیمت ها عمدتاً به دلیل سیاست پولی افزایش نیابد، کنترل این افزایش و تثبیت قیمت ها برای سیاست پولی دشوار است.

اوایل امروز گزارش شد که BOE اجرای QT (فروش خوک) را به دلیل شرایط بازار به تاخیر می اندازد. نرخ های بهره پایین در منطقه یورو مشکل مشابهی را ایجاد می کند و سرمایه گذاران از آشفتگی های اقتصادی مورد انتظار عقب نشینی می کنند. این امر حتی با ادامه افزایش تورم، سیاست‌های سخت‌گیرانه را چالش‌برانگیزتر می‌کند. بنابراین این احتمال وجود دارد که اجماع پیش از تصمیم بانک مرکزی اروپا تثبیت نشود.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد GBP آزمایش کنید! حساب Orbex خود را باز کنید و اکنون تجارت را شروع کنید.