آخر هفته در معاملات فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آخر هفته در معاملات فارکس


بازار فارکس 24 ساعته در طول هفته باز است اما در آخر هفته ها بسته می شود. یکشنبه ساعت 5 بعد از ظهر به وقت نیویورک افتتاح می شود و جمعه ساعت 5 بعد از ظهر بسته می شود. بازار فارکس 48 ساعت بعد معاملات را از سر می گیرد تا یک هفته معاملاتی جدید آغاز شود. هنگامی که بازار باز است، معامله گران از سراسر جهان می توانند در بازار فارکس معامله کنند.

معامله‌گران و بانک‌های سازمانی فارکس عمدتاً از دوشنبه تا جمعه فعالیت می‌کنند. با این حال، بازار فارکس غیرمتمرکز است و از نظر فنی ساعات معاملاتی 24/7 انجام می شود. بنابراین، در حالی که ممکن است حجم معاملات در آخر هفته کمتر باشد، بازار همچنان فرصت هایی را فراهم می کند که تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران خرد از آنها استفاده می کنند.

تجارت شکاف

معامله گران فارکس می توانند با استفاده از استراتژی معاملاتی به نام تجارت شکاف از فرصت های معاملات آنلاین فارکس استفاده کنند. معامله مابه التفاوت یک استراتژی است که حول محور این انتظار است که قیمت افتتاحیه یکشنبه به قیمت بسته شدن روز جمعه بازگردد. “شکاف” به سادگی تفاوت بین قیمت بسته شدن در روز جمعه و قیمت بازگشایی در روز یکشنبه است.

معامله گرانی که می خواهند شکاف های ارزی را در آخر هفته معامله کنند، باید بروکرهای آنلاین فارکس را پیدا کنند که در آخر هفته باز هستند. آنها همچنین باید درک خوبی از اخبار بازار داشته باشند و استراتژی داشته باشند.

چه چیزی می تواند شکاف ایجاد کند؟

یک “شکاف” می تواند توسط تعدادی از چیزها ایجاد شود، از حرکت های جدید در بازار تا حرکت های شتابان. اخبار مهم یا یک رویداد مهم مانند حمله روسیه به اوکراین که تأثیر عمده ای بر روبل روسیه دارد، می تواند باعث ایجاد «شکاف» یا تغییر قابل توجهی در قیمت بین تعطیلات روز جمعه و روز یکشنبه شود.

شکاف ها به حجم قابل توجهی نیاز دارند و با خارج شدن بازیکنان اصلی از بازی در آخر هفته ها، به سختی می توان به این شکاف ها رسید. در عوض، شکاف های بسته شدنی را خواهید یافت.

بسته شدن شکاف می تواند توسط تعداد کمی از معامله گران که در همان جهت معامله می کنند ایجاد شود. بازار با جهش واکنش نشان می دهد و همه فکر می کنند که باید اشتباه باشد و در جهت مخالف معامله می کنند و به دنبال سود بردن از اشتباه هستند.

آخر هفته در معاملات فارکس

چگونه شکاف آخر هفته را معامله کنیم

برای معامله مابه التفاوت در آخر هفته، باید یک جفت ارز پرمعامله را انتخاب کنید. EUR/USD محبوب ترین جفت برای معامله است و پس از آن USD/JPY و GBP/USD قرار دارند. از بین این سه، EUR/USD نقدشونده ترین و کمترین نوسان است، که آن را به یک جفت ارز خوب برای معامله در طول تعطیلات آخر هفته تبدیل می کند.

قیمت بسته شدن را بررسی کنید

سپس، برای جفت ارز انتخابی خود، باید قیمت بسته شدن را در ساعت 17:00 به وقت شرقی روز جمعه بررسی کنید تا بتوانید تعیین کنید که آیا تفاوت قابل معامله در هنگام باز شدن بازار فارکس در روز یکشنبه است یا خیر. به عنوان مثال، اگر قیمت بسته شدن روز جمعه در ساعت 17:00 برای USD/JPY 82.00 بود، از این قیمت بسته شدن برای تعیین اینکه آیا زمانی که بازار توکیو یکشنبه در ساعت 19:00 به وقت شرقی باز می شود، قابل معامله است یا خیر، از این قیمت استفاده می کنید.

در مورد اندازه شکاف تصمیم بگیرید

قبل از ورود به معامله تصمیم بگیرید که اسپرد چقدر باید باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک شکاف 1% در USD/JPY معامله کنید، قیمت افتتاحیه باید حدود 82.80 افزایش یابد یا تا 81.20 کاهش یابد. این درصد را می توان بالاتر یا کمتر تنظیم کرد تا با تحمل ریسک شما مطابقت داشته باشد.

صبر کنید تا بازار باز شود

منتظر بمانید تا بازار توکیو در ساعت 19:00 یکشنبه باز شود و اگر USD/JPY حداقل در 82.80 یا 81.20 باز شود، وارد معامله شوید. برای هدف سود خود، از قیمت پایانی روز جمعه 82.00 استفاده کنید. اگر بازار بالاتر از 82.80 باز شود، جفت ارز را می فروشید و زمانی که قیمت به 82.00 رسید معامله را می بندید. از سوی دیگر، اگر بازار در 81.20 باز شود، جفت ارز را خریداری کرده و زمانی که قیمت به 82.00 رسید، معامله را می بندید. معامله باید باز نگه داشته شود تا زمانی که شکاف پر شود یا نمودار ارز نشان دهد که شکاف همچنان بیشتر خواهد شد. هنگام معامله در فارکس با شکاف آخر هفته، باید بازار را درک کنید، یک کارگزار آنلاین معتبر فارکس و یک پلت فرم پایدار برای معامله انتخاب کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که استراتژی معاملاتی فارکس آخر هفته که انتخاب می‌کنید با مدیریت ریسک قوی نیز ترکیب شده است زیرا محیط بازار آخر هفته غیرقابل پیش‌بینی و نوسان‌پذیرتر است.