• خانه
  • وبلاگ
  • آخرین تولید ناخالص داخلی مثبت ایالات متحده در سال جاری؟

آخرین تولید ناخالص داخلی مثبت ایالات متحده در سال جاری؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آخرین تولید ناخالص داخلی مثبت ایالات متحده در سال جاری؟


پنجشنبه با انتشار همزمان دو نقطه داده کلیدی، بزرگترین روز برای بازارها در این هفته خواهد بود. ایالات متحده گزارش داد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول 2.3 درصد پیش بینی می شود در مقایسه با 2.6 درصد قبلی. همراه با آن، انتشار قیمت‌های اصلی PCE برای Q1 است، که یک نقطه داده کلیدی است که توسط فدرال رزرو دنبال می‌شود. در آنجا انتظار می رود تورم روند نزولی 4.1 درصدی را از 4.4 درصد قبلی تایید کند.

انتظار نمی رود این داده ها فدرال رزرو را از افزایش بعدی خود منصرف کند مگر اینکه انحراف قابل توجهی از انتظارات وجود داشته باشد. با این حال، اتفاق نظر در میان اقتصاددانان این است که ایالات متحده در اواخر سال به نوعی رکود خواهد افتاد. این بدان معناست که سه ماهه اول ممکن است آخرین باری باشد که ایالات متحده برای مدتی نتیجه تولید ناخالص داخلی مثبت داشته است.

قبل از انتشار داده ها

درست قبل از داده های تولید ناخالص داخلی، یکی دیگر از شاخص های کلیدی سلامت اقتصادی ایالات متحده و چشم انداز آینده تجارت در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود که سفارشات کالاهای بادوام در ماه مارس تغییر کند و 0.6 درصد افزایش یابد. در مقایسه با -1.0٪ قبلی. اما زمانی که حمل و نقل و دفاع حذف شوند، انتظار می رود سفارشات اصلی برای کالاهای بادوام نسبتاً بدون تغییر باقی بماند و نسبت به 0.0 درصد قبلی 0.1 درصد افزایش یابد.

کالاهای بادوام یک شاخص کلیدی هستند زیرا نشان دهنده سرمایه گذاری های بزرگ توسط مشاغل با انتظار سود در میان مدت هستند. اگر کسب‌وکارها شرایط اقتصادی سختی را پیش‌بینی می‌کنند، از سفارش کالاهای بادوام صرف‌نظر می‌کنند تا بتوانند در هزینه خود صرفه‌جویی کنند. اگر کسب و کارها انتظار رشد در خرید را داشته باشند، کالاهای بادوام تری را برای افزایش تولید و ایجاد سود بیشتر وارد می کنند.

این جایی است که شما پول خود را قرار می دهید

اگرچه بسیاری از مدیران ارشد اجرایی (که JPMorgan برجسته‌ترین آنهاست) از یک رکود قریب الوقوع صحبت کرده‌اند، اما پایداری‌های مثبت نشان می‌دهد که شرکت‌ها هنوز روی رکود بانکی نمی‌گویند. اگر کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان صرف‌نظر از انتظاراتشان در مورد اقتصاد به هزینه‌های خود ادامه دهند، آنگاه می‌توان از رکود اقتصادی به سادگی با شتاب اجتناب کرد.

از سوی دیگر، مارس ممکن است به دلیل بحران SVB یک وضعیت اضطراری باشد. از یک طرف مردم نگران پایداری سیستم بانکی بودند اما تا پایان ماه این مشکل برطرف شد. از سوی دیگر، فدرال رزرو برنامه QT خود را معکوس کرد و صدها میلیارد پول نقد به بازار بدهی ریخت. هزینه های استقراض نهادی به شدت کاهش یافت و شرکت ها ممکن است از این فرصت استفاده کرده و برخی از خریدها را قبل از اینکه شرایط اعتباری دوباره سخت تر شود، انجام دهند. در واقع، در ماه آوریل، فدرال رزرو به QT بازگشت و هزینه های استقراض دوباره شروع به افزایش کرد، که می تواند به معنای تغییر مسیر کالاهای بادوام باشد.

واکنش بازار

به طور کلی، تغییر در داده‌ها می‌تواند منجر به حرکت اولیه به سمت خوش‌بینی شود، اما احتمالاً خطرات بیشتری را برای انقباض فدرال رزرو افزایش می‌دهد. این می تواند از دلار حمایت کند و به سهام آسیب برساند. پیش‌بینی‌های نادرست می‌تواند باعث شود که سرمایه‌گذاران احتمال افزایش فدرال رزرو را کاهش دهند و از بازار سهام به قیمت دلار حمایت کنند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده